LaserPrinter PS3 of emulatie?
18 april 2005 - 16:20   
geplaatst door: PrimeTime Presser
Voor onze studio zijn wij op zoek naar een nieuwe netwerk laserprinter. Nu vragen wij ons af wat de verschillen zijn tussen een "echte" adobe postscript 3 printer en een printer met postscript 3 emulatie. Kunnen er op een emulatie printer problemen optreden als je een bestand met bv. eps 'jes print.
Graag horen wij graag jullie ervaringen en adviezen. Alvast bedankt.

(Bewerkt door PrimeTime Presser om 16:21, 18-04-2005)

Prime-Time Designation
LaserPrinter PS3 of emulatie?
18 april 2005 - 17:23    reactie #1
geplaatst door: bertvanderveen
Het grootste verschil is de prijs  :smile:
Voor een printer met "echte" PS3 moet de fabrikant een fikse licentie afdragen aan Adobe. Daarom hebben ook andere ontwikkelaars PS3 "backwards" geengineerd (op basis van de openbare PostScript-gegevens van Adobe) en verkopen dergelijke emulators aan printerfabrikanten en software-boys die RIPS aanbieden.
Aangezien de huidige PS-versie 3 al enige tijd op de markt is, zouden die emulaties behoorlijk goed moeten zijn...
Het kan trouwens geen kwaad om een aantal testbestanden te laten draaien op de printers die je belangstelling hebben. maakt het vergelijken een stuk eenvoudiger.
Bert Vanderveen [...]
+++ Applegebruiker sinds 1989 (van System 6 via OSX naar macOS 15)