Het zit zo, guys (and gals): je zit voor een tv. Dat is er eentje met een beelddiagonaal van dik een meter. Waar zit je in relatie tot de projectie?
Nu zit je met een dvd-spelertje in miniformaat dezelfde film te bekijken; waar zit je nu in relatie tot de projectie? Juist, verderaf/dichterbij dat is het hele verhaal.
Een banner is een compleet ander verhaal dan drukwerk. Voor een gigantische buitenposter is een uitvoerresolutie een-op-een van 10 dpi al behoorlijk goed. En 20 dpi toppie. Voor kleinere formaten ga je dichter bij drukwerkresolutie zitten.
Oftewel: als je een banner van jouw afmeting opmaakt met 300 dpi beelden, mag je er met een vergrotingsfactor van 1000% vanuit gaan dat het eindresultaat prima is. En laat je niks wijsmaken door die bannerboys, want die plaatsen webplaatjes met 600% en doen alsof dat ok is ; ). [Voor de duidelijkheid: dat komt neer op 12 dpi 1 op 1] En nog duidelijker: je maakt het op op 10% van de uitdraaimaat.
In jouw situatie zou ik een native psd-document aanleveren op eentiende van het uitdraaiformaat, 300 dpi.