beeldscherm grootte tv en beeldscherm computer
27 augustus 2006 - 17:00   
geplaatst door: Annemarie
Als ik mijn diavoorstelling afspeel op het computerscherm dan krijg ik de hele dia te zien, speel ik dezelfde dvd af op een tv scherm, dan wordt er van de dia links en rechts een stuk afgesneden, hoe kan dat? Ik heb een gewone tv 4 : 3, maar ik heb ook de breedbeeldinstelling geprobeerd. Ik heb ook de beeldinstellingen van mijn dvdrecorder op verschillende standen gezet. Niets helpt. De leverancier van de dvd (die de dia's heeft gescand) zegt dat het niet anders kan. Klopt dat?
beeldscherm grootte tv en beeldscherm computer
27 augustus 2006 - 17:23    reactie #1
geplaatst door: Toet193
Resolutie.
Je Mac is vermoed ik 768x1024 pixels, en je TV kennelijk minder.
Klopt dat?
Apple: het paradijs komt tot leven.
beeldscherm grootte tv en beeldscherm computer
27 augustus 2006 - 18:33    reactie #2
geplaatst door: Macceraar
beeldscherm grootte tv en beeldscherm computer
27 augustus 2006 - 18:43    reactie #3
geplaatst door: Annemarie
1680 x 1050 is de instelling van het beeldscherm van de computer
beeldscherm grootte tv en beeldscherm computer
27 augustus 2006 - 18:45    reactie #4
geplaatst door: Annemarie
ik heb overscan ingetypt maar krijg dan een Engelse tekst en ik kan geen Engels lezen Macceraar!
beeldscherm grootte tv en beeldscherm computer
27 augustus 2006 - 20:12    reactie #5
geplaatst door: Macceraar
Overscan betekent dat het beeld zodanig wordt uitgerekt dat een deel buiten het scherm valt. Dat is gedaan omdat CRT schermen vroeger een erg variabel beeld gaven, en bleek dat mensen liever de rand van het beeld misten dan dat ze een zwarte rand kregen. Tegenwoordig wordt overscan nog steeds gebruikt zodat oudere video eruit ziet zoals bedoeld. Er is ook nog steeds variatie, maar niet genoeg voor zoveel overscan. Er is uiteindelijk niet veel aan te doen zonder de juiste instelmogelijkheden.
beeldscherm grootte tv en beeldscherm computer
27 augustus 2006 - 20:14    reactie #6
geplaatst door: vintage
Is het een data dvd met .jpg bestanden er op, of een Video DVD met een AUDIO_TS en een VIDEO_TS map er op?
Welk programma op jou computer speelt de dvd?
VG
Vinnie
You said no strings could secure you at the station.
Platform ticket, restless diesels, goodbye windows
beeldscherm grootte tv en beeldscherm computer
27 augustus 2006 - 21:34    reactie #7
geplaatst door: Annemarie
Het is een DVD met diavoorstelling waar tevens ook jpg bestanden opstaan met een AUDIO TS en VIDEO TS map. Ik speel op de computer de dvd af met de dvd speler, terwijl ik via finder bij dia's.dmg de jpeg bestanden kan bekijken. Op de tv kan ik alleen de diavoorstelling zien, terwijl mijn dvd recorder wel geschikt is om jpeg bestanden te bekijken.
beeldscherm grootte tv en beeldscherm computer
4 september 2006 - 11:25    reactie #8
geplaatst door: Dzjuul
Annemarie, je dvd-recorder ondersteund weergave van jpg bestanden als je deze, bijvoorbeeld op je mac, direct op een data-dvd brandt. Wanneer je een video-dvd maakt, met een extra map met foto's dan zullen de meeste dvd spelers alleen het video deel spelen, terwijl je op je mac er wel gewoon met de finder bij kunt.

Dus: nieuwe data-dvd branden, hier de jpg bestanden op zetten en vervolgens afspelen in je dvd speler.