Als jullie je teksten van 6 jaar geleden even copy-pasten en een find-replace doen van '4K' naar '8K' dan zijn we met een half uurtje klaar
.
En dan doen we over 6 jaar hetzelfde voor 16K!
Overigens: laat het fotografie argument maar achterwege. De mainstream digitale camera's halen het nog steeds niet bij analoge film qua resolutie. Het is niet zinloos, die megapixel race, en hij zal nog zeker een tijdje doorgaan.
Ik zeg niet dat een sensor met veel megapixels altijd zinloos is, ik zeg dat 24 megapixels voor een compact camera van 15 jaar geleden met matige matige CCD sensor en dito lens en waar foto's nooit groter dan 10x15cm worden geprint overkill is.
Uiteraard niet van belang als je je foto's op je telefoon bekijkt of 10x15 afdrukt. Maar voor een heleboel andere toepassingen kun je geen pixels genoeg hebben. Zie de populariteit van de Fuji medium-formaat 50 en 100 MP camera's.
Ja, en er zijn zelfs use cases te bedenken voor 1000 MP camera's. Maar niet voor de gemiddelde consument.
Trouwens: ook bij VR brillen schiet de resolutie nog steeds tekort. Wil je echt overtuigende scherpte en FOV zal het ook richting 8k (per oog) moeten gaan met bijbehorende grafische GPU kracht. Ben benieuwd waar Apple mee komt, ik verwacht wel iets beters dan wat er nu te krijgen is.
Ook hier geldt: ik ben niet tegen 4K / 8K / 16K schermen.
Het nut van 55" 4K schermen waar je 3 tot 4 meter vanaf zit is zeer beperkt.
Het nut van 55" 8K schermen waar je 3 tot 4 meter vanaf zit is 0.
Een iMac Pro 30" met een 8K resolutie? Lijkt me super!
Een VR bril die bijna tegen je netvlies aan zit moet vanzelfsprekend twee schermen met een (zeer) hoge resolutie hebben.
V.w.b. jullie TV discussie: vanzelfsprekend is er een bepaalde afstand waarbij je op een bepaald schermformaat een bepaalde resolutie niet meer kunt onderscheiden van een nog hogere. Dat zal voor iedereen verschillen en net als de MP3 - CD - HiRes audio discussie kun je daar pagina's over volschrijven en het toch nooit eens worden
.
Dat klopt.
Voor sommigen is meer altijd beter bij resolutie, en als dat tussen de oren zit, dan geloven ze ook dat het er beter uitziet. Zelfs met opgeschaalde 2,5K content (want beter is de Hollywood CGI niet) van actiefilms.
Net als bij audio. Want je moet natuurlijk wel speakerkabels van zilver, bij het licht van de volle maan gesmeed door elfen, hebben...