Boek maken met Blurb?
15 februari 2008 - 22:17   
geplaatst door: kebdarge
Hoi,

Ik kwam Blurb tegen.
Dat ziet er wel mooi uit.
Ik vroeg me af of mensen ervaring hebben met deze print dienst en of mensen vergelijkbare diensten kennen aan deze kant van de Atlantische Oceaan.

Boek maken met Blurb?
18 februari 2008 - 14:41    reactie #1
geplaatst door: Aad Metz
Dit is toch gewoon wat binnen iPhoto of Aperture kan?
Of minder fraai binnen de software van de Hema.
Boek maken met Blurb?
18 februari 2008 - 16:28    reactie #2
geplaatst door: kebdarge
nee.
die programma's zijn er om een fotoboekje te maken.
Deze software is expliciet ook bedoeld om tekst mee te printen.
Boek maken met Blurb?
18 februari 2008 - 21:32    reactie #3
geplaatst door: Zwerver
misschien even een tip, in MF 73 staat een uitgebreide review over booksmart, het progje van Blurb. Ondertussen ben ik zelf al een fanatieke Blurberati... het programma is eigenlijk te zwaar voor m'n Imacje maar het resultaat is schitterend. alla Iphotobooks maar nu met veel en zelf te bepalen tekst en uitleg over de foto's i.p.v. de vaste kadertjes van Iphoto. (en de Hema)

en de levertijd... tja je moet toch wat over hebben voor je foto's

gr.

think different
ST STe TT ... ... LCII Performa Imacdv Imac-tft-17" Imac-DC-2.8-24"
iPhone 3G, iPad 64GB 3G
Boek maken met Blurb?
23 februari 2008 - 16:16    reactie #4
geplaatst door: kebdarge
hey zwerver.
thnx voor je commentaar.
Ik vroeg me alleen af of er niet ook al drukkers waren in Nederland die voor dit soort prijzen zo'n boekje kunnen maken.

De software interesseert me niet echt aangezien ik mn boek toch in InDesign maak en dan exporteer naar Booksmart.

Boek maken met Blurb?
23 februari 2008 - 20:08    reactie #5
geplaatst door: jakke

Citaat
De software interesseert me niet echt aangezien ik mn boek toch in InDesign maak en dan exporteer naar Booksmart.

Dat is interessant, hoe doe je dat? Ik heb even Booksmart bekeken en ik vind het niet direct...
Ik heb reeds boeken gemaakt met myphotobook.be; de mac-soft van myphotobook geeft meer vrijheid in de layout.

Boek maken met Blurb?
24 februari 2008 - 04:18    reactie #6
geplaatst door: kebdarge
het gaat ook niet zo 1 2 3. Elke pagina dien je te exporteren als TIFF of high res jpg. die kan je dan weer plaatsen in Booksmart...

ik zal eens kijken naar jouw optie, klikt interessant, maar wel alleen voor foto's, of ook voor tekst enzo?

Boek maken met Blurb?
24 februari 2008 - 12:57    reactie #7
geplaatst door: chrispis
ziet er interessant uit,... alleen jammer dat je er tiffs van moet maken,... ben er niet zo happig op wat betreft de tekst,... misschien wel leuk als portfolio ding of zoiets.


Boek maken met Blurb?
24 februari 2008 - 13:43    reactie #8
geplaatst door: Zwerver
Blijft toch nog de optie/vraag openstaan of er ook drukkers zijn die voor een redelijk bedrag mooie fotoboeken kunnen/willen maken?

Myphotobook.be? ik ben benieuwd, ga nu direct eens op de site neuzen...

think different
ST STe TT ... ... LCII Performa Imacdv Imac-tft-17" Imac-DC-2.8-24"
iPhone 3G, iPad 64GB 3G
Boek maken met Blurb?
25 februari 2008 - 19:52    reactie #9
geplaatst door: kebdarge
het gaat in dit draadje niet over fotoboeken. Ik wil meer kunnen dan dat, hele lappen tekst bijvoorbeeld.

De crux is hierin dat ik graag een HQ printer wil die boeken produceert in lage oplages ( tussen 1 tot 50 boeken) voor een redelijke prijs.

Blurb is dan een aardige optie, Lulu.com trouwens ook.
M'n vraag is dan, zijn er mensen die wellicht nog andere bedrijven die het overwegen waard zijn voor zulks een opdracht.

dus geen foto boeken alla iphoto, hema of myphotobook!

(Bewerkt door kebdarge om 11:20, 26-02-2008)

Boek maken met Blurb?
19 maart 2008 - 21:12    reactie #10
geplaatst door: Gerrit J
Blurb boeken die je vanuit Nederland besteld worden bij een Nederlands bedrijf geprint op een HP Indigo 5500 printer. De kwaliteit is het beste dat je kan krijgen op het gebied van digitaal drukken. Blurb heeft met Booksmart juist software die zich heel goed laat gebruiken voor boeken met veel tekst. Verzending gaat ook relatef snel, zeker doro te kiezen voor UPS standard (binnen Nederland geleverd de dag na verzending door de drukker).

Blurb geeft de mogelijkheid het boek op te nemen in de bookstore. Andere mensen kunnen het hier bestellen en je kan dan zelf de prijs van het boek bepalen. Minimale kosten zijn uiteraard de productiekosten en daar kan je zelf een toeslag opzetten die je later op je rekening krijgt bijgeschreven.

Inmiddels heb ik drie bestellingen gedaan en de boeken zijn echt goed!

Zie ook: http://www.blurb.com/bookstore

A dirty mind is a Mac forever