Welk lettertype is dit?
18 oktober 2004 - 19:53   
geplaatst door: reuel
Hallo,

Ik ben mijn Windows pc aan het aanpassen zodat 'ie precies op een mac lijkt (helaas heb ik nog geen idee hoe ik hem ook net zo kan laten werken als een mac :wink:), heel sneu inderdaad, maar als je geen geld voor een mac beschikbaar hebt, is dit een hele goeie oplossing ('k ben nog maar 16, en heb niet zoals de meesten hier een eigen zaak die daar genoeg geld uit halen voor hun mac :biggrin:).

Maar goed ik zoek dus een lettertype, jullie weten vast wel welke het is, namelijk gewoon het lettertype uit die balk bovenin je scherm op een mac, deze (het stukje in de balk van "Tue 1:41 PM" dus):

En dan nog meteen maar even een vraag (sorry, maar ik ben nog niet helemaal thuis in de mac wereld dus ik zou het fijn vinden als jullie me een heel klein beetje op weg helpen :hypocrite:); hoe noem je die balk nou eigenlijk, vast geen "taakbalk" zoals op de Windhoos...

Alvast bedankt voor jullie reactie en eet smakelijk  :apple: :wink:,
Reüel

(Bewerkt door reuel om 19:54, 18-10-2004)

MacBook Pro 13" + 15" - iPad 2 - iPhone 3G - iPod touch 2G
Wij organiseren werkvakanties naar Ghana.
Welk lettertype is dit?
18 oktober 2004 - 19:59    reactie #1
geplaatst door: Feike Brouwer
Om je een heel klein beetje op weg te helpen: de balk die je bedoelt (neem ik aan), is het dock.
Als ik jou was, zou ik heeeeeel snel sparen, en een 2ehands macje kopen.

Succes ermee!
/feike/

Welk lettertype is dit?
18 oktober 2004 - 20:03    reactie #2
geplaatst door: MacEdit
Menubalk, Lucida Grande :dontgetit:

(Bewerkt door MacEdit om 8:23, 19-10-2004)

Welk lettertype is dit?
18 oktober 2004 - 20:12    reactie #3
geplaatst door: reuel
@Feike: 'k probeer d'r zo snel mogelijk eentje te kopen ja, waarschijnlijk een tweedehandsje, maar ach die is er helaas nog niet, komt vanzelf wel :biggrin: Enne het dock dat is toch die balk beneden in je scherm, ik bedoelde die bovenin, maar aan MacEdit z'n reactie te zien zal die balk verder wel geen bijzondere naam hebben :wink:

@MacEdit: Bedankt, dan heb ik nu eindelijk de juiste te pakken.

MacBook Pro 13" + 15" - iPad 2 - iPhone 3G - iPod touch 2G
Wij organiseren werkvakanties naar Ghana.
Welk lettertype is dit?
18 oktober 2004 - 21:00    reactie #4
geplaatst door: MacEdit
Zet 'm op, jongen. Het hele forum staat achter je!
:thumbs-up::thumbs-up::thumbs-up::thumbs-up::thumbs-up:
Welk lettertype is dit?
18 oktober 2004 - 21:30    reactie #5
geplaatst door: reuel
Ach, 't is wel lol het verzacht het leed van het werken met Windows tenminste een heeeel klein beetje :wink:. Screenshot van hoe mijn pc er nu uit ziet, running Windows XP:

Best geinig toch :biggrin:
MacBook Pro 13" + 15" - iPad 2 - iPhone 3G - iPod touch 2G
Wij organiseren werkvakanties naar Ghana.
Welk lettertype is dit?
18 oktober 2004 - 21:50    reactie #6
geplaatst door: Xion
Goed hoor komt er dicht bij! :thumbs-up:
"Constant uit de maat is ook een ritme" - Simon van Rooijen 2005
Ritme Regie|Montage|Media
Beyaz Balina Appartementen Hotel Ayvalik Cunda
Welk lettertype is dit?
18 oktober 2004 - 21:54    reactie #7
geplaatst door: mediaddict
Sterk, jij hebt Tiger al, wij Mac-gebruikers nog niet eens.  :wink:
Welk lettertype is dit?
18 oktober 2004 - 22:17    reactie #8
geplaatst door: reuel
Xion, wat is er nog verkeerd aan? Alles klopt toch? (behalve dus dat het Windows is :yucky:)

Gister heb ik er Tiger van gemaakt, beetje rondkijken op Apple.com en hopsa je hebt zo wat moois gemaakt in Photoshop wat volgens mij wel redelijk dicht in de buurt komt van OS 10.4... ('k snap niet hoe ze hun dagen vol maken bij Apple :wink: LOL)

MacBook Pro 13" + 15" - iPad 2 - iPhone 3G - iPod touch 2G
Wij organiseren werkvakanties naar Ghana.
Welk lettertype is dit?
18 oktober 2004 - 22:22    reactie #9
geplaatst door: Macsel
@reuel: Kun jij ff uiteenzetten welke progjes je hebt gebruik voor het tweaken van XP,.. ben andersmans PC aan het installeren en wil d'r eigenlijk wel een mac look-a-like van maken.
Mac mini | 21,5" iMac Fusion Drive | vintage iPad (1st g) | iPhone (4S) | Airport extreme / express | Business: 15" MBP | 24" LED monitor
Welk lettertype is dit?
18 oktober 2004 - 22:31    reactie #10
geplaatst door: Plexyglazz
Haha, leuk gedaan, het begin is er.

Als je je al afvraagt hoe ze bij Apple hun tijd volmaken, moet je eens bedenken wat ze in Redmond doen...
Daar mogen ze het namaken in plaats van zelfbedenken en daar doen ze dan nog langer over!

Welk lettertype is dit?
18 oktober 2004 - 23:06    reactie #11
geplaatst door: dirkstoop
@Reuel:

een paar dingetjes kloppen nog niet:
1 in tiger (de developer preview althans) is alleen het spotlight gedeelte van de menubalk blauw, het stuk rond het apple-logo niet.
2 de prullenbak staat op de 'verkeerde' plek in het dock, op een mac staat hij altijd uiterst rechts (verkeerde tussen aanhalingstekens want als jij hem daar goed vindt staan staat 'ie er prima toch..)
3 de minimize, maximize, close-vakjes staan er nog op de xp plek en manier, als het goed is is dat ook aan te passen op de een of andere manier.
4 de afstand tussen iconen op de desktop van een mac is iets groter dan op jouw screenshot te zien is. Zie bijvoorbeeld dit plaatje van een finder-venster dan heb je een indruk:

5 ik vermoed dat je muiscursor nog niet klopt, maar dat is natuurlijk niet te zien op je screenshot, de schaduw die de muiscursor op de ondergrond werpt in xp is iets groter/vetter dan in x en je moet het natuurlijk zonder de beachball stellen, tenzij je die al ergens vandaan hebt kunnen plukken...

succes!

Welk lettertype is dit?
18 oktober 2004 - 23:15    reactie #12
geplaatst door: Gmid
Een heel leuk idee ja. Die menubalk, is die ook functioneel? Of is dat alleen een bureaublad afbeelding?
Welk lettertype is dit?
19 oktober 2004 - 00:25    reactie #13
geplaatst door: reuel
De menubalk is ook functioneel ja, het is zelfs zo dat hij de menubalk uit het programma haalt, dus hij verandert ook als je van de ene naar de andere applicatie gaat!

dirkstoop, bedankt voor je reactie! Hier even mijn reactie op de diverse punten:
1. Ik heb mijn creatie vanaf deze movie gemaakt, waarbij het apple-logo gedeelte ook blauw is: http://www.apple.com/macosx/tiger/theater/spotlight.html. Hmm ja, wat is dan de goeie? :biggrin:
2. Heb hem nu rechts staan, bedankt voor deze opmerking, zat hier namelijk wat over te twijfelen...
3. Haha lol, dat komt omdat het iTunes was in het screenshot, ik gebruik nu WindowBlinds om de style aan te passen van de vensters, dus dan heb ik wel gewoon die drie bolletjes linksbven in een venster, dat gaat het bij de meeste vensters wel goed, alleen bij Apple hebben ze dus hun eigen venster netjes ingericht en dat past WindowBlinds dus niet aan, bij de rest is dat dus wel goed (bij de meeste, sommige programma's doen net als Apple, en dan werkt het dus ook niet helemaal met de drie bolletjes...)
4. Bedankt voor je screenshot, op de een of andere manier kan ik dit zo niet groter krijgen, 't is al groter dan normaal bij mij, maar ik zal daar nog eens naar kijken, vreemd
5. Op dit moment heb ik helemaal geen schaduw meer onder m'n muis, dacht dat Mac OS dat niet had, en die van Windows doet me te veel aan Windows denken :wink: (echt, je merkt dan meteen dat er iets niet klopt zeg maar) Enne, geloof het of niet, maar ik heb zelfs ergens een strandballetje kunnen vinden! (wel niet zo mooi als op de mac, omdat we hier geen alpha kunnen gebruiken, maar ach, 't komt al aardig in de richting  :biggrin:)

Even voor macsel; je vroeg om een uiteenzetting, ik zal het even kort houden door een korte opsommig te geven :sigh:.
WindowBlinds - Om je schermpjes netjes op mac os x te laten lijken, styles kun je downloaden op http://www.wincustomize.com
ObjectBar - Om de menubalk boven in je beeld te maken, styles ook downloaden op http://www.wincustomize.com (OS 10.3 is er te downloaden, 10.4 zul je zelf moeten maken, of mij even mailen :wink:)
WinPLOSION - Om het exposé effect te krijgen
Ja en verder weet ik zo even niet, op http://www.wincustomize.com kun je een hele boel vinden (ook wel de locatie naar desbetreffende programma's...) En een site die ik nu net 5 minuten geleden tegenkom is http://www.osx-e.com, het lijkt er op dat ze daar een heeeeeeeele boel nuttige dingen hebben, dus ik ga daar nu even verder kijken, ben benieuwd wat ze te bieden hebben, heb nu volgens mij een Finder gedownload en een "About This Mac"-programma :biggrin:, cu l8r, kga daar even snuffelen, ben ik ook weer even zoet :biggrin:

'k Was Aqua Dock vergeten, zoals de naam al zegt om een dock mee te maken :biggrin: Oe, ik moet stoppen krijg een foutmelding van MSIE, die heeft er geen zin meer in volgens mij haha :thumbs-up:

(Bewerkt door reuel om 0:29, 19-10-2004)

MacBook Pro 13" + 15" - iPad 2 - iPhone 3G - iPod touch 2G
Wij organiseren werkvakanties naar Ghana.
Welk lettertype is dit?
19 oktober 2004 - 00:36    reactie #14
geplaatst door: dirkstoop
Interessant!

Bedankt voor je link naar dat filmpje, blijkbaar is men er bij Apple zelf ook nog niet helemaal uit of het apple-menu nu wel of niet blauw moet worden..

Je noemde WinPLOSION als expose-kloon, ik ben erg benieuwd hoe dit werkt.. maakt hij net zoals het een tijdje geleden in het (mac)nieuws gekomen winexpose een soort van screenshots van de open vensters om vervolgens over te schakelen naar een animatie van de geschoten plaatjes, of zijn je vensters nog 'live'? Merk je veel harddisk-activiteit of een tijdje dat de cpu ermee bezig is als je de toetsen indrukt voordat er iets gebeurt of gaat het (zoals het hoort) instantaan?

groetjes, Dirk

Welk lettertype is dit?
19 oktober 2004 - 01:51    reactie #15
geplaatst door: Ger Nijkamp
[news]Ik zag net wat demo-filmpjes van Longhorn voorbij komen. Volgens mij kunnen ze beter kijken hoe jij je systeem opgetuigd hebt. Ziet er een stuk beter uit..!

:happy:

[ Ger ][/news]

Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Welk lettertype is dit?
19 oktober 2004 - 14:12    reactie #16
geplaatst door: reuel
WinPLOSION maakt volgens mij ook screenshots om te animeren, maar ach het blijft wel leuk als zeg maar een eh "computer amateur" achter m'n pc zit en dan de muis naar een van de hoeken beweegt en zich dan afvraagt wat hij/zij heeft fout gedaan haha :biggrin:

Ger, ik heb hier zo'n vroege beta versie van Longhorn liggen, daar zit nog niet veel bijzonders in (behalve de nieuwe begrafenis theme, zoals iemand het hier ergens omschreef haha). Maar als je die filmpjes ziet (weet niet of we dezelfde bedoelen, ergens anders hier op het forum staan ze, over die verschillende branches waar je Longhorn heel goed kunt gebruiken enzo...), maar dan zeggen ze bij sommige ook gewoon van "En het mooiste is dat het nu al beschikbaar is!" (voor Windows XP dan he) dus ja dan vraag ik me ook af wat voor vernieuwing Longhorn ons zal brengen :biggrin: En zo'n site als http://www.xvsxp.com zet je wel aan het denken over waarom je nou Windows gebruikt...

Heb nu allemaal icoontjes gevonden op internet, zo'n 1400 stuks, rechtstreeks vanuit MacOS X, is best leuk :hypocrite:. Ben nu alleen even iets te enthousiast geweest en heb zo'n systeembestand in Windows vervangen om de bootscreen te vervangen, maar nu wil m'n pc niet meer opstarten haha (dit waar ik nu type is de pc van m'n ouders :sigh:) 'k Ga weer even verder knutselen...

MacBook Pro 13" + 15" - iPad 2 - iPhone 3G - iPod touch 2G
Wij organiseren werkvakanties naar Ghana.
Welk lettertype is dit?
21 oktober 2004 - 16:28    reactie #17
geplaatst door: iop
Welk lettertype is dit?
21 oktober 2004 - 16:54    reactie #18
geplaatst door: rtgr
Dit is wel het allerbeste 'ik wil een mac-initiatief' ooit....

Ziet er echt bijzonder puik uit! Hulde..... dus

Om het mac-probleem op te lossen kan je natuurlijk met een sippe foto in de Telegraaf... er is vast wel een vrijgevende Hollander die je een Mac opstuurt :dontgetit: .... tenminste het werkt altijd prima bij gestolen rolstoelen, auto´s, vriendinnen en gemartelde paarden... een getergde windowsgebruiker misstaat niet in dit rijtje, me dunkt.... (Of is dit erg off-topic?)

(Bewerkt door rtgr om 16:55, 21-10-2004)

WAAROM?
Welk lettertype is dit?
27 oktober 2004 - 19:22    reactie #19
geplaatst door: reuel
iop, bedankt voor alle links, 'k heb even rondgekeken maar nog niet echt iets nieuws gevonden. iEx was ik inmiddels al aan het gebruiken, niet alleen omdat het gratis is, maar ook omdat het meer op de echte Exposé lijkt... (tekst en zoom bij de vensters)

rtgr, bedankt voor je advies wat betreft het "mac-probleem" ("m'n mac is gestolen, hoest hoest, heeft iemand een nieuwe voor me?") 'k Zal eens kijken of het lukt, LOL. Zijn hier geen vrijgevende Hollanders trouwens? :hypocrite: :wink:

(Bewerkt door reuel om 19:23, 27-10-2004)

MacBook Pro 13" + 15" - iPad 2 - iPhone 3G - iPod touch 2G
Wij organiseren werkvakanties naar Ghana.
Welk lettertype is dit?
27 oktober 2004 - 20:28    reactie #20
geplaatst door: Macsel
Bedankt voor de links, ed.
Ja hoor die zijn hier wel. Er worden hier regelmatig macs van de hand gedaan zonder dat er geld voor terug komt. Zo heb ik een performa weggeven.. jammer dat panther daar bij lange na niet op draait.. ;)

PS. volgens mij klopt de titel van het draadje niet geheel meer... (en de categorie mss ondertussen ook niet :blush: )

(Bewerkt door Macsel om 20:29, 27-10-2004)

Mac mini | 21,5" iMac Fusion Drive | vintage iPad (1st g) | iPhone (4S) | Airport extreme / express | Business: 15" MBP | 24" LED monitor
Welk lettertype is dit?
27 oktober 2004 - 22:38    reactie #21
geplaatst door: ard
kunnen we dit niet naar Steve Jobs sturen en vragen of ze deze Mac Fan niet van een mooie eMac kunnen voorzien. Lijkt me duidelijk dat ie daar wel erg blij mee zou zijn?????

AJB


PS way to go!!!!!

"PC's voor het volk, Apples voor de goden" - intermediar 27.09.2002
Welk lettertype is dit?
28 oktober 2004 - 11:43    reactie #22
geplaatst door: Plexyglazz
Ik denk dat dit draadje inderdaad naar de G & G gaat ...
Welk lettertype is dit?
28 oktober 2004 - 11:52    reactie #23
geplaatst door: Leon
van het ModeratorTeam Inderdaad, maar even naar G & G  ;)
Onderwerp verplaatst.