Machine Wash?
30 augustus 2005 - 11:14   
geplaatst door: Mark Lenaerts
Ik ontwerp nu en dan wel is een affiche voor de enkele verenigingen van het dorp en mijn volgende werk is een affiche voor de KLJ die er vrij "vintage" moet gaan uit zien. Het gebruik van fletse kleuren en oudbollige fonts is geen probleem maar om het geheel af te maken zou ik graag hebben dat de affiche eruit ziet alsof ze al enkele keren in de achterzak van een broek heeft gezeten die meermaals door de wasmachine is geweest.

Nu heb ik gemerkt dat hier filters voor te koop zijn zoals "Machine Wash" van "Mister retro" (http://www.misterretro.com) maar aangezien het hier steeds over vriendendiensten gaat, is de aanschaf hiervan geen optie. Ik vroeg me af of iemand hiervoor gratis plugins kende of met enkele simpele handelingen in photoshop deze effecten weet na te bootsen?

Ik heb een action voor in photoshop gevonden maar die stelt weinig voor... :thumbs-down:

http://www.jeti.be
iMac 20" 2,16 GHz Intel Core 2 Duo
Machine Wash?
30 augustus 2005 - 11:31    reactie #1
geplaatst door: fabio
ingrediënten:
een (zwart/wit) printer,
een kopiëerapparaat,
een scanner,
een snufje fantasie...

print het uit, kreuk het, kopieer het, scan het in... niet per sé in die volgorde  :happy:

edit: wat ook leuk kan zijn... neem een kop koffie, mors hier en daar wat, scan het in en plaats het in photoshop over je opmaak (laagmodus op vermenigvuldigen oid).

(Bewerkt door fabio om 11:35, 30-08-2005)

Machine Wash?
30 augustus 2005 - 11:36    reactie #2
geplaatst door: Rolade
Zo werk ik inderdaad ook. Die filters zijn leuk, maar meestal net niet met het goede resultaat. Een paar keer frommelen, scannen en een beetje bijwerken doet wonderen...
...
G5 dual 2.0 - G4 450 - iBook G4 -  iPod 20Gb - ipod shuffle
Machine Wash?
30 augustus 2005 - 11:55    reactie #3
geplaatst door: fabio
ingescande theevlekken als ps-penselen doen het ook altijd fijn trouwens  :smile:
Machine Wash?
30 augustus 2005 - 11:59    reactie #4
geplaatst door: Mark Lenaerts

Citaat
Rolade om 11:36, 30-08-2005
Die filters zijn leuk, maar meestal net niet met het goede resultaat.

ik had daar al aan gedacht maar de affiche gaat wel in vier kleuren gedrukt worden en ik vrees wanneer ik een print maak met mijn epsonnetje en dan ga scannen met mijn A4 snapscan dat ik veel minder het gewenste resultaat ga krijgen.

Als ik op de website van Mister Retro ga kijken naar de testdrive en ik zie de mangeld filter dan lijkt me dit echt wel te zijn wat ik wil, zijn er hiervoor geen alternatieven dan? Ik ben namelijk niet de beste knutselaar :blush: als ik niet mijn muis in de hand heb  :biggrin:

http://www.jeti.be
iMac 20" 2,16 GHz Intel Core 2 Duo
Machine Wash?
30 augustus 2005 - 13:02    reactie #5
geplaatst door: Plexyglazz
A4-tje verfrommelen, inscannen (grijswaarden) en lekker over je ontwerp
heengooien werkt het beste; sneller en beter dan welk filter dan ook!!!

Heb het net geprobeerd, gaat prima!

Machine Wash?
30 augustus 2005 - 13:06    reactie #6
geplaatst door: Mark Lenaerts
klinkt me al iets makkelijker en effecienter dan de hele voorraadkast er over heen te kappen  :biggrin:
ga ik zodra ik straks thuis ben proberen, alvast iedereen bedankt voor de soms vindingrijke tips  :smile:

even later: ik kon me niet inhouden om het hier al even te proberen, ik heb een A4 tot een bolletje gefrommeld en dit ingescand, deze geplaats over de affiche in in design en bij transparancy voor multiply gekozen. Het resultaat is mooi en al een deel van wat ik wens te bereiken.

De kreuken zijn mooi zichtbaar maar mijn vlakken krijgen enkel de schaduw van de vouwen wel maar de kleur is niet lichter in de vouwen zelf. Iemand nog een tip om dit te bereiken.

Op de website van Mister retro kan je bij testdrive van machine wash het effect mangeld bekijken en dan weet je helemaal wat ik bedoel, of dat hoop ik toch tenminste  :biggrin:

(Bewerkt door Mark Lenaerts om 15:13, 30-08-2005)

http://www.jeti.be
iMac 20" 2,16 GHz Intel Core 2 Duo
Machine Wash?
30 augustus 2005 - 22:05    reactie #7
geplaatst door: Vogel79
Vergeet na het kreukelen niet om het aan stukken te scheuren en weer aan elkaar te plakken met plakband. Plakband en dan het contrast bijstellen geeft ook een mooi effect. :biggrin:

Die kleuren die je lichter wil hebben krijg je toch wel voor elkaar in Photoshop. Misschien begrijp ik niet helemaal, maar je zou ze kunnen selecteren en bewerken.

(Bewerkt door Vogel79 om 22:05, 30-08-2005)