geplaatst door: Nelis00

Die mogelijkheid moet toch wel in Illustrator CS2 of CS3 zitten?

Zal even de toepassing uitleggen:

We laten regelmatig iets laseren uit bijv. RVS of watersnijden als het kunststof moet zijn.
Nu heb ik een prijs per meter gekregen. Maar hoe kan ik van complexe paden in Illiustrator nu bepalen hoe lang die eigenlijk zijn? Kijk van een simpel vierkant of cirkel kan ik het nog uitrekenen, maar als het om teksten gaat worden het al weer wat moeilijker.

Vele CAD/CAM programma's hebben die functie wel, Illustrator misschien ook?

Illustrator: de lengte van een pad bepalen?
5 juni 2007 - 22:34    reactie #1
geplaatst door: atelier
Met een prijs per meter ben je er nog niet...... Zowel bij laser als waterjet is het niet alleen de lengte die machinetijd vergt, maar ook aantal insteekmomenten en vanzelfsprekend dikte en soort van materiaal. En bij waterjet de gewenste afwerking. (Snel snijden =rauwe rand)
Je kan dus voor onaangename verrassingen komen te staan als je alleen de padlengte calculeert. Ik laat soms eerst iets uitrekenen, als je een goede relatie hebt met het bedrijf dan verlenen ze die service wel.

(Bewerkt door atelier om 22:34, 5-06-2007)

Illustrator: de lengte van een pad bepalen?
5 juni 2007 - 23:05    reactie #2
geplaatst door: Nelis00

Tuurlijk dat snap ik allemaal wel, gaat ook om een grove schatting.
Dit is zomaar één voorbeeld waarvoor ik het nodig zou hebben.

Zijn wel meer dingen warvoor ik het makkelijk zou vinden.
Net zoals van de week ben ik met de snijplotter stukken etched glass van 8 meter lang op 1.22 aan het snijden met allemaal verschillende contouren in. Dan ben ik gewoon benieuwd hoeveel meter snijden om ongeveer een schatting te maken hoelang hij er in totaal over bezig is.

Niet dat dat je dat dan exact zou kunt uitrekenen, maar goed... Ik wil het gewoon weten...

Illustrator: de lengte van een pad bepalen?
5 juni 2007 - 23:16    reactie #3
geplaatst door: DTP2
Dan is CAD Tools voor helaas alleen nog Illustrator CS2 zeker iets voor je. Wij doen exact hetzelfde type bestellingen als wat jij noemt en hiermee zijn wij perfect geholpen.
Illustrator: de lengte van een pad bepalen?
5 juni 2007 - 23:59    reactie #4
geplaatst door: Nelis00

@ DTP2: je bent er altijd snel bij als ik wat te vragen heb.. :D Zie trouwens net dat ik tegenwoordig CS3 compatible is. Net even die plugin geinstalleerd, maar dat is nogal een enorm uitgebreid ding waarvan ik 99% van de functies waarschijnlijk niet zal gebruiken.

Alhoewel ik tot nu nogsteeds iets simpels als maten erbij zetten nogsteeds handmatig doe door een lijn te trekken, daarna er een pijl van maken en de mater er handmatig bijzetten. Ik ga het eens een tijdje bekijken.

Maar mochten er mensen zijn met een simpelere en goedkopere oplossing hou ik mezelf aanbevolen.

Illustrator: de lengte van een pad bepalen?
6 juni 2007 - 08:50    reactie #5
geplaatst door: DTP2
Ik zag vanochtend inderdaad dat er een update naar CS3 is ondanks dat ik had aangedrongen om hierover geïnformeerd te worden :thumbs-down:

Inderdaad heel veelzijdig, maar voor wat jij wilt is het slechts een pad aanklikken en je krijgt direct alle denkbare informatie over die vorm. Echter voor het maken van technische tekeningen in Illustrator onmisbaar en de perfecte tool!