geplaatst door: Sapsie
We werken nu met InDesign CS. Maar het komt nog wel eens voor dat we oude Quark Xpress 6.x documenten om moeten zetten. Ik weet dat je dan terug moet naar 4.x, maar dat is zo omslachtig. Eerste naar 5 en dan naar 4. En we hebben nog maar 1 machine draaien met Xpress 5.0 onder OS 9.x en die moet een keer weg door ruimte gebrek.
Weet iemand of er voor dit probleem inmiddels een oplossing is die sneller werkt?
Xpress 6.x documenten openen in InDesign CS
11 juli 2005 - 13:07    reactie #1
geplaatst door: Rolade
tot nu toe is naar mijn weten geen andere oplossing of je moet het document 'gewoon even' opnieuw in elkaar zetten. Soms is dit niet erg makkelijk...

Een vriend van me is net begonnen om gemeentegidsen om te zetten van 6 naar ID... Per gids een enrom karwij. Naar dat ik weet bouwd hij de gidsen helemaal opnieuw op in ID en neemt hij geen documenten over vannuit 6 (of 4)

Wellicht komt Adobe binnenkort met een QXP 6 plugin of zo...

(Bewerkt door Rolade om 13:08, 11-07-2005)

...
G5 dual 2.0 - G4 450 - iBook G4 -  iPod 20Gb - ipod shuffle
Xpress 6.x documenten openen in InDesign CS
11 juli 2005 - 15:45    reactie #2
geplaatst door: bertvanderveen
Je zou eens kunnen kijken of de jongens van Markzware een XTensie hebben om in een klap van 6 naar 4 te bewaren. Ik geloof dat ze zoeits hebben... Scheelt in elk geval een tussenstap.
Bert Vanderveen [...]
+++ Applegebruiker sinds 1989 (van System 6 via OSX naar macOS 15)
Xpress 6.x documenten openen in InDesign CS
11 juli 2005 - 20:16    reactie #3
geplaatst door: MacFanGuy
Is het geen optie om de documenten als PDF weg te schrijven, en die dan te openen in InDesign CS?
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
Xpress 6.x documenten openen in InDesign CS
12 juli 2005 - 02:08    reactie #4
geplaatst door: bertvanderveen
Sorry Sapsie, heb even gekeken en MW heeft niet zoiets...
En MacFanGuy, enig idee hoe je die docs dan kunt aanpassen? In InDesign?  :sigh:
Bert Vanderveen [...]
+++ Applegebruiker sinds 1989 (van System 6 via OSX naar macOS 15)
Xpress 6.x documenten openen in InDesign CS
12 juli 2005 - 08:04    reactie #5
geplaatst door: ee
Als het aan Adobe lag dan was een XPress 6 converste absoluut mogelijk... maar ik heb begrepen dat Adobe hier specifieke info van Quark nodig heeft - die niet vrij wordt gegeven - waardoor ze bij het importeren van versie 4 documenten zijn opgehouden.

Die handvol XPress bestanden die ik heb omgezet naar InDesign zijn ook allemaal met de hand gegaan. Vanaf een blanco InDsign document dus. Kost iets meer tijd en heen-en-weer switchen tussen InDesign en XPress... maar dan weet je ook zeker dat het goed is en je kunt direct van de gelegenheid gebruik maken om eventuele foutjes die in de loop der tijd in het XPress bestand waren geslopen te corrigeren.

Mocht een firma als Markzware het lukken om hiervoor een plug-in te schrijven... dan zou Adobe zelf ook in staat moeten zijn om het in InDesign te stoppen.

Zou het niet mooi zijn als XPress 7 zou kunnen terugbewaren naar XPress 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0?

En dus...
Xpress 6.x documenten openen in InDesign CS
12 juli 2005 - 08:52    reactie #6
geplaatst door: Sapsie
Tja, Quark voelt de bui natuurlijk hangen. Die geven nooit informatie om Quark 6 naar InDesign om te zetten. Maar het omzetten gaat hier vaak om grote bestanden met veel tijdsdruk. Er zit dan toch niks anders op om het te blijven omzetten. Maar bedankt voor de info.
Xpress 6.x documenten openen in InDesign CS
13 juli 2005 - 05:58    reactie #7
geplaatst door: bertvanderveen
Uit de berichtgeving hierover maak ik op dat de bestandsvorm die Quark met ingang van de volgende versie (7, toch?) gaat gebruiken, XML-gebaseerd is (net als die van InDesign). Of daarbij de encryptie vervalt die Quark nu nog toepast (afgeschermd middels patenten etc. waardoor Adobe die niet MAG kraken, al kunnen ze het wel) is niet duidelijk.
Bert Vanderveen [...]
+++ Applegebruiker sinds 1989 (van System 6 via OSX naar macOS 15)
Xpress 6.x documenten openen in InDesign CS
21 juli 2005 - 20:55    reactie #8
geplaatst door: Aad Metz
Met Markstools 5 (€199) kan je Xpress 6 bestanden (en 5) openen in 4. Vervolgens openen in InDesign.
De reden waarom je geen v5 of hoger kan openen in InDesign is dat Quark opeens wakker schrok toen InDesign op de markt kwam en ze dachten als we Quark nu beveiligen (encrypten) blijft iedereen wel werken met XPress, ja the, not!