Ik ben van plan om op korte termijn wat te gaan knoeien met het bewerken van foto's, niks professioneels (vooralsnog).Vroeg mij af welk programma zich hier het beste voor leent, sinds ik een leek ben op dat gebied.
Zat zelf te denken aan Aperture, ook vanwege de relatief lage prijs.
als je foto's echt wilt bewerken, zoals ik in jouw topic lees, dan zul je Photoshop moeten overwegen.daar kun je volop mee knoeien, zoals je zelf zegt.
Een gratis programma dat je eens zou kunnen bekijken is Seashore. (The GIMP met een Mac GUI).
Een ander bekend programma is Photoshop Elements. Kan (bijna) alles wat z'n grote broer ook kan.
Apature en LR zijn beheer programma's.het zijn tools in de workflow van het maken van een beeld tot de ontwikkeling van dat raw beeld.dat je filters kunt aanbrengen, aanpassen witbalans, licht, scherpte etc etc hoort bij de totstand koming van een beeld.
een foto bewerkingsprogramma heeft nog andere zaken in huis, zoals maskers, lagen, vervangen van kleuren, etc etc.
het zij totaal verschillende programma's, met een kleine overlap.
verwerk per jaar + 30.000 beelden als fotograaf, gebruik daarvoor Lightroom en helaas ook nog steeds Photoshop CS5.als ik zonder Photoshop zou kunnen, gaat hij er meteen uit.mijn wens zou daarom zijn om LR nog meer uit te breiden naar de photoshop kant, maar Adobe zal dat niet snel doen. beter 2 bundels verkopen, dan een.de schoorsteen moet roken niet?
Jaime om 18:32, 31-07-2011Ik zat Photoshop Elements 9.0 ook te bekijken. Was altijd in de veronderstelling dat Photoshop zo absurd duur was, maar 100 euro is redelijk te doen dacht ik zo.
Photoshop Elements is het kleine broertje van Photoshop, een ietswat uitgeklede Photoshop zeg maar.. Mocht je overwegen om Photoshop Elements aan te schaffen, Doe het dan bij Bol.com. Voor dezelfde 100,- heb je Premiere Elements erbij Zelf werk ik met Lightroom voor de basisbewerkingen en dergelijke, en het beheren van de foto's. Photoshop Elements gebruik ik alleen wanneer ik bijvoorbeeld iets met lagen moet doen. Vanuit Lightroom werkt dit perfect. Je moet er wel rekening mee houden dat Photoshop Elements voor de mac niet in het nederlands is, voor Windows wel
Wil je meer: PhotoShop Elements.
Wil je nog meer: PhotoShop. Of GIMP.
Wat versta je onder foto's bewerken? Rechtmaken, bijsnijden, rode ogen verwijderen, kleurcorrecties, RAW naar JPEG conversie, dat kan ook allemaal met iPhoto. Wil je meer: PhotoShop Elements. Wil je nog meer: PhotoShop. Of GIMP.
Ik wil gewoon een beetje prutsen met foto's, maar ik zal eerst iPhoto wat meer aandacht geven.
Er zijn heel veel programma's voor. Hier nog een opsomming: http://alternativeto.net/software/adobe-photoshop/?platform=mac
Bedankt voor de tip van Seashore. Ik bewerkte een klein beetje met paintbrush (http://paintbrush.sourceforge.net/) maar dit ziet er ook goed uit. Wellicht net iets meer mogelijheden.
Tom Blok om 18:23, 31-07-2011Beste Gus apature en lichtroom zijn zeker wel bewerk programma's.Ik kan er filters aanbrengen belichtingen corrigeren spot removal enz.Ik heb ook sc5 maar gebruik ik zelden.Alleen maar om bijv. objecten uit een foto te verwijderen of om foto's aan elkaar te plakken voor panorama's of als ik met meerderen lagen wil werken.
Doe eens even niet zo als door een adder gebeten en lees Gus zijn reactie nog eens goed door en kom dan tot een nieuwe reactie
De TS zegt duidelijk dat hij beginnend is en dan is AP en LR overkill voor een beginner, dan weet je toch wel? Adobe of gewoon iPhoto zelf voor het simpele belichten en uitsnijden is volgens mij in eerste instantie meer dan voldoende.