Kleurstalen verwijderen in Indesign
24 januari 2005 - 15:07   
geplaatst door: mariette
Wij werken met Indesign CS. Als ik een document aanmaak en ik een nieuwe kleurstaal aanmaak noem maar even 'groen' en ik plak in dit document een item met die groen dan maakt Indesign automatisch een kleurstaal met Groen2 aan. Plak ik vervolgens weer iets in het document met die Groen dan krijg ik Groen 3 enz.
Maar deze kleurstalen kan ik vervolgens niet meer verwijderen. Terwijl Groen 2, Groen 3, enz niet in het document gebruikt worden. Ook niet in mijn Photoshop of Illustrator bestanden. Wie heeft de oplossing.

Groetjes Mariette

Kleurstalen verwijderen in Indesign
24 januari 2005 - 15:14    reactie #1
geplaatst door: Herbert
in het window voor je swatches kun je rechts op een pijltje klikken en op alle ongebruikte kleuren selecteren klikken. Daarna op het prullebakje onder de swatches klikken. Je kunt ook één voor één je swatches weghalen door op het prullebakje te klikken. Als je een kleur verwijderd die in gebruik is kan je de swatchlink herlinken naar een andere swatch.

grtz
hurb

Kleurstalen verwijderen in Indesign
24 januari 2005 - 15:21    reactie #2
geplaatst door: mariette
Bedankt voor je reactie maar dat is nu juist het probleem ik kan ze niet in de prullebak niet selecteren dus de stalen niet weggooien terwijl 't toch ongebruikte kleuren zijn.
Kleurstalen verwijderen in Indesign
24 januari 2005 - 15:25    reactie #3
geplaatst door: Herbert
zijn de kleuren opgenomen in een gebruikte afbeelding?
Kleurstalen verwijderen in Indesign
24 januari 2005 - 15:46    reactie #4
geplaatst door: MacFanGuy
Had toevallig vandeweek een soortgelijk probleem bij een klant, leuk om de oorzaak te weten...

Los daarvan, hier was ook geen sprake van het gebruik van één van de kleur2/kleur3 kleuren, en ze verschenen niet op de gesepareerde preview. Maar toch bleek bij het uitschakelen van de CMYK kleuren dat er teksten in CMYK stonden die daar niet hoorde. Bij nadere inspectie bleek hier dus toch gebruik te zijn gemaakt van één van de kleur 2's. Omkleuren en voila, alles was te verwijderen.

Overings was er bij de gesepareerde output niets van te merken.  :wacko:

Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
Kleurstalen verwijderen in Indesign
24 januari 2005 - 16:03    reactie #5
geplaatst door: Salabim
Een slordig probleem in Indisign CS.
Er is voorzover ik weet nog geen oplossing voor gevonden.

Je kan wel met een omweg werken: Via het menu 'Inktbeheer...' op het pallet 'Stalen' zet je alle ongewenste steunkleuren op kleurtype proces. Je bent ze dan tenminste kwijt als je kleurgescheiden gaat printen.
En wat ik ook wel eens doe: alle items van een pagina kopiëren en in een nieuw documant plakken. Dit is bij een enkele pagina nog wel te doen.

Intel Core Duo: to little, to late
– G5 Quad – 30" + 20" –
Kleurstalen verwijderen in Indesign
24 januari 2005 - 16:43    reactie #6
geplaatst door: Pako
Hiervoor is nog een andere work-around die wel werkt totdat Adobe een goede 'delete swatches-functie' inbouwt.

------
1. Create a new document.

2. In that document, create a process color but give it the same name as your spot color that you want to remove from the reluctant document.

3. Make a book consisting only of the two documents.

4. Use synchronization, choosing colors only (I've not done this so I'm hazy on the details).

5. Synchronize the colors.

6. Now you should be able to delete the color in the previously reluctant document.