Zoiets heet streng maar rechtvaardig en tot op zekere hoogte (en die grens is meer dan redelijk) zeer gastvrij in zijn "huis".
Rechtvaardig is alleen in een ieders ogen een ander begrip met andere vormen en grenzen, maar dat dat kan leiden tot hetgeen nu aan de hand is en dat dat je buiten het zakelijke om ook nog eens persoonlijk bijzonder negatief te kijken zet vind ik op zijn zachtst gezegd schandalig. Zeker voor iemand die zoveel tijd steekt in het mogelijk maken en in stand houden van het "schoonste" en best gemodereerde mac-forum wat ons land rijk is en daarbij ook nog eens fantastische foto's maakt.
Ik hoop dat het mogelijk is dat de betrokken personen juridisch flink aangepakt zullen/kunnen worden en dat je je door dit soort vervelende zaken alleen maar meer zal vastbijten in hetgeen je erg goed doet en kan.
Veel succes!
Ik heb enige tijd geleden uitgebreide discussie gehad met wat mensen die hier geband zijn, via de alom bekende buren en daarbij behorende chatbox. Daar kwam eerlijk waar vrij weinig zinnigs uit. Natuurlijk hebben diegene ook punten wat misschien niet helemaal klopt, maar meestal kwam het toch op hetzelfde neer. Trollen, misdragen, rel schoppen.
Laat het rusten Leon. Zoek contact met de websites, zoals je al gedeeltelijk heb gedaan, en zorg dat je van de pagina's verwijderd wordt. Als dat succesvol is gebeurt zal het maximaal drie maanden duren voor je 'google-naam' gezuiverd is. Waarschijnlijk zullen er dan wel weer andere dingen opduiken, zo is het nu eenmaal.
Wat je beter wel kunt doen is enkele linkjes uit de openings post in dit draadje verwijderen. Ik geloof dat dat al genoemd is, maar ik wil het wel nog een keer benadrukken. Als iemand op die google link die je gepost heeft klikt, en daarmee een google zoekactie start, wordt de google database geactiveerd. Deze kijkt op welke links van die zoekactie het meeste geklikt wordt, welke populair zijn, en vanuit welke sites bezoekers weer op de back knop drukken om verder te zoeken met google. Aangezien dit draadje door ontzettend nieuwsgierige (en aardige) macfreaks gelezen wordt, zal de derde link het meest aangeklikt worden. Hieruit concludeert het Google zoekalgoritme dat dit een interessante en belangrijke pagina is, en zal deze langzaam naar boven schuiven. Be careful...
In ieder geval Leon, sterkte en succes in je Google opruiming. En laat alsjeblieft de discussie met gebanden over het hoe en waarom gewoon rusten. [/news]
En kijk eens wat ie gemaakt heeft! hoe ik op MF terecht kwam? Er werd mij in een Applecentre over MF verteld!!! Dat is toch super?
Een macfreakdag? Hey, dat klinkt leuk! daar wil ik zeker bij zijn
Leon? Thank joe for MacFreak!!!
Kijk, MacRoen, nu komen we ergens voor wat betreft die discussie. Ik kan je garanderen dat je niet alles weet wat er daarvoor allemaal is voorgevallen al. Nu hoeft dat ook niet, maar je vormt wel een mening over mij op basis van slechts 10% van wat je gezien hebt. Laat me die overige 90% even toelichten.
Ik misbruik nimmer mijn admin rechten om mijn eigen mening te ventileren. Klinkklare onzin! Vonne is regelmatig gewaarschuwd geweest omdat hij het nodig vond om constant over alles wat door mij geschreven werd, azijn te pissen. Ik kon niet ergens op reageren, of Vonne (die in werkelijkheid een kerel is overigens) ging daar heerlijk tegenin. Op den duur kregen wij de indruk dat 99% van z'n reacties waren bekritiserend waren en slechts 1% had iets van doen met de Mac. Daarop heb ik hem, na vele waarschuwingen over de JAREN heen, de status "99% azijn, 1% Mac" toegekend, zelfs niet de status "Gewaarschuwd lid" die vooraf gaat aan de status "Account inactief", ofwel een ban. Ook andere moderators hebben al menige aanvaring gehad met hem, dat kunnen ze hier desgewenst beamen/toelichten.
Als je hier constant leden van het team, de nieuwsberichten of deze site komt bekritiseren en verder niet echt serieus mee te doen aan de overige discussies, dan val je in de categorie... Juist, troll...
Ben je nu nog steeds de mening toebedeeld dat ik zogenaamd "misbruik" maak van mijn status, of zie je nu in dat ik mijn status als Admin gebruikt heb om een trol tot orde te roepen? Best wel een verschil, is het niet?! Had ik mijn status werkelijk misbruikt, dan had ik Vonne monddood gemaakt en gewoon verbannen. Maar Vonne is nog steeds actief, is gestopt met z'n bekritiserende gedrag en is nog steeds welkom!
Dit is zo'n mooi geval met wat ik bedoel wanneer ik zeg dat jullie niet alles zien wat er voorvalt, maar slechts een klein deel. Namelijk dat iemand publiekelijk gewaarschuwd wordt of in dit specifieke geval even op z'n nummer gezet wordt. [/news]
Wel snelle reactie trouwens, je houdt dit draadje in de gaten zeker
(Bewerkt door Pb2k om 10:54, 14-08-2006)
Maar goed, hij/zij is één van de voorbeelden
Ik denk ook niet dat een "reageer" en een "dicteer" account gaat werken, omdat je dan discussies over je heen haalt dat Léon zich zogenaamd achter een alternatieve accountschuil houdt, en niet gewoon met z'n "dictator" account een reactie "durft" achter te laten.
Op zich zie ik je standpunt wel, maar nieuwe medewerkers van MF staan echt te kijkenvan de hoeveelheid flamen, zwartmakerij en andersoort onnodigheden hier ronddwarrelen.De laatste tijd is het heerlijk rustig, maar er zijn tijden geweest dat je echt had gewenstdat je 't ter plekke kan vergeten. Sommige mensen zijn zó erg, dat hou je echt niet voormogelijk. Dan is het (naar mijn bescheiden mening) ook niet meer dan logisch dat je al deze types gewoon wat strakker in de hand houdt. Dat levert hier en daar geflameop een ander forum op, maar het houdt de zaken hier in 99% van de gevallen wel een stuk aangenamer voor de gezellige bezoeker (wat een héél groot deel is ).
Mvg,Joram
p.s.: Wat David zegt dus
Gelukkig is het op onze site flink wat rustiger geworden. Dit heeft A) deels te maken met het strenge (edoch rechtvaardige) en consequente beleid, B) doordat we met z'n allen veel tijd steken in het weren van trollen, C) doordat de kleine groep almaar terugkerende trollen nu verbannen zijn en D) omdat ze op enkele andere sites tegenwoordig ook de wind van voren krijgen wanneer ze daar vandaan hun spelletjes proberen te spelen.
Een goed voorbeeld is een recente discussie die ik gehad heb op MacOSX.nl. Het betrof een discussie waarbij de moderators de handdoek in de ring hadden gegooid in verband met wat interne verschillen van mening en opvattingen over hoe een forum te modereren. Ik herkende de situatie waar men daar in beland was maar al te goed met de situatie op m'n eigen site. Als "ervaringsdeskundige" probeerde ik wat tips te geven omdat ik het (oprecht!) erg jammer zou vinden als die site ten onder zou gaan aan het gebrek aan moderatie. Juist omdat beide sites een overduidelijke stijl hebben en ruimte geven aan de mensen die zich prettig voelen bij die stijl, zou het voor iedereen van belang zijn dat alles weer op z'n pootjes terecht zou komen.
Ik heb daar mijn ervaringen van hier gedeeld en gelukkig werd het geen discussie waarbij ik afgezeken werd, maar waarbij we met z'n allen constructief bezig waren, zonder rare steken over en weer (op een enkeling na die ook direct terecht gewezen werd). Een jaar geleden had dit ondenkbaar geweest! Er verandert dus héél veel binnen de Mac gemeenschap, alleen blijven er een paar individuen die zich flink misdragen en leugens blijven verkondigen over mij en de daarbij behorende cyber terreur, aangewakkerd door mensen die een mening over mij hebben die volkomen onterecht is, of op niets gebaseerd. En dat is het laatste stukje waar we nog even een einde aan moeten zien te maken...[/news]
En Leon, ik vind het juist goed hoe jij je opstelt.. Als iemand niet de regels van een site wil volgen..(die overigens zéer duidelijk zijn opgesteld door jou) BANNEN dat soort mensen! ( dat is dus het gevolg!)
Mijn mening:
ga zo door!!
Ik kan me geen waarschuwingen herinneren. Behalve een keer dat ik per ongeluk in kapitaal tikte, daarop door een van de mods werd aangesproken en dat gecorrigeerd heb.
Mijn bijdragen zijn altijd positief - althans dat probeer ik - maar ook kritisch, ook tegenover Apple. Daar heb je meer aan dan aan applausgedrag. Soms een kwinkslag, maar ik zal bijvoorbeeld nooit iemand tot azijnpisser verklaren.
Het was de zoveelste keer dat je hier MacFreak (en mij) bekritiseerde omdat we zogenaamd alles maar voor zoete koek zouden slikken. Iets dat we hier dus niet doen, wat ik je ook duidelijk probeerde te maken door je te wijzen op dat je het betreffende bericht GOED moest lezen, maar wat blijkbaar niet doordrong tot je. Wellicht dat wanneer je die discussie nog eens rustig doorleest (en daarbij in acht neemt dat je meermalen van dit soort waarschuwingen hebt gehad) je tot de conclusie moet komen dat je opmerkingen over onze objectiviteit iets te voorbarig waren. Er een mening op nahouden en kritisch zijn, is iets anders dan ongefundeerd te beschuldigen van het gebrek aan objectiviteit.
Verdere discussie over het hoe en waarom wil ik graag met je voortzetten via PB, mocht je daar behoefte aan hebben. Dit om te voorkomen dat dit draadje uiteindelijk alleen maar gaat over een paar incidenten waarbij Vonne tot orde geroepen is. [/news]
Ik kom graag op MacFreak.org omdat ik het een professioneel (gemodereerd) forum vind.
Dit is zowel voor de mods als voor de andere bezoekers... want zonder bezoekers... hebben we geen forum: Keep up the good work!
Sure, soms zie je een discussie voorbijkomen en zie je vervolgens iemand geband worden waarbij de directe noodzaak mij ontgaat maar dat is dan, naar ik zonder meer aanneem, ongetwijfeld het gevolg van een langer lopend traject van waarschuwingen.
En daarnaast, het is Leon zijn casa.
Gelukkig zijn er meer fora waar professioneel wordt gemodereerd en waar je nog goed geholpen wordt cq kan helpen (Ik ben bijvoorbeeld ook lid van een Volvo forum waar dit ook zeker voor opgaat).
Voor Leon en de mods hier dan ook niets dan lof, na 3 weken vakantie zonder Apple is het opnieuw inloggen op MacFreak toch weer echt het gevoel weer thuis te zijn gekomen
Dit komt toch voor 99% door het strakke en efficiente modereren. Dat kan gewoon niet anders. Onnodige draadjes verdwijnen binnen het uur, evenzo met dubbele posts en/of verkeerd geplaatste posts. Echte trollen worden gewoon binnen no time van het forum geweerd. Op die manier voorkom je gewoon de rotzooi en vervuiling wat op veel andere fora wel zo is.
Een logisch gevolg is dat de zoekfunctie ook echt zoekresultaten geeft waar je wat aan hebt, zonder eerst door pagina's met onzin en meuk te bladeren.
Maar ook de bezoekers, en de vaste kliek verdienen een pluim. Op nagenoeg elk vlak, elk gebied en elke specialisatie zijn wel mensen aanwezig die vaak binnen een uurtje antwoord hebben op een vraag. Als je terugbladert zie je dat dat ook vaak een reactie is van nieuwkomers. "Wow, dat is snel geholpen zeg."
Het geeft gewoon een goed gevoel om hier actief aan deel te nemen. [/news]
Ik heb zelf als moderator ook al meerdere PB's en mails gekregen waarbij het argument dan vaak is dat ze al zo lang zo'n prima bijdrage aan het forum gaven, m.a.w. dat ze een prima staat van dienst hebben.Maar hoewel er in zo'n geval wel enige coulance is, blijft wangedrag uiteindelijk gewoon wangedrag.
M.a.w. als ik me vanaf nu onbehouwen ga gedragen kan ik je nu al voorspellen dat ik niet alleen niet lang meer moderator zal zijn, maar ook snel naar een andere forum zou kunnen uitkijken. En terecht wat mij betreft.[/news]
Dat Leon niet soepel genoeg zou zijn, is ook onzin. Er is juist heel goed met hem een discussie of gesprek aan te gaan! JUIST in zijn rol als admin. Juist als PapaMac!
Je hebt allemaal wel eens iets waar je van mening over kan verschillen, maar dat houd een discussie-forum levendig. Maar wel graag met fatsoen. Respect moet je verdienen enne.....Dat heeft Leon en de andere mods allang bij mij
Leon....je bent mijn virtuele schatteke hoor! Kunnen we niet een anti-trollen site maken ofzo? of een andere ludieke actie?Kun je trouwens niet gewoon aangifte bij de politie doen? dit is toch eigenlijk een soort fraude of broodroof ? Tenslotte is het heel goed mogelijk als potentiele klanten van jou gaan koekelen naar je, dit tegenkomen! lijkt me niet echt een reclame! Daar is toch gewoon wettelijk iets aan te doen?je kunt telefoon stalkers ook aanpakken tenslotte!
MacFreak is ook nog eens een nuttige referentie, in de zin van databank. Even zoeken met de zoekfunctie (veel vragen zijn al eens voorgekomen immers) en hup, het antwoord heb je te pakken. Zouden draadjes bevuild worden met off-topic reacties of ander geklets, dan is er niks aan om oude draadjes door te lezen.
Zoals DTPRonald al zei, is Léon een hoge boom in de Nederlandse Mac-wereld die daardoor veel wind vangt. Toch zou ik als potentiële klant van Van Schie Fotografie niet struikelen over een gefotosjopt plaatje van Léon's tronie of verwijzingen naar discutabele heersers uit een zwart verleden. Het zegt namelijk niks over Léon of de kwaliteit van zijn werk, terwijl het alles zegt over de puberale onvolwassenheid van de verantwoordelijke webvandaaltjes.
Ben je niet bang, Léon, dat je met zo'n actie als deze de nog nat achter de oren zijnde jochies en meiskes precies geeft waar ze op uit zijn, namelijk aandacht?
De enkeling die hier een ban heeft en zich zo zielig en vijandig opsteld zou eerder bij zichzelf te rade moeten gaan denk ik,iemand zwart maken omdat je een ban hebt op een forum is toch een vervelende vorm van afwijkend gedrag.
Iemand registreert zich op dit forum, plaatst 5 berichten van seksuele aard (ik wil plaatjes van in je moer, etc) en wordt binnen het half uur verbannen. Uiteindelijk ben ik in contact gekomen met die persoon, via zijn werkgever omdat hij via z'n werk gepost heeft, en hij bleek daar aangespoord te zijn door een collega. Die betreffende collega geniet een bepaalde status op een van de Nederlandstalige collega Mac websites. Zij had hem verzocht om eens te leuk te gaan trollen op MacFreak met de opmerking "moet je eens zien hoe ze daar dan met je omgaan en hoe lang het duurt voordat je verbannen bent.". De collega die ze aangespoord had, is niet eens een Mac gebruiker, nota bene.
Over ziekelijk en ontspoord gedrag gesproken. Maar dit is wat er dus gebeurt; achter de schermen worden mensen aangespoord om dit soort dingen te doen (vermoedelijk omdat de mensen die aansporen zelf te laf zijn om dat te doen). De mensen worden dan verbannen, boos en gaan het soort gedrag vertonen wat dus weer beledigende teksten op het net tot gevolg heeft. Gelukkig is dat met deze persoon niet gebeurd en dat heeft deels ook te maken met het feit dat ik ditmaal (bij tijds) ingegrepen heb.
Uiteindelijk heeft deze persoon bekend en toegegeven dat hij aangespoord is dit te doen. Hij was zich niet bewust van de hetzes tussen de sites onderling en bood z'n excuses aan. Ik heb hem op mijn beurt weer uitgelegd waarom ik hard optreed tegen trollen en hij had daar alle begrip voor. Hij had zich niet gerealiseerd wat er allemaal speelde en daar schrok hij flink van. [/news]