geplaatst door: MicHtical
Kunnen jullie in grote lijnen jullie IT infrastructuur schetsen a.u.b?
Ik ben een denk oefening aan het maken om die bij ons te herzien en ik vroeg me af voor welke oplossingen men bij jullie heeft gekozen. Want er zijn natuurlijk oneindig veel mogelijkheden en ik ben geen fan van de 'koop maar het duurste, dan zal het zeker werken' filosofie.

Alvast bedankt mensen!

Hoe ziet jullie grafische IT omgeving er uit?
8 april 2011 - 13:38    reactie #1
geplaatst door: paulusch
Dat je bij jullie de boel anders wil inrichten, geeft al aan dat je niet tevreden bent met hoe het nu draait. Kan je inzicht geven van wat je nu hebt, wat daar op dit moment aan schort en wat je wilt verbeteren. Dat maakt het vergelijken met de bestaande it-infrastructuren wat makkelijker.
Hoe ziet jullie grafische IT omgeving er uit?
8 april 2011 - 13:56    reactie #2
geplaatst door: MicHtical
Zeker niet ontevreden over de huidige setup hoor, wil gewoon een aantal alternatieven naast het standaard 'update' verhaal leggen.

Momenteel: Sun fileserver met Solaris, Helios voor het user management etc., Sun storage (met FCAL schijven) en Sun Tape BU (LTO) aangestuurd door Archiware PressStore, alles gekoppeld aan SAN's via fibre.

Hoe ziet jullie grafische IT omgeving er uit?
8 april 2011 - 14:08    reactie #3
geplaatst door: FanBoy
Aangezien Apple geen fatsoenlijke servers meer heeft, valt dat merk af.....

Maar onze infra: 33 Znog iets mainframes, met daarop 3300 Virtuele AIX/Linux severs.
paar duizend andere x en p en i servers...
paat TB aan data, zullen we op IBM DS storage staan.
EN heul veul laptops, desktops en allerlei workstations

Maar ff zonder gekheid, wat zoek je? Exacte alternatieven voor wat je nu hebt, verbeteringen, besparingen?

Je geeft wel erg weinig info voor als je een advies wilt.

-= If you ain't got nothing nice to say, then don't say nothing at all =-
Hoe ziet jullie grafische IT omgeving er uit?
8 april 2011 - 14:52    reactie #4
geplaatst door: Kapotlood
We hebben hier een Mac Pro als server staan, met een 2-tal externe schijven als backup die om de dag loopt. Daarbij hebben we een aantal vaste user-accounts voor de mensen zonder laptop, en een serie mobile-accounts voor de mensen mét laptop.

Server:
- 2.8Ghz quad core (als ik 't goed heb)
- 16GB RAM
- 3x1TB HD

Daar moet ik wel bij zeggen dat we hier een Mac-only environment hebben, en verder ook niets zien in een Linux/Unix/Windows oplossing van welke aard dan ook. :)

Hoe ziet jullie grafische IT omgeving er uit?
8 april 2011 - 14:54    reactie #5
geplaatst door: MicHtical
@ FanBoy: Je hebt gelijk maar ik vraag een omschrijving vragen van mensen hun setup, geen gedetailleerd overzicht. Vandaar dat ik dat ook niet geef van de onze. Dat kan natuurlijk ook een interessante discussie zijn maar dan heb je zoveel meer parameters om rekening mee te houden. Dus laat ons simpel beginnen. :satisfied:

Ik wil gewoon een globaal overzicht van wat er in de sector gangbaar is van soorten technologie.
Ik zal het wat toelichten met een voorbeeld.
'In het grafische moet je wel met Helios werken aangezien je met een gemengde omgeving zit van Unix/Linux, Mac en PC'. Populaire uitspraak bij leveranciers, toch kom ik vaak bij een grafisch bedrijf binnen waar dat niet het geval is… en die werken ook. Dus waarom zou ik een paar duizend euro laten uitgeven aan een Helios oplossing?

Hoe ziet jullie grafische IT omgeving er uit?
8 april 2011 - 15:16    reactie #6
geplaatst door: Kapotlood
Ik heb nog nooit van een grafisch bedrijf gehoord (of gezien) dat met Helios werkt eerlijk gezegd. Ik denk dat het maar net af hangt van je eigen voorkeur, en hoe jullie IT-beheerder erover denkt. Ik heb bij één bedrijf gewerkt die een PC-server via Windows had staan omdat hij daar meer bekend mee was, maar verder was het allemaal Mac-only hardware en software.

Maar dan heb ik 't wel over grafische bedrijven die vooral aan drukkers/webbouwers bestanden uitlevert, en niet naar bijvoorbeeld bedrijven die altijd/vaak in een PC-omgeving zitten. Plus grafische bestanden (Indesign, Illustrator, Photoshop, Acrobat e.d.) zijn toch praktisch altijd uitwisselbaar met PC's en Macs :)

Mvg,
Joram

Hoe ziet jullie grafische IT omgeving er uit?
9 april 2011 - 23:25    reactie #7
geplaatst door: maurice15
Wij hebben een aantal "oude" MacPro's, eentje draait als FileServer (lopende projecten) met gemirrorde externe FW HD's.
Eentje ingericht als Archief-Fileserver (afgewerkte/gearchiveerde projecten) met gemirrorde externe FW HD's.
Eentje ingericht als Filemaker-Server voor administratie/facturatieprogramma's.
Eentje als Remote Inlogstation voor een antal gebruikers
Als BackUp eentje met Retrospect die zowel de Fileserver, Filemaker-server als ook een aantal werkstations back-upt, ook weer gemirrorde externe FW HD's. De incremental BackUp (alleen gewijzigde bestanden) draait dagelijks, elke week wisseling van HD's die dan weer buiten het pand worden bewaard.

Ik weet het, 't klinkt misschien wat omslachtig, maar het werkt allemaal als een trein, die oude beestjes hebben als werkstation afgedaan, maar draaien zo nog prima mee!

Hoe ziet jullie grafische IT omgeving er uit?
11 april 2011 - 21:35    reactie #8
geplaatst door: MicHtical
@ Joram: Ik begrijp je volkomen maar bij ons was het geen keuze. Veel workflow oplossingen werkten enkel op Windows.
Apple had geen servers en toen ze er toch mee op de proppen kwamen waren die allesbehalve indrukwekkend. We hebben het geprobeerd, mac fans genoeg in de toenmalige IT afdeling. Maar Sun bleek met zijn oerdegelijke Solaris een betere keuze.
Natuurlijk zat je toen met drie file systemen en had je iets nodig dat de vertaling goed kon doen, dus Helios. Want smb op de mac toen met al zijn gedoe met filenames en permissions.

Gaat het vlot met de MacPro, als iedereen op de server is ingelogd?

@Maurice15: die FW HD's, zijn dat allemaal aparte behuizingen of een RAID kabinet (DAS achtig iets zoals Drobo, of NAS als Synology / Netgear / …)

Wij doen soortgelijke zaken (nog een G4 als DNS etc.), alleen gaan er bij ons LTO tapes buiten ipv HD's. Het principe is hetzelfde natuurlijk.

Hoe ziet jullie grafische IT omgeving er uit?
12 april 2011 - 11:12    reactie #9
geplaatst door: maurice15
We gebruiken de MacPro's puur als fileserver, om te werken haal je de mappen met de verzamelde bestanden naar je werkstation, en als je klaar bent, zet je ze weer terug. Scheelt enorm aan netwerkverkeer.

Het zijn gewoon externe HD's, via Firewire 800 aangesloten 1TB WesternDigitals. Na een vrij vervelende ervaring met een LaCie Biggest Quadra Raid systeem (controller kaduuk, alle info (±1,7TB) terug moeten halen via BackUp) gewoon met losse externe schijven, passen ook makkelijk in de rugzak mee naar huis.

Voor de prijs van een 1 TB Harddisk hoef je het zeker niet te laten, en je haalt extra jaren uit je oude (non-Intel) MacPro's. Kortom, Hollandse zuinigheid die wat ons betreft prima werkt.

Hoe ziet jullie grafische IT omgeving er uit?
12 april 2011 - 11:33    reactie #10
geplaatst door: perfectmacsolutions
Helios kan een prima keuze zijn. Ik neem aan dat er uitgebreid onderzoek is gedaan naar de redenen.
Je insteek klinkt alsof het hier niet gaat over een willekeurige grafische studio, maar er komt meer bij kijken.
Voor een van mijn klanten hebben we afgelopen jaar een volledige overstap gemaakt naar het Mac platform. Vertrokken vanaf een Sun omgeving en deels een MS omgeving. Nu draaien we met Xserves OD, EasyRAID Presstore e.d. Er wordt gebruik gemaakt van Mobile Homefolders voor laptop gebruikers.
Daarnaast zijn er nog diverse workflow tools in gebruik zoals Switch en Odystar. Verder wordt er in huis een en ander gescript. Voor mail wordt Kerio gebruikt.
Momenteel wordt de aanschaf van een DAM systeem voorbereid.
Apple Macintosh consultant - http://www.perfectmacsolutions.nl
Hoe ziet jullie grafische IT omgeving er uit?
12 april 2011 - 11:37    reactie #11
geplaatst door: Kapotlood
We zaten bij m'n vorige werk met 16 man op een enkele Mac Pro server, en dat ging als een speer. ±9 van de 16 mensen werkten dagelijks met zware bestanden (grote Illustrator en Photoshop bestanden), en de enige keer dat we wat vertraging merkten was als de systeembeheerder tegelijkertijd vanaf de server systeemupdates begon te downloaden/installeren. Lang niet verkeerd dus :)

Daar hadden we, net als waar ik nu werk, 2x 2 externe firewire kastjes met een dubbele 1TB schijf in Mirror. Elke dag even de HD omwisselen voor een extra backup, en dat is 't wel zo'n beetje. Bij m'n vorige werk hebben we een tijd met tapes gewerkt, wat qua opslag fantastisch was. Een piepklein tapje waar 500GB op paste toendertijd, en die weegt dan 5% van wat een gewone HD weegt! Alleen het zoeken e.d. was tergend langzaam, vandaar dat we op HD's over zijn gegaan omdat die kosten ook steeds lager zakten.

Waar ik nu werk zitten we op eenzelfde soort setup, maar werken we allemaal lokaal. Is een klus klaar, dan gaat deze direct op het archief. Vanwege deze constructie hebben we wel een synchronisatie-systeem draaien:
- Zet de computer 's ochtends aan, en er wordt gesynchroniseer (duurt 5-10 seconden langer)
- Elke 2uur wordt er een tussensynchronisatie gedaan, waar je verder niets van merkt
- Zet de computer aan 't einde van de dag weer uit, en onze hele useraccount wordt gebackupped, en een reeks door ons aangewezen mappen (Documenten map bijvoorbeeld) wordt ook gesynchroniseerd. Zo hebben we een backup die op de server staat en dus ook op de externe HD wordt gezet elke dag, en een synchronisatie dat áls we een andere computer moeten gebruiken (zoals van een desktop naar een laptop op locatie), dat we altijd onze bestanden klaar hebben staan.

Mvg,
Joram

Hoe ziet jullie grafische IT omgeving er uit?
12 april 2011 - 18:11    reactie #12
geplaatst door: MicHtical
@Maurice15: Dat hebben wij ook gedaan maar als dan bij een medewerker de discipline ontbrak om het gedane werk op de server te plaatsen kon een collega de dag erna onwetend van een oude versie vertrekken. Ook eens een probleem gehad waardoor een mac crashte en die persoon een volledige werkdag kwijt was. Blijft een discussiepunt bij ons want qua snelheid en netwerk belasting is jouw aangehaalde werkwijze een betere manier.

@Joram: Ik denk er over om het op te zetten op een xserve en te testen bij één afdeling. Zijn ook zo'n 7-tal mensen die met zware bestanden werken, als het voor hen geen probleem is… .
Ik blijf bij tapes denk ik, echt nog weinig of geen problemen mee gehad terwijl met externe HD's als BU wel. Voor archief hebben wij wel een RAID oplossing met SATA disks want dat moet inderdaad sneller toegankelijk zijn.
Wat gebruiken jullie voor die synchronisatie setup?

@perfectmacsolutions: De klant die je aanhaalt ligt wat in onze lijn denk ik. Wij hebben ook zaken als Odystar, Nexus etc. draaien. Die laatste is ook al omgezet naar Mac. Met het weg vallen van de Xserve is de overstap van SUN naar Mac echter gestagneerd. In een fileserver zoek ik toch een hogere mate van redundantie dan enkel op HD niveau. Bovendien heb ik mijn twijfels of er wel een OSX server versie gaat komen van Lion.
Succes met DAM, daar een gepaste oplossing voorstellen is ook niet altijd evident.