Trapping?!
5 november 2003 - 11:18   
geplaatst door: Pauluske
Ik ben al een tijdje bezig met het oplossen van het probleem 'trapping'. Ik ben nu zover dat ik het qua tekst opgelost heb door het tekstkader simpelweg in een bovenliggende laag te plaatsen. Alleen nu probleem nr. 2: Ik heb een in InDesign getekende lijn met daaroverheen een plaatje wat een slagschaduw bevat. Hoe ik de afvlakstijl ook instel, de lijn blijft 'trapping' bevatten!! Heeft iemand dé oplossing? Ik ben door m'n alternatieven heen!

Alvast bedankt

Trapping?!
5 november 2003 - 21:15    reactie #1
geplaatst door: MacFanGuy
Ik lees het, maar ik snap het niet... heb je mischien een plaatje of zo?
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
Trapping?!
5 november 2003 - 21:24    reactie #2
geplaatst door: JoepieNL
Ik snap het ook niet helemaal.... normaal gesproken wil je toch echt dat trapping wordt toegepast anders worden twee druklagen over elkaar gelegd -zonder uitsnijden van de onderliggende drukgang- met vreemde kleuren als resultaat.... leg eens goed uit wat je wil hebben of stuur een documentje!

Groetjes en succes!

Jos

Trapping?!
6 november 2003 - 12:05    reactie #3
geplaatst door: Pauluske
Nog een poging.


Het probleem is dat de lijn die onder de schaduw loopt dikker wordt(trapping).
Dit ziet er niet uit. Dit heeft met flattening te maken.
De opties die we al weten helpen niet:
-Afvlakstijl vector-raster
-complexe regio's bijknippen
-lijnen naar contouren omzetten
-Aparte lagen gebruiken helpt ook niet, dit helpt wel bij tekst.

Eigenlijk willen we dat trapping wel dan niet wordt uitgevoerd op de RIP.

Hopelijk is het nu wel duidelijk.

Trapping?!
6 november 2003 - 12:29    reactie #4
geplaatst door: MacFanGuy
Sorry... Ik doe mijn best, maar ik zie het nog steeds niet...  :sad:
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
Trapping?!
6 november 2003 - 20:19    reactie #5
geplaatst door: osxman
Dit is wellicht een vervelend 'afvlak' probleem. Want ook schaduwen vallen onder de zgn 'transparantie afvlakking'.

Wat je waarschijnlijk al hebt gedaan is in je print menu (Druk af)onder 'Geavanceerd' de 'transparantie-afvlakker op 'hoge resolutie' zetten.

Het is zo dat de lijn op de plek waar de schaduw eroverheen valt afgevlakt wordt en dus uit pixels opgebouwd wordt, ipv vector/postcript blijft, terwijl de rest van je lijn wel een vector blijft. Wat je nog kan proberen is dat je onder 'Bewerken' -> 'Transparantie Afvlakstijlen' een nieuwe afvlakstijl maakt (gebaseerd op hoge resolutie) en daar nog wat instellingen anders probeert.' Daar kan e.v.t. je ook lijnen naar contouren selecteren.

Afvlakken kan in illustrator geavanceerder, daar kan je de hele lijn al 'geforceerd' afvlakken tot pixels in een gekozen dpi.

Succes! Eén tip/waarschuwing, als je dit in productie doet, overleg dit afvlakken (en instellingen) ook met je drukker.

Style is important. Many people scream the truth but without style it is helpless.
Charles Bukowski
Trapping?!
7 november 2003 - 02:36    reactie #6
geplaatst door: TB
Het is mij ook niet helemaal helder. Wie (jij/drukker?) en wat (RIP/printer/ctp) zorgt voor de trapping?
Of gebruik je de separatie-functie van ID zelf?

Ik heb eigenlijk nog geen probleem gehad met ID.

Het leven kent geen Appeltje-Z (TB, 2002) en overigens ook geen Command-Z