Andere landen blokkeren betekent automatisch dat je ook gebruikers daar blokkeert, dus tot nu toe hebben we er voor gekozen om dat niet te doen.
Registratie alleen vanuit Nederland en België toestaan, is voldoende.Posten op een bestaand account mag vanuit ieder land.
Lijkt me niet zo moeilijk om in te voeren, toch?
Wat ons met name verbijsterd is dat er nog steeds mensen te vinden zijn die in die draadjes gaan reageren, dus waarschijnlijk zijn er zelfs mensen die op de link van de spammers klikken?
We wensen deze mensen veel succes in hun digitale toekomst, want als je zo slecht bewapend bent tegen dit soort onzin dan trap je waarschijnlijk ook in phishing mailtjes e.d.
Verticale as: vakkundig omgaan met de Mac ; horizontale as : aantallen MF-ers...
In het verleden zal het geen normale verdeling geweest zijn ; de bult verschuift wat naar rechts van het gemiddelde. Met de toestroom van nieuwe leden is de bult naar het midden verschoven.Een flink percentage van de totale groep zal minder vakkundig tot 'nalatig' omgaan met relevant materiaal . Niks aan te doen?
Er zijn genoeg tips gegeven. Is er eigenlijk een onderzoekje mogelijk welke leden reageren in de zin van hoe lang ze lid zijn bijvoorbeeld?
Psychomac
Wel leuk dat je hier een mooi plaatje laat zien. Want dat is het. Verder volstrekt inhoudsloos. Je verwisselt n.l. de assen en ik zou geen argument weten om een normaal-verdeling te verwachten. Een Maxwell verdeling zou vanwege de asymmetrie mijn eerste gok zijn.
geblokkeerd
Nee laat ze lekker staan was laatst het antwoord hierop van een forum bezoeker! Ze staan toch niemand in de weg..
Is het een idee om met de registratie een simpele captcha in te stellen? Een Nederlandse vraag (en niet 1+1=) die als hij vertaald wordt niet zo makkelijk beantwoord kan worden? Dan omzeil je de meeste spammers volgens mij in 1 klap voorgoed
Mvg,Joram
p.s.: dan bedoel ik geen captcha zoals "hoe heet de hoofdstad van ", want dat is met een vertaling zo te beantwoorden uiteraard. Maar misschien iets met een Nederlands woord wat lastig te vertalen en dus lastig te beantwoorden is
Het is te eenvoudig om van IP adres te wisselen.
@ joram: dat is al lang geleden voorgesteld, maar de Admin is er toe nu toe (kennelijk) nog niet aan toegekomen.
Ach, en de laatste tijd zijn het er gelukkig niet zoveel als voorheen, dus 't valt nu nog mee
PC1271 om 17:22, 10-01-2012Mhhh, laatst probeerde ik vanuit Oekraine de MacFreak web site te benaderen, maar dat bleek onmogelijk!Is Oekraïne soms afgeblokt?
Niet het land zelf maar miss. wel een provider uit dat land.
In Nederland of Belgie kun je er wel vanuit gaan dat zoiets nooit kan gebeuren omdat providers zelf ook goed opletten of ze spammers en criminelen onderdak bieden. In landen waar dat allemaal iets minder goed geregeld is kunnen dit soort criminelen gewoon hun gang gaan en dan heb je dus de kans dat zo'n provider op een zwarte lijst terecht komt omdat veel spammers die provider uitkiezen.