Ik heb een site gemaakt op m'n Macbook pro met Photoshop CS3, alles al in html en css omgezet (incl. kleurcodes) en ik wil hem gaan bekijken op mijn PC's... kei lelijk
Alle kleuren zijn verkracht... ik heb al gezocht op google maar instellingen met ICC en sRGB, beeldscherm kalibreren helpt allemaal niet. Ik kom er niet aan uit.
Kan iemand mij tips geven zodat ik snel weer mijn site ook met de juiste kleuren op een windows machine krijg? Ik moet de site v.d. week opleveren namelijk
Erg stom van me, maar dit is de 1e keer dat ik een site heb gemaakt op mijn Mac, voorheen deed ik dat op mijn Windows machine.
De afbeeldingen zijn als RGB ingesteld aangezien ik met sRGB verschil kreeg tussen Safari (die met kleurprofielen werkt) en Firefox.
256 kleuren (webcolors) wil ik liever niet, aangezien alles dan niet meer mooi overvloeit in kleuren.
Thnx alvast
Ik heb het gelezen en ga het even proberen, zal zo nog wel even een update plaatsen..
edit:
Ik heb hem opgeslagen als sRGB in Photoshop bij Save as.. blijft mooi op Mac, bekijk ik hem op Windows is die ontzettend lelijk.
Wat doe ik fout? ICC heb ik niet aanstaan..
Bij Photoshop onder View > Proofsetup staat hij op Macintosh RGB. Als ik hem op Monitor of Windows RGB zet maakt het ook geen verschil.
(Bewerkt door DennisvdH om 21:24, 2-03-2008)
Anders zal ik toch alles opnieuw moeten doen op mijn pc, ik zie er nu al tegen op....
http://regex.info/blog/photo-tech/color-spaces-page1/
Enige troost is dat mensen op Windows alles lelijk zien, dus het valt ze waarschijnlijk niet eens op...
Ik had mijn website (staat in m'n sig) ook aangepast voor Windows, maar kreeg opmerkingen van Mac-gebruikers met de vraag waarom tegenwoordig m'n foto's er zo vreemd uitzagen met zo veel ruis (had o.a. alles een stuk lichter gemaakt).
Nu alles weer 'gewoon' gezet, en nooit een opmerking van een Windows-gebruiker gehoord. Het theater-gedeelte op m'n site staat trouwens inmiddels weer zoals het moet, de rest (mode, portret e.d.) moeten nog gecorrigeerd, dus je kunt op dit moment het verschil goed zien.[/news]
(Bewerkt door mug om 23:13, 2-03-2008)
Je schrijft;" Bij Photoshop onder View > Proofsetup staat hij op Macintosh RGB. Als ik hem op Monitor of Windows RGB zet maakt het ook geen verschil" Hier moet je volgens mij helemaal niets in stellen hoog uit sRGB!
Hoe hang je eigenlijk een ander kleurprofiel aan je afbeeldingen? Ik neem aan dat je dat via convert... en niet via assign ... want met het laatste wordt je afbeelding niet omgerekend naar het nieuwe profiel maar er alleen een ander kleurprofiel aangehangen.
Het probleem is alleen dat de kleuren gewoon echt lelijk zijn van het menu bv ook. Ik heb daar voor hexa-codes gebruikt met de kleurindicator-tool van photoshop.
Die kleuren (hexa-codes) verschillen ook, maar dat komt zeker door de instellingen van de user?
Ik heb hier een voorbeeld plaatje, sRGB: http://vn.dennisvdhaar.nl/Untitled-1.jpg
Als ik het vergelijk met Firefox en met Safari op mijn Mac dan vind ik het verschil acceptabel, maar op een PC is het gewoon diarreegroen terwijl die laptop vrij nieuw is en verschil op andere sites is nihil.
@3DGuy:
Ik doe het via assign, mijn windows is niet gekalibirlierieerd (ofzoiets :P).
(Bewerkt door DennisvdH om 23:27, 2-03-2008)
Edit: tagged, ook heel fijn. Wat is eigenlijk het verschil...
(Bewerkt door Panico om 23:36, 2-03-2008)
http://vn.dennisvdhaar.nl/agf.html (het is nog niet af, maar om even een indruk te krijgen van de kleuren).
Ik vind ze op een PC echt walgelijk
Wat is wijsheid: de site ontwerpen op een windows machine (aangezien ik weet dat die doelgroep van de site alleen maar windows pc's heeft) of op mijn mac maken?
Of moet ik de site in 2 'formaten' maken en met een script het besturingssysteem uitlezen en de juiste images kiezen?
(Bewerkt door DennisvdH om 0:02, 3-03-2008)
DennisvdH om 23:23, 2-03-2008@3DGuy:Ik doe het via assign, mijn windows is niet gekalibirlierieerd (ofzoiets :P).(Bewerkt door DennisvdH om 23:27, 2-03-2008)
Als je windows scherm niet gekalibreerd is Kun je er dus ook niet op vertrouwen dat wat je ziet ook dat is wat een andere windows gebruiker ziet. Misschien geeft jou scherm een groener beeld een een ander een meer blauwer beeld. Als jou scherm gekalibreerd is is de afwijking t.o.v. andere het kleinste.
Kleuren beoordelen van een website lijkt me moeilijk omdat wij niet weten hoe jij de kleuren graag wil hebben.
Zelfs als het op je windows peceetje er wel mooi uitziet, kan het op de bak van de buurman bagger zijn.
Hoort erbij.
grtz, MM
Monitor gecalibreerd op mn Mac (D65 en 2.2 televisiegamma) en dan wordt mijn scherm allemaal iets donkerder, maar daar valt aan te wennen. Verder maakt het niks uit, de bestanden hoe ik ze zie in Photoshop zien er goed uit, vervolgens onder Safari ook prima, onder Firefox al minder en in Windows is het helemaal om te janken.
Wat een oplossing kan zijn die ik gebruikte bij fotografie, is je foto bewerken in photoshop, dan convert to Monitor LCD, en vervolgens opslaan ZONDER kleurprofiel... Dan zien ze er in Firefox en Safari identiek uit. Het is een beetje omslachtig maar werkte voorheen wel...
Ik ben erg geinteresseerd in een werkomgeving waarin WYSIWYG, op windows als op mac, dit is nu echt een tekortkoming van alle kleurprofielen...
EDIT: een bestan converten naar monitorl lcd of color lcd, opslaan als jpg zonder embed colorprofile, werkt goed!
EDIT2: Als ik in photoshop slices op wil slaan, Save for Web, zijn alle kleuren vaag, dat kun je in dat scherm al zien, en hoe je het dan ook op slaat, het blijft lelijk....
(Bewerkt door MellyVille om 10:05, 4-03-2008)