geplaatst door: Glenn
Even een vraag voor de grafische specialisten. Zoals jullie waarschijnlijk al wel weten, is mijn gezichtsvermogen niet zo goed. Ik lees dus beter op elektronische wijze dan op papier, omdat ik het lettertype dan kan vergroten. Een vriend van mij is professor in mijn vakgebied, en hij heeft een nieuw boek geschreven. Normaal is dat boek enkel in paperback te koop, maar hij heeft me een digitale versie cadeau gegeven, een PDF-bestand. Ik weet dat er veel gratis of goedkope tools zijn om die PDF-bestanden om te zetten in ePub, maar is het ook de moeite? Ik lees op internet dat de formatting nog al eens door elkaar kan worden gehaald, en dat er bepaalde opties niet beschikbaar zijn in de ePub. Klopt dit? Kan je makkelijk een correcte ePub maken van een PDF, met behoud van opmaak? Ik heb geen ervaring met InDesign en co., enkel wat simpele DTP met Pages. Of is het eigenlijk veel moeite voor niks, en lees ik gewoon beter de originele PDF in iBooks?
Is omzetten PDF naar ePub voor iBooks de moeite?
2 december 2012 - 23:47    reactie #1
geplaatst door: mug
originele PDF in iBooks?
JA werk prima, ook letters vergroten.
Is omzetten PDF naar ePub voor iBooks de moeite?
3 december 2012 - 00:43    reactie #2
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd

Ik weet niet of je het PDF zo in iBooks Author kunt droppen en dan met een muisklik kan omzetten tot een ePub zodat je ook de letters en alles kunt vergoten ik denk dat dit ook wel een beetje te maken heeft met de opmaak van het bestand. Als er veel afb. links en rechts staan lijkt me dat de structuur niet ten goede komen.

Maar dat je met iBooks Author ook ePubs kunt maken is wel mogelijk ja.

Miss. is het een idee om deze professor zijn boek te laten opmaken in iBooks Author dan kan hij het daarna ook direct in de iBooks Store verkopen. Dan heeft hij twee problemen in 1 keer getackeld.

Is omzetten PDF naar ePub voor iBooks de moeite?
3 december 2012 - 10:34    reactie #3
geplaatst door: paulusch
@glenn: in een e-pub heb je 1 doorlopende kolom met tekst. Geen opmaak of vormgeving. Dus of een pdf om te zetten is naar een e-pub hangt dus af van de wijze waarop het boek is opgemaakt. Dus opmaak behouden in een e-pub: Nee.
Is omzetten PDF naar ePub voor iBooks de moeite?
3 december 2012 - 15:06    reactie #4
geplaatst door: MacGB
@ Shmoo,

Droppen van pdf in iBooks Author kan op zich wel.
iBooks Author kan echter geen ePub maken, De export mogelijkheden zijn iBooks (alleen voor de iPad), PDF en tekst.
Je kunt wel ePubs met Pages maken.

@Glenn
Ben het met Mug eens. pdf gewoon in iBooks op je iPad is goed te gebruiken.
Het verschil met een iBook door b.v. iBooks Author gemaakt, is dat je daar meer interactiviteit in kunt brengen m.b.v bijvoorbeeld media-bestanden.

MacGB


Is omzetten PDF naar ePub voor iBooks de moeite?
3 december 2012 - 21:56    reactie #5
geplaatst door: Glenn
Als ik de reacties hier zo lees, denk ik dat ik het inderdaad ga doen zoals MacGB en Mug aangeven. Er staat namelijk ook wel wat beeldmateriaal in. En vermits ik niet veel kaas heb gegeten van DTP en ePub, denk ik dat ik me bij de omzetting vooral veel onnodige moeite en hindernissen op de hals ga halen om een acceptabel resultaat te krijgen. Die tijd kan ik beter gebruiken om het boek rustig en aandachtig te lezen. Hoewel ik die "boekvorm" van iBooks, die het papieren boek nabootst, leuker vind dan de PDF-weergave, weegt dit idd. niet op als voor de rest de enige meerwaarde de interactiviteit is. Want ik mag niet vergeten dat deze publicatie eigenlijk gemaakt werd met het oog op een papieren druk, en niet als e-book. Het boek is dus ook alleen op papier te koop, hij heeft mij als vriend eigenlijk gewoon een "auteurskopie" gegeven, maar dan digitaal. Ik heb het PDF-bestand aangeleverd aan iBooks, en met de iPad in landschap kan ik de letters zeker groot genoeg maken om comfortabel te lezen.

@ Shmoo: Ik denk niet dat ik hem kan vragen om met iBooks Author te gaan werken. Hij heeft alleen een PC, en kan juist een beetje met Word uit de voeten. En ook om bovenstaande reden (het is een auteurskopie die een bevriend auteur me gratis heeft gegeven), zou ik dat ook niet vragen.

Allen dank voor het advies en het medenken!

[edit] een dt-fout verbeterd [/edit]

(Bewerkt door Glenn om 22:08, 3-12-2012)

Is omzetten PDF naar ePub voor iBooks de moeite?
3 december 2012 - 22:06    reactie #6
geplaatst door: Robert
PDF's met veel afbeeldingen zou ik inderdaad als PDF in iBooks bekijken.

PDF's met veel tekst zet ik altijd om naar ePub met Calibre, (want dat vind ik veel prettiger lezen) daar kan je meer over lezen in deze tip.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Is omzetten PDF naar ePub voor iBooks de moeite?
3 december 2012 - 23:34    reactie #7
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd

Klopt, bedankt voor het geheugensteuntje Robert, ik was het programma alweer vergeten te installeren en het stond nog steeds in mijn Download folder  maar ik heb nu net even een paar boeken (PDF) in 5 verschillende formaten omgezet en naar mijn Dropbox gedropt..

Resultaat, super simpel en leesbaar.

Omdat ik op mijn iPhone geen iBooks app heb doe ik heel veel met Dropbox maar PDF's tonen op een iPhone is vaak heel irritant je moet inzoomen zodat de tekst precies tussen de device-width past en wanneer je scrollt moet je steeds uitkijken dat je niet naar links of rechts gaat.
Met deze app zet ik zonder veel moeite mijn PDF's om naar platte tekst. (TXT)

- Beste manier voor mij is Dropbox > .TXT en-/of .RFT
Als extraatje kun je vooraf bij de instellingen de juiste font-size + regelhoogte instellen want ik kan me voorstellen dat mijn font-size niet fijn is voor @Glenn.


Voor mij is dit ideaal.

Thanks again,

Is omzetten PDF naar ePub voor iBooks de moeite?
4 december 2012 - 20:27    reactie #8
geplaatst door: Glenn
Die font size is inderdaad niet prettig voor mij. Mijn probleem aan mijn gezichtsvermogen zorgt ervoor dat ik me op kleine letters veel meer moet concentreren, met als het gevolg dat ik dan heel snel moe word en hoofdpijn krijg. Een bril mag ik niet dragen, omdat mijn oog volgens de dokters dan te veel alleen op die bril zal vertrouwen (ik zie alleen door mijn rechteroog, links ziet niks). We doen alles om totale blindheid tegen mijn veertigste levensjaar te vermijden. Ik laat mijn oog dus zelf werken, maar dan wel op een manier dat ik het kan uithouden (in overleg met de oogarts).

Daarom gebruik ik ook geen iPhone. Ik gebruik mijn iPad (met 3G) ook voor dingen die de meesten met hun iPhone zouden doen (zoals de iPhone-app van De Lijn of van de NMBS). Om te bellen en te sms'en gebruik ik een mobiele telefoon voor senioren (!) omdat die een duidelijker scherm hebben, dan een "normale" mobiele telefoon. En een iPhone om enkel te bellen en te sms'en, en dan de rest met de iPad te doen, vind ik geld weggooien.

(Bewerkt door Glenn om 20:37, 4-12-2012)