Kleurenbanden in Photoshop
27 januari 2005 - 11:37   
geplaatst door: Tomorrowstand
Sinds we een nieuwe TFT scherm hebben, merken we dat als je in Photoshop een kleur kiest (gewoon in de Adobe kleurkiezer die je dan krijgt) en dat doet via HSB, er dan in het grote kleurvlak links bij veel kleuren een sterke "banding" optreedt. Je ziet echt banen lopen. Heb ik eerder nooit gezien, zitten die er altijd al ? Bij mijn "oude" lacie CRT zie ik bij sommige kleuren een lichte band of streep, maar niet veel. Of is het een foute instelling ofzo? De TFT is een LaCie, gecalibreerd, aan het kleurenprofiel is niets raars te zien … voor de rest ziet alles er ook prachtig uit, dus verder geen klagen, het is alleen raar dat we het in die subtiele verloopjes (alleen in de kleurenkiezer) zo duidelijk zien.

Komt het iemand bekend voor?

voor alles is een tijd - en hier besteed ik de rest
Kleurenbanden in Photoshop
28 januari 2005 - 01:57    reactie #1
geplaatst door: bertvanderveen
Dat effect treedt vooral op als het schuifje bovenaan staat, heb ik gemerkt. Ik denk dat het terug te voeren is op te weinig pixels voor te veel schakeringen (is ook een mager vensterje, Adobe!). Logisch dat je dan streepvorming krijgt... Op een CRT zul je dat niet zo snel zien omdat die veel onscherper is dan een TFT. :satisfied:
Bert Vanderveen [...]
+++ Applegebruiker sinds 1989 (van System 6 via OSX naar macOS 15)
Kleurenbanden in Photoshop
28 januari 2005 - 08:44    reactie #2
geplaatst door: Tomorrowstand
Klopt dat het inderdaad vooral in de bovenste (lichte, heldere) tinten is. Tja, ik had me ook al bedacht dat het aan de verbeterde helderheid van een TFT lag … maar toch raar dat ze die schakeringen dan niet soepel kunnen laten verlopen … overgeins gaat het bij sommige kleuren veel beter dan bij andere … meestal is het verloopje heel gelijkmatig.
voor alles is een tijd - en hier besteed ik de rest