In al mijn wijsheid voor beide schijven een schijfcontrole gedaan, maar die stopte niet/kwam niet met een antwoord. Ik kon terug vinden dat de foutcode relatie heeft met permissies, etc. Mijn volgende gedachte was dus; Schijfbevoegdheden controleren en zo nodig herstellen. Echter zijn (ook na ontkoppeling, herstart etc) deze knoppen niet bruikbaar.
Inmiddels heb ik ook Superduper een poging laten doen, die schiet echter ook in de fout (echter op een totaal andere map, die ik eerder al handmatig succesvol had gekopieerd...)
Ik ben het spoor bijster. Zijn er knappe koppen in de zaal die nog een oplossing weten om het zaakje weer op de rails te krijgen?
Zie de post van nhecus.
(Schaamteloze knip-plak actie vanaf een ander forum.)
Edit: wat is volgens jou trouwens het juiste format?
In eerste instantie eerst even geformatteerd naar het juist format
(Bewerkt door Godfather om 18:52, 6-02-2013)
Sypie om 18:51, 6-02-2013http://hintsforums.macworld.com/archive/index.php/t-60365.htmlZie de post van nhecus.(Schaamteloze knip-plak actie vanaf een ander forum.)
@SypieDie was ik nog niet tegengekomen, klinkt als een hoop gedoe, maar daar ga ik zaterdag misschien maar eens voor zitten. Vreemd overigens is wel dat ik beide schijven (alsook de bestanden) nooit op een windows machine heb gehad..
Overigens ben ik dan nog niet van het probleem van de schijfbevoegdheden af...
@GodfatherMac OS Uitgebreid (journaled)
Zie overigens nu ook dat in geval van beide schrijven er geen S.M.A.R.T. status beschikbaar is...
Snap alleen niet hoe het daar aan heeft kunnen liggen; als gezegd schijven hebben nooit aan een windows machine gehangen.. Probleem is dus op gelost.
Enige vreemde blijft dan dat ik van beide schijven niet de schijfbevoegdheden kan controleren en/of herstellen... Waar zou dat aan liggen?
Heb ook geen idee of dit altijd al zo is, want ik heb het nooit eerder nodig gehad.. Kan het overigens ook nog iets met usb2.0/3.0 te maken hebben.. De Macbook heeft immeers geen usb 3.0 en de nieuwste schijf is usb 3.0, maar is backwards compatible?
Je kunt zelf zo'n mapje met ._ bestandje maken door een willekeurig zip bestandje (desnoods eerst met de archiveer/comprimeer optie van de mac gemaakt) met behulp van unzip in de terminal uit te pakken: unzip test.zip
maar die stopte niet/kwam niet met een antwoord.
Daderu om 19:15, 6-02-2013Zie overigens nu ook dat in geval van beide schrijven er geen S.M.A.R.T. status beschikbaar is...
Ik weet niet of Thunderbolt schijven dit wel ondersteunen. USB en FireWire doorgaans niet.
In eerste instantie eerst even geformatteerd naar het juist format.
Mac OS Uitgebreid (journaled)
Dat zet mij wel aan het denken, als dat zo maar ineens verandert dan is die schijf gewoon niet goed. Als nu echter blijkt dat het op alle schijven is dan is het toch iets anders maar ik twijfel daaraan aangezien ik niet zeker weet wat TS bedoelt met "de mogelijkheid";
Ja dat vermoeden kreeg ik ook, maar als we op die wijze kijken dan deugen geen van mijn externe schijven. Want niet alleen de nieuwste aanwinst heeft de mogelijkheid niet; ook diegene waar ik een backup van wil maken en de Lacie 3,5" waar ik mijn Macbook Pro naar backup.
Verder ben ik nog steeds erg benieuwd wat er gebeurd als je de nieuwe schijf even helemaal opnieuw wist door deze te formatteren in Disk Utility en er een nieuwe partitie op te zetten, Mac OS Extended (Journaled) dus, en dan opnieuw de kopieer actie te doen. Die schijf hoort dan gewoon geen fouten te geven, ongeacht ._ bestanden.
Wacht even. Begrijp ik het nu goed dat je dus deze -36 fout, een partitie of I/O fout, op al je schijven hebt? Zelfs na schijfcontrole en zijn geen van de schijven te herstellen zoals je in je eerdere bericht aan gaf? Citaatmaar die stopte niet/kwam niet met een antwoord.
Excuus, nee dat kwam alleen van de schijf waar ik een backup van wilde maken... En snap nu ook hoe ze zijn ontstaan dankzij martin93.
Dat begrijp ik, maar die bestanden worden altijd mee gekopieerd zonder problemen doorgaans, alleen geven ze nu dus wel problemen. Dat is om te beginnen al gek want ik heb daar zelf nooit last van, ook niet op mijn FAT volumes. Daarnaast is het ook gek dat het volume in kwestie HFS geformatteerd was maar 'ineens' toch iets anders is geworden.
Sorry, ben niet geheel duidelijk geweest: De gekochte schijf was standaard niet geformatteerd voor Mac. Moest hem dus eventjes formatteren.
Bedoelde dat de knoppen voor controle op en/of herstellen schijfbevoegdheden grijs bleven..
Daderu, je kunt alleen schijf permissies herstellen op systemen waar OSX op staat aangezien het herstellen van permissies alleen te maken hebben met permissies op OSX bestanden. Dat klopt dus. En SMART status wordt doorgaans wel ondersteund door de meeste schijven tegenwoordig maar niet door de controllers in de behuizingen van die schijven. Kortom, die info komt gewoon niet aan op je Mac. Verder ben ik nog steeds erg benieuwd wat er gebeurd als je de nieuwe schijf even helemaal opnieuw wist door deze te formatteren in Disk Utility en er een nieuwe partitie op te zetten, Mac OS Extended (Journaled) dus, en dan opnieuw de kopieer actie te doen. Die schijf hoort dan gewoon geen fouten te geven, ongeacht ._ bestanden.
Ik leer een hoop op een dag. Had het nooit eerder nodig gehad. Heb het een keer gebruikt op mijn interne schijf. Maar op zich is er dus weinig aan de hand. Ik heb tussendoor jou laatst beschreven actie uitgevoerd. Maar dat leverde niks op. De tip om via terminal dot_clean uit te voeren bracht soelaas. Met de uitleg van martin93 vraag ik me echter wel af of ik dat nou elke keer opnieuw moet doen als er een zip bestandje op de te backuppen schijf is gekomen..:/
(Bewerkt door Daderu om 15:17, 10-02-2013)
Die dubbele bestanden, AppleDouble files, worden aangemaakt door je systeem wanneer een applicatie resource data of metadata toevoegt aan het bestand op een volume welke geen metadata of resources ondersteund. Dit zie je dan ook vaak op netwerk volumes terugkomen maar niet op je lokale, speciaal voor je Mac geformatteerde schijf. Daarnaast moet je je afvragen of het verwijderen van deze bestanden wel slim is...;http://superuser.com/questions/306108/disable-creation-of-appledouble-files-on-mac-os-x
Andere vraag dan: Hoe heb je de schijf precies geformatteerd? Welke Partition Map Scheme heb je gebruikt en in welk formaat?
Heb de schijf "gewoon" via schijfhulpprogramma geformatteerd. Dus schijf links selecteren. Dan knop wissen, structuur op Mac OS Uitgebreid (journaled). Vervolgens de knop wis.
Moest even "googelen" wat je bedoelde me Partition Map Scheme, maar ben er uit. Heb verder niks ingesteld. Standaard pakt hij dan de GUID-tabel, blijkbaar...