Een mogelijkheid: haal de 2,5" schijf uit je MacBook , steek hem in zoiets (er zijn ook goedkopere , maar deze heeft eSata,FW800/FW400 en USB),sluit dat dan aan op je MacPro, installeer PhotoshopElements, want daar luktehet wel, schijfje eruit en weer in de MacBook?
Ben benieuwd want ik heb ook een MacBook en was geïnteresseerd in Ph.Elements..
succes er mee
Psychomac
PSYCHOMAC om 21:26, 26-03-2010Hai,Een mogelijkheid: haal de 2,5" schijf uit je MacBook , steek hem in Psychomac
Een mogelijkheid: haal de 2,5" schijf uit je MacBook , steek hem in
Ik ben niet zo heel erg technisch en een MacBook openmaken om de harddisk eruit te halen is voor mij een straatlengte te ver, helaas. Maar zou dat de enige oplossing zijn?
Kijk maar eerst eens op de YouTube-filmpjes... Doe dat gewoon na en danzul je het met me eens zijn.
Het lijkt de combinatie van een MB en de installatieDVD van Adobe te zijn:die twee verdragen zich niet. Adobe en MacPro weer wel. Zo kwam ik er op.
Een andere mogelijkheid zou zijn : de MB opstarten met de T ingedrukt; hij/zijgedraagt zich nu als een harde schijf; via FireWire de twee met elkaar verbinden.De MB is nu een HD op je MacPro.
Als je dat dan hebt kun je twee dingen doen: ofwel de Adobe schijf er in de MacProen kijken of ie hem ook op een aangesloten HD (jouw MacBook) installeert...Het zou kunnen , maar ik heb zo mijn twijfels...daarover....
Tweede manier: ga naar opstartschijf in systeemvoorkeuren van je MacProen selecteer de MacBookschijf als starupdisk. Herstarten. Dan de Adobe schijfin de MacPro die opstart vanaf de MacBook en kijken of je hem zo er op krijgt.
Als dat niet lukt , zou je nog met schijfhulpprogramma een exacte kopie van deAdobe schijf kunnen maken dan als .dmg.... Maar probeer dit eerst maar eens
dan kunnen we altijd nog verder kijken...
De targetmanier van PSYCHOMAC lijkt mij nu de eerstaangewezen poging die gewaagd moet worden.
PSYCHOMAC om 19:01, 27-03-2010Tweede manier: ga naar opstartschijf in systeemvoorkeuren van je MacProen selecteer de MacBookschijf als starupdisk. Herstarten. Dan de Adobe schijfin de MacPro die opstart vanaf de MacBook en kijken of je hem zo er op krijgt.
Dit blijkt de 'gouden tip' te zijn. MacBook met Firewire aan de MacPro, opgestart nadat ik gekozen had voor de MacBook HD, de DVD van Elements 8 erin en voila, het staat erop! Wat is het toch fijn lid te zijn van deze club. Uren bezig geweest, zelfs met de Helpdesk van Adobe, nieuwe schijf gekregen en . . . het blijkt allemaal heel eenvoudig te kunnen met de tip van PSYCHOMAC. Binnen een kwartiertje gepiept. Psychomac, als je zelf overweegt, zoals je zegt, Elements 8 aan te schaffen, kan ik je dat van harte aanbevelen. Met de Mac versie komt ook BRIDGE CS4 erbij. Ik ken jouw skills niet op het gebied van Photoshop Elements, maar het is een fantastisch programma, zeer uitgebreid en met heel veel hulpmogelijkheden terwijl je bezig bent in het programma. Als je ermee bezig gaat en je loopt een keertje vast ben ik graag bereid jou daarmee te helpen. Als dank voor de 'gouden' tip verzoek ik je via PB mij een berichtje te sturen met je NAW gegevens, dan stuur ik je mijn laatste werkboek over Photoshop Elements toe, dat overigens ook gewoon te koop is in de boekwinkels, bij Bol.com en via mijn site: ISBN 978-90-801238-5-4Ik zie je bericht wel komen en dan stuur ik je het graag per omgaande toe.
Je hebt een PB'tje gekregen....
Tja, ik heb jaren geleden wel eens wat met Photoshop zelf gedaan, maar eigenlijkte weinig gedaan en dus de skills onderhouden, en je leest zo links en rechts watover de mogelijkheden van P.E., vandaar dat ik het overwoog..