Hexdiy heeft gelijk.
Aandringen op een nette manier kan helpen.
Je kunt verder Apple wijzen op de conformiteit van hun producten.
==========================================================
"Een product moet voldoen aan de eigenschappen die je als consument redelijkerwijze mag verwachten."In Nederland blijft de verkoper niet slechts tijdens de garantie, maar in feite onbeperkt aansprakelijk, zolang dat tenminste redelijkerwijze kan worden verlangd.
Stel dat een product een gebruiksduurverwachting heeft van 10 jaar en na 7 jaar doet zich een gebrek voor, dan is de verkoper hierop volgens ons recht alsnog aan te spreken. Dit laatste is geregeld in artikel 17 van Boek 7 BW. Dat zegt dat degene die iets verkoopt (een artikel of een dienst) de plicht heeft een goed product te leveren.
Dit is het zogenaamde conformiteitbeginsel. Dit houdt in dat het product moet voldoen aan de verwachtingen die je als consument redelijkerwijze mag hebben. Zo mag je verwachten dat een wasmachine niet binnen drie jaar versleten lagers heeft.
De klant heeft dus ook rechten na (buiten) de garantietermijn. Maar; dit betekent niet dat het altijd volledig kosteloos moet. Ook de klant zal een deel van de kosten redelijkerwijs moeten dragen, perslot van rekening heeft het apparaat een tijd goed gefunctioneerd.
=================================================================
Als een product ondeugdelijk blijkt ( is duidelijk inmiddels) dan kun je je beroepen op
bepaalde zaken qua conformiteit.
www.conformiteit.nl
Apple maakt geen slechte spullen,sommige laptops van bijna 10 jaar oud worden nog verkocht voor
een stevige prijs vanwege hun betrouwbaarheid.

Zeker nog eens aandringen zou ik zeggen.
Succes.
Edit:
Nog een aanvulling:
Bij zakelijk gebruik van producten worden andere regels gehanteerd,maw je garantie
is vaak minder als van een particulier.
(Bewerkt door VwVanFan om 16:37, 10-01-2016)