::hulplijntjes in InDesign
10 oktober 2013 - 09:36   
geplaatst door: hartgas
hoi freaks,

wellicht in een eerder onderwerp behandeld en ook een bekend probleem.
ik heb een ontwerp gemaakt in Indesign en zie in de pdf mijn fonts in een programma als preview net een slag dikker weergegeven maar ook zie ik hulplijntjes. ik krijg nu een drukker aan de mail die er niet mee overweg kan.
ik heb dit probleem al veel vaker aan de hand gehad en vaak hielp het het ontwerp in outlines over te zetten, dat wil nu echter niet meer helpen...
wanneer ik het pdf file in photoshop open worden de lijntjes niet weergegeven en maar ook de fonts zien er goed uit.
hoe kan dit en hoe op te lossen?

alvast bedankt
~joris

::hulplijntjes in InDesign
10 oktober 2013 - 10:25    reactie #1
geplaatst door: pnt
Ik heb geen idee hoe je je PDF hebt gemaakt, aan een PDF voor drukwerk zitten nogal wat voorwaarden aan verbonden. Heeft je drukker niet aangegeven waar je PDF aan moet voldoen?

De witte lijntjes zal wel de afvlakking zijn en die komen als het goed is niet in je drukwerk terug. Maar Preview/Voorvertoning is nou niet het juiste programma om een PDF in te kunnen beoordelen. Als je meer info wilt over opmaken en aanleveren voor drukwerk verwijs ik je naar dit document:

http://issuu.com/dilaur/docs/druklaar__in_10_stappen

::hulplijntjes in InDesign
10 oktober 2013 - 10:35    reactie #2
geplaatst door: orange
Die 'hulplijntjes', zijn inderdaad vooral een preview-probleem in Voorvertoning.
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
::hulplijntjes in InDesign
10 oktober 2013 - 10:49    reactie #3
geplaatst door: hartgas
ik heb het probleem zelf opgelost denk ik.
ik had compatibility met PDF ACROBAT 3/PDF1.3 aanstaan en na veranderen in ACROBAT 4/ PDF 1.4 waren de lijntjes weg ook in preview en ook de fonts zagen er weer keurig uit.
~joris
::hulplijntjes in InDesign
10 oktober 2013 - 10:55    reactie #4
geplaatst door: hartgas
ik zie nu pas jullie reactie, dank daarvoor en ik ga dat 10 stappenplan eens goed doornemen.

groet en nogmaals dank
~joris

::hulplijntjes in InDesign
10 oktober 2013 - 10:55    reactie #5
geplaatst door: pnt
Dat is een optie, maar dan ben ik bang dat het bij de drukker niet goed uit z'n rip gaat komen. Vraag nou gewoon de specificaties op bij de drukker en ga niet zelf lopen rommelen.
::hulplijntjes in InDesign
10 oktober 2013 - 15:50    reactie #6
geplaatst door: bertvanderveen
In de oudere varianten van pdf is transparantie onmogelijk. En worden beeldelementen waar bijv. verlopen zitten (die gebruiken transparantie) "plat" gemaakt. Dat gebeurt in stukken en de randen daarvan zie je soms als witte lijntjes. Normaliter verdwijnen die in het drukproces. Een bijkomend effect is het "dikker" worden van tekst. Ook dat zie je meestal niet terug in het eindresultaat (afgezien van problemen die door "trapping" kunnen ontstaan, maar dat is een ander verhaalÂ…).

De nieuwere varianten van pdf laten het "plat" maken over aan de programmatuur die de drukplaat maakt. Deze pdf's hebben dus nooit die witte lijntjes.

Aangezien de invoering van de pdf-variant die met transparantie overweg kan al meer dan tien jaar achter ons ligt, mag je ervan uitgaan dat ALLE drukkers met de latere pdf-varianten uit de voet kunnen. Ik zou met een grote boog om een drukker heenlopen die dat nog niet kan.

Bert Vanderveen [...]
+++ Applegebruiker sinds 1989 (van System 6 via OSX naar macOS 15)