Paar vraagjes over CS2
13 februari 2007 - 11:05   
geplaatst door: Paulus Morssink
Ben overgestapt van Photoshop 7 naar CS2  -  en loop prompt tegen een paar vragen aan die ik niet beantwoord krijg.

1. Elke keer bij het opstarten verschijnt de melding:
"For Photoshop UI to display correctly, open System Preferences, click Appearance and turn off text smoothing for fonts sizes 8 and smaller"
Nu kom ik aldaar geen mogelijkheid tegen tot het 'uitschakelen" van anti-aliasing, hooguit kan ik de grootte verhogen tot 10. Dat doe ik, maar elke keer komt die boodschap terug.

2. Ik zit met een Engelse versie, ik was Nederlands gewend. Heb ik een fout gemaakt bij het installeren? Kan ik het nog omgooien?

3. Ik was gewend dat ik bij "Save for Web" een JPG-bestandje kreeg. Nu wordt het een GIF-bestand, en ik zie niet goed hoe ik dat anders kan specificeren.

Ik krijg vast nog meer vragen, maar dit is nu het dringendst.
Iemand suggesties? Dank alvast!

Paar vraagjes over CS2
13 februari 2007 - 11:09    reactie #1
geplaatst door: mvdg
Vraag 1 weet ik niet direct.
Vraag 2: Nee, een Adobe programma is Engels of Nederlands. Dit staat op de doos, je kunt het niet veranderen.
Vraag 3: Rechts in het save for web scherm kun je toch kiezen wat voor bestandstype je wilt: JPG, PNG, GIF..
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Paar vraagjes over CS2
13 februari 2007 - 12:02    reactie #2
geplaatst door: Carlito
over puntje 1

het zijn niet de voorkeuren van Photoshop, maar van OSX waar ze naar verwijzen

Paar vraagjes over CS2
13 februari 2007 - 12:26    reactie #3
geplaatst door: bertvanderveen
1 - In Systeemvoorkeuren:Weergave de laatste optie onderaan: Schakel anti-aliasing uit...
2 - NL is duurder dan IE. Ruilen lijkt me moeilijk, maar je kunt je leverancier eens lief aankijken.
3 - Heb geen voorinistelling hiervan gevonden. Maar ik maak dan ook geen jpegs met behulp van Save for web, maar gewoon met Save of Save as. Iemand anders?
Bert Vanderveen [...]
+++ Applegebruiker sinds 1989 (van System 6 via OSX naar macOS 15)
Paar vraagjes over CS2
13 februari 2007 - 13:47    reactie #4
geplaatst door: la timba
3. Je kan net zoals hierboven al gezegt is gewoon kiezen wat voor bestandje je wilt hebben bij save for web.
Ook kun de kwaltiet aanpassen e.d. uit mijn hoofd zit dit menutje in het "save for web" menu rechts boven.

succes!

imac G5 2ghz "20 1ghz ram
OS-X 10.4.4 ipod 4eG 20gb
Imac G4 1.25ghz "20 768 ram
Paar vraagjes over CS2
13 februari 2007 - 14:08    reactie #5
geplaatst door: evdb
Paulus, ik heb gemerkt dat je in de voorkeuren van Bridge wél Nederlands als taal kunt instellen. Ik heb ook de Engelse versie, en dat zal wel een foutje zijn, maar is soms wel handig.
Paar vraagjes over CS2
13 februari 2007 - 16:49    reactie #6
geplaatst door: Paulus Morssink
De adviezen vullen elkaar leuk aan.
Echter:

1. Ik begrijp dat dat anti-aliasing gaat over OSX, dus ik kijk onder Weergave in de SysteemVoorkeuren.
   Aldaar staat alleen: schakel a.a. uit bij puntgrootte meer dan... Het mag niet kleiner zijn dan 8, zegt Photoshop, dus daar had ik 9 van gemaakt (niet hoger, als ik er 10 van maak ziet ineens de complete tekst van dit forum er heel anders uit). Alleen, het helpt niet, de melding komt weer terug bij de volgende opstart.
  Ik kan natuurlijk ook aanvinken 'toon deze melding niet meer'; is het daarmee klaar of gaat er iets fout?

2. Gesnopen, pech gehad. Alleen Bridge op Nederlands zetten lijkt ook weinig invloed te hebben, ik zie daar een raar mengseltje van NL en English.

3. JPEG opgelost, ik keek niet in het goede venster, is inderdaad aan te passen.

Paar vraagjes over CS2
13 februari 2007 - 17:23    reactie #7
geplaatst door: gPod
1. Je moet er nou juist 8 van maken, "...voor 8 of kleiner" staat er ook. Dus gewoon veranderen naar 8 punten in je systeemvoorkeuren.

2. Als je upgrade van een Nederlandse Photoshop kan dat in principe alleen weer naar een NL versie. Via Adobe servicelijn valt er altijd wat te regelen. Dat het bij jou 'per ongeluk' zo gegaan is vind ik dus vreemd.

3. Is uiteraard gewoon aan te passen.  :wink:

g i d e on
Paar vraagjes over CS2
13 februari 2007 - 17:36    reactie #8
geplaatst door: Paulus Morssink
En ik maar denken dat 8 kleiner is dan 9, dus als je voor 8 moet uitschakelen dan zit je goed als je kleiner dan 9 opgeeft. Er staat immers niet kleiner of gelijk.
Hoe dan ook, probleem opgelost.

En meteen de volgende: in de meeste programma's kun je wisselen tussen openstaande vensters door Appeltje-accent-grave. Ideaal, zit helemaal geprogrammeerd in mijn duim en wijsvinger.
In PS7 kon dat ook maar... je raadt het al, in CS2 lukt het niet meer.
Er moet toch een manier zijn om je foto's een voor een naar voren te halen?
Het hele menu doorgelopen, zie vast iets over het hoofd.

(Bewerkt door Paulus Morssink om 17:46, 13-02-2007)

Paar vraagjes over CS2
13 februari 2007 - 19:00    reactie #9
geplaatst door: gPod

Citaat
Paulus Morssink om 17:36, 13-02-2007
En ik maar denken dat 8 kleiner is dan 9, dus als je voor 8 moet uitschakelen dan zit je goed als je kleiner dan 9 opgeeft. Er staat immers niet kleiner of gelijk.

Dit stond er toch: ....turn off text smoothing for fonts sizes 8 and smaller" ?

Wat je andere vraag betreft, inderdaad lastig dat dit niet met dezelfde toetscombo kan. Ik gebruik hier inmiddels sowieso expose voor maar een toetscombinatie zou alsnog welkom zijn.

g i d e on
Paar vraagjes over CS2
13 februari 2007 - 19:07    reactie #10
geplaatst door: Peter Villevoye

Citaat
Paulus Morssink om 17:36, 13-02-2007
Er moet toch een manier zijn om je foto's een voor een naar voren te halen?

Wat dacht je van Exposé ? Ik heb de toetsen daarvoor overigens
op de F1, F2, F3 gezet zodat je kan muizen terwijl je 'Exposeert'
(als je rechtshandig bent).
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !