Deze artikelen vertellen waarom origineel beter is:
http://www.righto.com/2014/05/a-look-inside-ipad-chargers-pricey.html
http://www.appleclubeindhoven.nl/apples_en_peren.html
NB: dit gaat over iPhone/Pad adapters, maar hetzelfde geldt voor MacBook opladers; op elektrische veiligheid moet je niet bezuinigen; gaat het mis kan het dodelijk zijn.
Mijn hoed af voor Apple Club Eindhoven voor deze zéér tech savvy artikelen!
Daar mag Test Aankoop een puntje aan zuigen!
Ken Shiriff's blog (was me al welbekend) is ook prachtig! Zie wat ie post over Magsafe laders:
http://www.righto.com/2015/11/macbook-charger-teardown-surprising.html
En over de one- wire chip in de Magsafe, de controller voor de laden/niet laden negotiatie met het DC In board in onze Macjes:
http://www.righto.com/2013/06/teardown-and-exploration-of-magsafe.html
Ik heb het al gepost, maar wil er nog eens op drukken voor de doe-het-zelvers op dit forum, naar aanleiding van de weetjes in bovenstaande links:
gooi een kapotte originele Magsafe adapter nooit weg, knip er eerder de kabel vanaf.
Een goedkope namaak voeding kan (gevaarlijk) inferieur zijn (hoewel mogelijk niet, maar je weet het nooit als je zelf geen teardown maakt);
de goedkope knockoffs hebben mogelijk deze one- wire chip niet, en dat is van kapitaal belang voor de veiligheid van je Macje!
Je kan beter een degelijke, overgedimensioneerde universele voeding kopen ( Trust bv.), die op 16V of zo zetten, en daar een ouwe, maar niet-gerafelde originele Magsafe kabel aanzetten, dan een goedkope namaak aan te schaffen.
Van de adapter zelf komen slechts 2 draadjes, de gebruikelijke + en -...
Bekijk even de spulletjes die Mike Gyver in dat verband aanbiedt:
http://mikegyver.com/products/devices/index.php?hunt=Apple%20Macbook
We use 100% Genuine Magsafe cables from Apple (not illegal Chinese clones) so you expect the quality you need during an important project. Our Magsafe cables are converted, soldered (not magically crimped together), tested, and a long warrantee right here in USA!
Voor de goede verstaanders hier...
Happy DIY!