document beveiligen tegen fotokopie
11 december 2003 - 16:30   
geplaatst door: Annemie
Men heeft mij wijsgemaakt (want eigenlijk ben ik hierin een volslagen leek) dat er een techniek is, genre watermerk, dat op een document geplaatst kan worden, zodat een afdruk daarvan niet verder meer gefotokopieerd kan worden.  De kopie zou dan een grijze/zwarte tint vertonen op die plaats.  Is dat zo?  En zo ja... hoe verkrijg ik die dan in bv. AppleWorks, PageMaker, InDesign (= voorkeur)?
Alvast bedankt!
"Music is the shorthand of emotion" (Tolstoy)
document beveiligen tegen fotokopie
11 december 2003 - 17:54    reactie #1
geplaatst door: ee
Deze techniek bestaat (en nog veel mooiere zelfs!) maar die verkrijg je niet in AppleWorks of InDesign... Dat zijn hele kostbare grappen en zitten met name in de druktechniek (speciale rasters e.d.).

Er is een bedrijf in nederland dit dit als specialisatie heeft (beveiligen van waardedrukwerken) - ik kan aan de naam komen als je het echt moet weten.

En dus...
document beveiligen tegen fotokopie
11 december 2003 - 18:46    reactie #2
geplaatst door: MACHINEHEAD
Je kunt dit fenomeen enigzins zelf simuleren. Maak bijvoorbeeld een 20 procent raster met daarin een tekstje in 18 procent, deze tekst plaats je in een iets andere hoek. Visueel merk je niet direct op dat het vlak een onderbroken structuur heeft maar bij het fotokopieren krijg je een iets ander effect. Proberen waard zou ik zeggen.

Een bedrijf waar ik voor heb gewerkt heeft deze techniek verder ontwikkeld (voor beveiliging), het bedrijf heet Lijnco en zit in Groningen.

Machinehead

And when the machine breaks down, we break down. And I ain't gonna allow that... in any of you. Not one. (Captain Barnes - Platoon)
document beveiligen tegen fotokopie
11 december 2003 - 19:20    reactie #3
geplaatst door: Annemie
Bedankt!! zal het zeker eens uitproberen...
"Music is the shorthand of emotion" (Tolstoy)