Mijn probleem: Wanneer ik met Indesign werk en gelijktijdig een Word of Excel document moet openen, dan duurt het wel 4 minuten eer Word of Excel zijn opgestart. Via menumeters kan ik zien dat beide processors in die minuten bijna continue op 100% lopen. Als ik daarna terug ga naar mijn Indesign document is het pakket alle lettertype informatie kwijt. Het lijkt wel alsof de Office pakketten alle fonts "naar zich toe trekken" en "voor zich opeisen". Pas na een complete herstart van mijn G5 is alles weer op orde. Mijn G5 heeft maar 1,5 GB RAM, maar loopt over het algemeen snel en stabiel genoeg.
Kent iemand dit probleem en weet een oplossing? Zou Office 2008 een oplossing zijn?
hoeveel fonts heb je open? Zelf gebruik in lintypefontexplorerX voor fontbeheer. superpakket. Kan de caches legen etc.. én het is gratis!
http://www.linotype.com/fontexplorerX?
In totaal staan er 17347 fonts in Suitcase. Als ik de duplicates laat weergeven zijn dat er 10187. Erg veel dus...In Suitcase staat er bij Location "Vault" of "User Library". Sommige staan er wel 3x in; 2x in de User Library en 1x in de Vault
Als ik deze duplicates nu wil verwijderen, moet ik dan de Vault of de User library versie verwijderen?
BTW: het zou toch zo moeten zijn dat door het gebruik van Suitcase alleen de benodigde fonts tijdelijk worden geladen?
Enige tijd geleden hebben we hier van alle machines de fonts verzameld. Deze verzameling hebben we door Fontdoctor X laten controleren/opschonen. De schone verzameling is op alle machines terug gezet in een aparte map. Daarna heb ik alleen die map laten openen/gebruiken door Suitcase.
Er staat op mijn machine in de bibliotheek nog een map fonts met daarin ruim 2500 fonts. Moet ik die dan allemaal weggooien? Is dat wat je bedoelt met opruimen?
In antwoord: Als je niet echt weet wat waar wat doet, is het gevaarlijk om fonts te verwijderen. Die map met 2500 doet niks zolang ze niet geactiveerd zijn, dus daar kan het niet aan liggen.
Font-trouble-shooting is evenveel voodoo als wetenschap. En het uitleggen zonder visuele feedback is echt moeilijk.
En dan nog iets: ik ben geen fan van Suitcase. Gebruik zelf FontAgentPro en LinoType FontExplorer.
Maar meestal zijn "trage opstart" of "vreemde tekst in vensters"symptomen die tonen dat het tijd wordt voor een schoonmaak.
@BertExcel doet over het opstarten ongeveer 4 minuten. Hoeveel fonts er in zitten? Te veel om te tellen...Wat ik wel heb ontdekt, is dat wanneer ik Suitcase uitschakel voor ik Excel opstart, het opstarten maar enige seconden duurt. En dan zitten toch alle fonts in het menu van Excel.
@PanicoNee, niet allemaal. Na het opstarten van Excel zijn er ongeveer 200 fonts meer geactiveerd.
@PeterIk wil mijn machine graag opschonen, maar weet niet welke fonts te verwijderen (zie mijn post van 18-07-2008, 13:56). Ik heb in het verleden al eens een poging gedaan en heb daarna mijn OS volledig opnieuw moeten installeren omdat ik te veel had verwijderd. Ben dus nu een beetje huiverig om weer dezelfde fout te maken.
Weet er iemand een goede handleiding voor het opschonen van fonts? Of tenminste een lijst met fonts die ik absoluut niet mag verwijderen?
Volgens mij kun je duplicaten wel deactiveren, maar MS wil dat dus niet...
Lijkt mij een kwestie van minimaal activeren, maak bv een MS-set aan.
(Bewerkt door Panico om 11:13, 21-07-2008)
@AllBedankt voor het meedenken en de tips!!
Fonts beheren is net zoals postzegels verzamelen:- series bijeen houden- dubbele erui vissen- kapotte weggooien
Verder maakt het aantal fonts niet uit voor 't opstarten van MS,maar de vraag of er in het systeem een wijziging is geweestqua fonts - dàn wordt de fontlijst weer helemaal doorgelopen...Dus 2316 fonts is niet het probleem, maar één erbij of eraf wèl.
(Bewerkt door Peter Villevoye om 12:51, 21-07-2008)
@PeterOm op me.com (iDisk) te komen moet ik een account aanmaken met creditcardnummer. Helaas heb ik geen creditcard. Is die PDF te mailen?