Vond de uitgebreide nieuwsberichten altijd wel fijn. Nu zijn het meestal maar berichten van een paar alinea's.
Ben ik de enige die dat vind?
Wat me wel opvalt dat de moderators minder aanwezig lijken.In het draadje over Mackeeper werd er pas heel laat ingegrepen terwijl er meerdere mensen, inclusief mijzelf, aan het offtopic posten waren om een beetje te plagen.
Ook in de draadjes over reclame en pop-ups op deze site, is er geen reactie gekomen, alleen van Robert in eigen persoon voor zover ik weet.
Moderatie kan verschillen he. We proberen de lijn te zoeken van wat wel en niet past/kan/mag in een draadje. Af en toe gaat het ook wel eens goed hier
(Bewerkt door Flix om 18:26, 2-01-2013)
Over de forumbezoekers valt me op dat die minder actief zijn, er kunnen soms uren voorbij gaan met weinig of zelfs geen nieuwe berichten!
Ook namens mij niets dan lof voor de redactie Het kost toch veel werk een website op te zetten en vooral actueel te houden.
Vroeger, heeel vroeger, in 1998-2000 had ik een site over de iMac, en dat kostte me toen ook al veel tijd om up to date te houden en die site was maar een fractie van MacFreak.
Groeten,
Theo
Op MacWereld.nl zijn ze daar inmiddels mee gestopt, het kost te veel tijd om dit bij te houden zonder dat je een kopie gaat worden van de Amerikaanse blogs en nieuwssites.Wat forumleden vaak vergeten is dat er niet van het runnen van een forum geleefd kan worden, tenzij je het heel goed doet en een echt verdienmodel hebt opgezet.
Nieuws zelf vind ik niet het belangrijkste, dat kun je overal wel vinden als je wilt. Wanneer er moeite voor gedaan is om het op de eigen site te krijgen is het leuk om te lezen. Achtergrond stukken waar iemand een uiteenzetting van feiten maakt vind ik altijd wel aardig om te lezen.
En voor de mensen die vinden dat zij of dat iemand anders offtopic posten: in de eerste post van ieder topic zit een MELD knop. Gebruik die wanneer je denkt dat dit nodig is. Het topic krijgt dan aandacht van een moderator, zeker wanneer je er een duidelijke omschrijving bij zet.
(Bewerkt door Sypie om 23:14, 2-01-2013)
Ben zuinig op die vrijwilligers die om niets er heel veel tijd in steken in hun activiteit omdat ze het zelf leuk vinden. Vrijwilligers worden met uitsterven bedreigd. Steeds vaker is een vrijwilliger actief op meerdere fronten/ activiteiten (omdat er steeds minder zijn). Neem een voorbeeld aan hen. Loop minder te zaniken en steek zelf je handen uit de mouwen in plaats van te lopen mauwen....
geblokkeerd
Ik begrijp wel wat de TS wilt zeggen en ik zou het ook liever op een ander niveau hebben maar als dat niet is dan is het niet. @Robert, @SteefJoops en eventuele andere doen het prima!
Ten tweede: de laatste maanden van 2012 zat ik tot over mijn nek in het fotografie-werk, dus op dat moment had ik gewoon minder tijd (maar staat los van mijn voornemen om het nieuws compacter te houden).
Ten derde: het lijkt mij niet slim om een draadje over dit onderwerp met een negatieve titel te beginnen, is volgens mij nooit de beste aanpak om te krijgen wat je wilt (maar dat is natuurlijk alleen maar een mening... )
Ten vierde: zodra er geklaagd werd over het MacKeeper-draadje is er meteen ingegrepen. Daarbij liep dat in de vakantieperiode, en dan wordt er altijd wat minder gemodereerd (en nu maar hopen dat kwaadwillenden geen misbruik gaan maken van deze informatie... )
Eén manier om de bezoekers aan te zwengelen is door het plaatsen van nieuws. Met verschillende nieuwsitems per dag vind ik dat de redactie het goed doet.
Een andere manier om bezoekers te verleiden tot het deelnemen aan het forum is het stellen van vragen en het starten van discussies.
Switchers hebben vaak veel vragen. Als ze MF bezoeken, dan moeten ze eigenlijk meteen weten dat dit de plek is om al hun vragen beantwoord te krijgen, zowel via zoeken in het archief als via het stellen van een vraag.
Misschien moet dat iets duidelijker op de startpagina van MF vermeld worden. Bijvoorbeeld door een tekst, of door een knopje bovenaan. Achter het knopje "Nieuwe bezoeker" zit dan bijvoorbeeld een pagina met daarin een handleiding van de site, het doel van de site, hoe te zoeken, hoe vragen te stellen, dus de voordelen van het registreren, dat soort dingen.
PS Ik heb niet bij de moderator geklaagd over het MacKeeper draadje
Het is voor mij gewoon een constatering. Ik bedoelde het ook helemaal niet zo negatief.
Ik vroeg me gewoon af of meer mensen het was opgevallen. En inderdaad antwoorden op het forum worden ook steeds later beantwoord. Dat is de "schuld" van ons macfreakers.
Ik vind ook dat de nieuwsberichten goed worden gebracht en heb respect voor de mensen die het doen. En ben ook heel blij met macfreak. Alleen heb ik persoonlijk graag een iets uitgebreider nieuwsbericht.
Lees graag de verhalen van Robert. En ik begrijp dat hij naast macfreak (gelukkig ) nog een leven heeft.
Sommige mensen komen hier voor het forum, ik kom hier vooral voor de nieuwsberichten en daarom viel het me gewoon op.
(Bewerkt door iPoemelke om 12:52, 3-01-2013)
martin93 om 12:08, 3-01-2013Zijn moderatie en redactie niet twee verschillende dingen?
iPoemelke om 12:51, 3-01-2013En inderdaad antwoorden op het forum worden ook steeds later beantwoord.
iPoemelke om 12:51, 3-01-2013Sommige mensen komen hier voor het forum, ik kom hier vooral voor de nieuwsberichten.
Aha, dat verklaart jouw perceptie van de snelheid waarmee de antwoorden op het forum komen.
Pieterr om 16:15, 3-01-2013Aha, dat verklaart jouw perceptie van de snelheid waarmee de antwoorden op het forum komen.
Hoe?
@MacFrankie, mijn vraag was retorisch.
(Bewerkt door martin93 om 17:27, 3-01-2013)
Alle vragen-/problemen of dat nu over een Classic Mac gaat of over fotografie dan wel videobewerking worden heel erg snel beantwoord, ook er zijn bijna geen enkele topics dat helemaal geen reacties krijgen dat is zeer positief aan MF.
Ik denk dat je eerder kunt zeggen dat er te veel vaste leden zijn voor het aanbod aan topics want als je nu op de homepage kijkt zie je onderaan 01/01 staan dat is 2 dagen geleden miss. dat de TS daar op doelt dit was in het begin nooit. De doorstroom is veel te laag. Vandaag zijn er in totaal 18 topics actief waarvan 12 forum topics en 6 nieuwsberichten daar kun je niet een platform mee opbouwen. Dat aantal moet fors omhoog..
EDIT: Gelukkig krijgen alle berichten een timestamp ("Geplaatst om:"). Dus de TS kan achteraf alsnog een idee krijgen van de beantwoordsnelheid door naar het verschil tussen de timestamps van het tweede en het eerste bericht te kijken.
Genoeg geneuzeld. Ik was het niet met zijn bewering eens, zover moge duidelijk zijn.
(Bewerkt door Pieterr om 18:02, 3-01-2013)
Pieterr om 17:56, 3-01-2013@martin93: TS kijkt "minder vaak/nauwelijks/niet" naar (de antwoorden op) de forumberichten. Dat maakt het lastiger om een correcte inschatting van de beantwoordsnelheid te maken. Zijn samplerate ligt te laag zou Nyquist zeggen.
Ook uit alleen de info op de voorpagina is voldoende op te maken over de doorloopsnelheid en beantwoording van de vragen.
Flix om 19:46, 3-01-2013Ik vind dit maar een een raar draadje.
Dat mag, ieder zijn mening.
Flix om 19:46, 3-01-2013Het is zoiets als klagen over het weer; wat moet je ermee?!
Flix om 19:46, 3-01-2013Ook al omdat TS amper twee jaar geregistreerd is, en 125 postings heeft;
Flix om 19:46, 3-01-2013Maar goed, dat denk ik; praten jullie maar lekker verder.