In mijn oude MBP heb ik ooit (op aanraden van forumleden
) een nieuwe SSD geplaatst, namelijk een Crucial MX500 1TB. De nieuwe M1 (en waarschijnlijk M2 ook) heeft echter maar 512 GB, wat veel te weinig is. En aangezien ik geen € 230 extra wil betalen voor een upgrade naar 1 TB zou ik graag de oude SSD in de nieuwe laptop plaatsen.
Je kon hierboven al lezen dat dit onmogelijk is. Dit past echt niet en daarnaast moet je je beseffen dat jouw S-ATA SSD hooguit snelheden haalt van 300-400 MB/s.... de huidige M1(Pro) opslag haalt op zijn sloffen snelheden van 6000+ MB/s, ruim 15x sneller dus.
Nu niet de upgrade naar 1TB kiezen is je goed recht, maar m.i. geen wijze keuze. Destijds heb je ook besloten om je oude MacBook te voorzien van een ruime snelle 1TB SSD, een upgrade die (afhankelijk van het moment van aanschaf) ook tussen de 100 en 200 euro extra heeft gekost. Waarschijnlijk gebruik je nu ook een groot gedeelte van de schijfruimte.
Kijk vooral hoeveel data je NU op je oude MBP hebt staan en als dit nu al meer dan 400GB is, zou je echt die upgrade naar een 1TB opslag moeten overwegen.
Voordeel van nu (zeker deze black friday periode) voor de M1(pro) laptop kiezen is dat de 14" en 16" in veel configuraties bij diverse aanbieders honderden euro's voordeliger zijn dan de adviesprijzen van Apple zelf.
Ik durf wel te voorspellen dat de prijzen van de nieuw te introduceren M2 Pro/Max 14" en 16" door de inflatie en de beroerde eurokoers honderden euro's hoger komen te liggen (zie iPhone, iPads en M2 Air)
Enne... er is al een M2 MBP hoor....

De totaal overbodige en vooral overpriced 13" MacBook Pro M2:
https://www.apple.com/nl/macbook-pro-13/