Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 11:14   
geplaatst door: Leon
Ik kan mogelijk de komende Apple Expo in Parijs in een Q&A sessie enkele vragen stellen aan Steve Jobs. Nu heb ik er zelf een paar in mijn hoofd die meer over de toekomst van Apple gaan, en welke weg Apple nu aan het inslaan is. Maar wat zou jij nu vragen aan Steve Jobs. Wat is nu dé vraag die leeft onder de Mac gebruikers die leuk is te weten!

Heb je een echt goede vraag, dan neem ik die mee en zal ik die stellen. Ik zou dus zeggen; barst los (en alleen serieus graag, en geen off-topic bla-bla!!!) !

Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 11:59    reactie #1
geplaatst door: Dimitri
hij volgens oom steve de computer van de toekomst er uit zal zien?
(wat die zla kunnen, de vorm, soort scherm..???..???)
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 13:24    reactie #2
geplaatst door: Roger Vromans
Ik weet niet of dit perse over Apple moet gaan, maar om hem even off-topic te vragen waar zijn filmstudio PIXAR mee bezig is, staat er nog een Toy Story 3 aan te komen? Of bv. of PIXAR nu de G5 uit is al volledig voorzien is van die computers of dat ze nog met de G4's werken?
Denk dat het voor hem nl. ook leuk zal zijn die link tussen Apple en Pixar te zien.
The truth is out there !
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 13:35    reactie #3
geplaatst door: davidem
Tja... lastig... Ik zou eigenlijk wel willen weten waar hij zijn onuitputtelijke 'drive' vandaan haalt. Hoe het komt dat hij, sinds zijn eerste Apple I, als een bezetene bezig is de wereld op computergebied te verbeteren. En wie daarbij zijn grote voorbeelden zijn...

En natuurlijk hoe de opvolger van Panther gaat heten en welke toeters en bellen daaraan zitten...

 Macceraar sinds System 6 
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 13:39    reactie #4
geplaatst door: PowerbookPat
Waar ik nu heel beniewd naar ben is hoe zijn huis eruit ziet. Is het allemaal nog steeds zo minimalistisch ingericht? Wat voor auto rijdt die man nou?
Microsoft broke Volkswagen's world record: Volkswagen only made 22 million bugs!
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 13:47    reactie #5
geplaatst door: Timotheus
Wat is er volgens jou (u) de laatste jaren verkeerd gegaan bij Apple, en wat moet in de toekomst beter?

Kijken of hij dan een eerlijk antwoord geeft, of een reclame-riedel gaat afdraaien ("ik ben niet ontevreden, we hebben een hoop voor elkaar gekregen, zoals bijvoorbeeld … en … en … ; natuurlijk zou het fijn zijn als we in de toekomst …… " etc.

(Edited by Timotheus at 13:50, 9-Sep-2003)

I went there and came back / It was nothing special / The river at high tide / The mountain veiled by misty rain
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 13:59    reactie #6
geplaatst door: Dick de Roos
Tja, ik zou wel eens willen weten waar het met de kompjoeters in zijn visie heen zou gaan.

En wat de volgende grote stap van Apple (of van hem) is.

En of hij denkt dat Windhoos, de Mac en andere systemen ooit WEL met elkaar kunnen samenwerken.
Niet dat de software gelijk moet zijn, maar gewoon: elkaar begrijpen.

En of hij de consument belangrijker vindt dan de prof.

En of hij nog wel eens een kloon (1 merk) als goedkoop merk zou willen lanceren, zonder moeilijk design en andere dure aanpassingen, waarop dan wel alle Apple OS-sen op moeten kunnen draaien. een soort goedkope Apple, die we dan bijvoorbeeld Cat noemen i.p.v. Mac) Dan zijn we meteen van het gezeur af dat Apple (de machine die het OS kan draaien) zo duur is.

En of je van mij de groeten mag doen....
:music:  :blink:  :sigh:

Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 15:48    reactie #7
geplaatst door: Pb2k
Mijn post is gedelete !  :mad:
goed spul
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 15:52    reactie #8
geplaatst door: Dick de Roos

Citaat
Pb2k om 15:48, 9-09-2003
Mijn post is gedelete !  :mad:

Als vraag?? :shocked:  :cry:

Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 16:24    reactie #9
geplaatst door: RVW
"en alleen serieus graag, en geen off-topic bla-bla!!!"

Duidelijk toch?

My new computer's got the clocks, it rocks! But it was obsolete before I opened the box.
You say you've had your desktop for over a week? Throw that junk away, man, it's an antique!
Your laptop is a month old? Well, that's great. If you could use a nice, heavy paperweight...
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 16:57    reactie #10
geplaatst door: Missundaztood
Waarom Apple hun Mac OS zoveel op Windows wilt laten lijken. Dus waarom er zoveel programma's worden ingestopt, zodat andere softwarefabrikanten niet meer voor het Mac-platform ontwikkelen. En daarmee doel ik uiteraard op gebruikersinterface van Panther.
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 21:28    reactie #11
geplaatst door: Appleidee
Of Steve Jobs Apple graag ziet als een bedrijf met een marktaandeel van 30% ofdat hij Apple liever klein ziet 5 - 7,5 % max.
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 21:31    reactie #12
geplaatst door: bert

Citaat
Missundaztood om 16:57, 9-09-2003
Waarom Apple hun Mac OS zoveel op Windows wilt laten lijken. Dus waarom er zoveel programma's worden ingestopt, zodat andere softwarefabrikanten niet meer voor het Mac-platform ontwikkelen. En daarmee doel ik uiteraard op gebruikersinterface van Panther.

Of hij niet alle apps van een zodanige structuur kan laten voorzien dat developers eea kunnen uitbreiden (voor Safari is de html engine beschikbaar voor developers, er zou nog meer ter beschikking moeten komen)

Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 21:39    reactie #13
geplaatst door: bert
- Waarom hij QT niet voor Linux maakt. Nu loopt WMP ermee weg. Als sommige dingen door licenties niet kunnen, laat die er dan uit, allerlei andere dingen doen het dan nog steeds. Des te vloeiender de overgang tussen Linux en Mac, des te meer wij ervan profiteren (Aqua en allerlei professionele apps die er niet voor Linux zijn trekken dan meer mensen aan, terwijl de markt).
- Waarom hij niet zorgt voor de Mac als ontwikkelomgeving voor zowel Mac als Windows (even hercompileren). Meer markt voor Mac ontwikkelaars.
- Hoe hij aankijkt tegen een low-budget Mac onder een andere merknaam.
- Waarom hij denkt de markt in Europa (en Azie) beter te kennen dan Apple-mensen hier in Europa. Waarom hij niet ziet hoe verschillende de kultuur binnen Europa is. Waarom luistert hij niet beter naar feedback? Waarom geeft hij niet, als experiment, enkele landen $2M met de opdracht: Ok, als jullie het beter weten, show me. Hier is geld, laat over een jaar maar zien dat je dat met >25% rendement hebt terugverdiend.
- Of hij denkt dat aandeelhouders beter af zijn met een korte-termijn (kwartaal)visie of een streven naar een groter marktaandeel ten koste van een aantal korte-termijn kwartaalwinsten.
- waarom zet hij niet op de nieuwe G5s enkele Distributed Computing projecten waarmee de Mac voortraast. Creeer een G5 groep, en mensen maken gratis reclame voor Apple als ze het programma laten lopen (niemand kan zo snel typen dat die G5 verzadigd raakt).

(Bewerkt door bert om 21:46, 9-09-2003)

Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 22:10    reactie #14
geplaatst door: cc bcc
Ik denk dat het een goed idee is om geen vragen te stellen waarvan je weet dat ie toch geen antwoord op geeft. Time = money
Een vraag zoals die hierboven genoemd werd ("waar komt die drive vandaan?") lijkt me perfect. Scoops zal je niet krijgen, ik ben wel voor de nonstandard vragen. Vragen als "wanneer komt iTMS naar europa" kan je denk ik net zo goed aan een PR mannetje stellen, ofwel net zo goed niet stellen ;-) Wel een mooie kans om met Steve Jobs te praten!
Ik ben benieuwd hoe belangrijk Europa voor Apple is en wat hun plannen zijn voor Europa.
Hoe is de sfeer in 1 Ininite Loop?
Krijgen we een keer prototypes te zien?
Komen er Linux producten (om linux gebruikers te paaien en MS te pesten)?
Ik ben benieuwd of er een Shake Express komt, maar daar zullen ze niet op antwoorden vrees ik.
-- I talk to planets baby --
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 22:31    reactie #15
geplaatst door: Appelbijter
Samengevat denk ik dat wij ook geïnteresseerd zijn in de toekomst van Apple.  Vragen zoals "waar haal je die drive vandaan" en "waar en hoe zie je computers dan in de toekomst?" zijn inderdaad niet slecht.
Vragen of en hoe hij Apple uit de sloot tracht(te) te halen zijn misschien afgezaagd, maar ook interessant.

Blijkbaar willen we ook weten hoe het zit met de samenwerking met andere platforms en kloon-Macs, maar we weten al dat het njet zal zijn.   Maar hij zit misschien nog iets in Linux, want ik gelof dat Jobs respect had voor dat Open Source-gedoe...

Wat ik zou willen weten (en nog een paar anderen hier blijkbaar ook): wat wil hij nu eigenlijk doen met de markt in Europa?  Ik bedoel: er zijn amper reclames hier, weinig bekendheid, wij komen soms wat achter als er iets nieuw is in Amerika...

Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
9 september 2003 - 22:54    reactie #16
geplaatst door: dUb
Of er een een apple-product is (hardware/software) dat volgens steve nooit de waardering heeft gekregen die het verdiende en daarom van het toneel is verdwenen. Terwijl als het wel die waardering had gekregen het een belangrijk onderdeel had kunnen uitmaken van de huidige apple productgroep. Misschien dat hij dan ook kan aangeven waar het fout is gegaan met dat desbetreffende produkt en wat er beter had gekunt om het toch tot een succesvol produkt te maken.
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
10 september 2003 - 06:55    reactie #17
geplaatst door: bert

Citaat
Appelbijter om 22:31, 9-09-2003
Samengevat denk ik dat wij ook geïnteresseerd zijn in de toekomst van Apple.  Vragen zoals "waar haal je die drive vandaan" en "waar en hoe zie je computers dan in de toekomst?" zijn inderdaad niet slecht.

Wat de laatste betreft: Als hij concrete ideeen heeft, zal ie ze niet vertellen. Als hij geen concrete ideeen heeft, krijg je gezwam. Ik denk dat Leon dat als criterium moet hanteren bij het selecteren van zijn vragen. Als we het toch over Leon hebben, zit er tussen alle reacties iets bruikbaars?

Bert

Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
10 september 2003 - 09:10    reactie #18
geplaatst door: DigiAntje
Vraag hem maar waarom ze het applegebruik in nederland niet meer respecteren en aandacht geven.

of waarom men nieuw producten introduceert en deze maanden later kan leveren Of het niet beter zou zijn geweest om pas in Parijs de G5 te lanceren.

doe je best maar Leon.

digiantje

Antje (she takes it easy she uses a Mac)
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
10 september 2003 - 10:02    reactie #19
geplaatst door: Pb2k

Citaat
RVW om 16:24, 9-09-2003
"en alleen serieus graag, en geen off-topic bla-bla!!!"

Duidelijk toch?

(Bewerkt door Pb2k om 10:05, 10-09-2003)

okee, een beter vraag vind ik of hij nog wel eens tript op LSD, in die 'Pirates' film werd dat gesuggereerd.

(Bewerkt door Pb2k om 10:09, 10-09-2003)

goed spul
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
10 september 2003 - 11:41    reactie #20
geplaatst door: MacFanGuy
ROFL, jajaja, en dan antwoord hij natuurlijk, "Yes, of course, a necessity to keep the creative blood flowing. At least once a week, with my good buddy Ive."

:blink:

Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
10 september 2003 - 13:36    reactie #21
geplaatst door: Arwin Rood
Beste Steve,

Ik heb het vermoeden dat de aandacht van Apple
steeds meer naar de software aan het verschuiven is.
Is dit een bewuste keuze?

AppleWorks is een beetje het ondergeschoven kindje
tussen al die nieuwe software. Wat zijn de plannen
met dit “office”-pakket?

Is het ook de bedoeling om software te ontwikkelen
voor andere platformen? Zo ja, welke software en
voor welke platformen?

Apple heeft veel succes met de iPod, wat eigenlijk
meer een cross-over produkt is. Komen er nog meer
van zulke produkten? (b.v. pda, camera, telefoon, enz.)

TFT-schermen doen nu hun intrede als vervangers
van onze huidige televisies en de TFT-schermen van
Apple worden alom zeer gewaardeerd om hun kwaliteit.
Kunnen we binnenkort ook televisie kijken op een
Apple-scherm?

De naam Apple heeft veel status (street credit),
wordt dit wel genoeg uitgebuit?

Vorig jaar werdt Philips geïntroduceerd als “partner”,
wat is er gebeurt met die samenwerking?

Staan er meer samerwerkings-programma’s op stapel?
Zo ja, op welk gebied en met wie?

Tot slot:
“Is het mogelijk dat Apple officieel sponsor wordt van MacFreak”

Sir MacKokkel
One of the MacAteers, knights fighting against bad taste
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
10 september 2003 - 13:40    reactie #22
geplaatst door: RVW
Ik denk niet dat Steve veel los gaat laten over toekomstige hardware/software...

"Apple does not comment on future hardware/software releases."

My new computer's got the clocks, it rocks! But it was obsolete before I opened the box.
You say you've had your desktop for over a week? Throw that junk away, man, it's an antique!
Your laptop is a month old? Well, that's great. If you could use a nice, heavy paperweight...
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
10 september 2003 - 15:56    reactie #23
geplaatst door: Pb2k
U heeft 3 vragen om aan Steve Jobs te stellen

"Hello Mr Jobs..or can I call you Steve?"

U heeft nog 2 vragen over..

:happy:

goed spul
Welke vraag zou jij aan Steve stellen?
10 september 2003 - 18:58    reactie #24
geplaatst door: Appelbijter
@Pb2k: hou het aub on-topic tot de vragen vastgelegd zijn, zoals gevraagd.

@DigiAntje: vergeet de Belgen, en de rest van Europa ook niet.

Philips als partner?  *kuch*  hiermee tekent Apple zijn doodvonnis, 'k heb slechte ervaringen met Philips-producten.  De elektronica is goed, de hardware deugt niet.  De toetsjes zijn direct kapot...