Shift toets en Caps Lock werken niet
24 december 2020 - 16:55   
geplaatst door: henry1062
Hallo iedereen,
Ik heb een vreemd probleem met mijn bedraad usb apple toetsenbord op mijn Mac mini 2018.
De linker shift toets (rechts wel) en de capslock toets werken niet als ik ze gebruik. Verschillende adviezen in andere fora geprobeert, zoals toetsenbord weergave aan, toetsvertraging uit, andere usb poort en muistoetsen uit, niets werkt.
Nu is het vreemde dat als ik toetsenbordweergave in het menu activeer en ik druk daar op de shift of capslock toets, ze het op het fysieke toetsenbord wel doen. Zodra ik toetsenbordweergave weer uit zet doen ze het niet! Wie o wie heeft dit eerder mee gemaakt.

groeten,
Henry
antw: Shift toets en Caps Lock werken niet
24 december 2020 - 17:43    reactie #1
geplaatst door: therocker
Dat inderdaad vreemd, probeer eens Malwarebytes te draaien. Mogelijk helpt dat.
Appelaar sinds 1988Apple iMac i5  6 cores 32gbiPad AiriPhone 6sApple iMac i5  4 coresiPhone 5sApple iMac 2.4 intel duoApple G3/450Apple Macintosh SE30Apple Macintosh PlusApple Macintosh EDMSX2 TI99/4a
antw: Shift toets en Caps Lock werken niet
24 december 2020 - 17:55    reactie #2
geplaatst door: henry1062
bedankt, heb net Malwarebytes 4.6 12  gedownload, helaas werkt de laatste versie nog niet niet op Big Sur 11.2 Beta
antw: Shift toets en Caps Lock werken niet
24 december 2020 - 20:17    reactie #3
geplaatst door: Sypie
Probeer het toetsenbord eens op een andere computer of laptop. Wanneer je daar het zelfde probleem hebt weet je dat je toetsenbord defect is.

Mocht je geen Mac hebt maar een pc dan kan dat ook, dat zijn shift en capslock dezelfde toetsen met dezelfde functies.
antw: Shift toets en Caps Lock werken niet
24 december 2020 - 20:55    reactie #4
geplaatst door: MacMiep
Start eens op in Recovery mode en probeer daar in Terminal te kijken of het daar ook niet werkt.
Al meer dan 20 jaar beheert Miep de MacMiepMacCursus op macmiep.nl & op macostutorial.com in het Engels èn Duits!
antw: Shift toets en Caps Lock werken niet
24 december 2020 - 23:02    reactie #5
geplaatst door: Feek
De test van @Sypie zo-wie-zo uitvoeren. Toetsenbord kan natuurlijk gewoon kapot zijn...

Wat soms wil helpen is de bijgeleverde USB-verlengkabel te gebruiken. Door het toevoegen van de verlengkabel wordt de weerstand iets vergroot, waardoor het toetsenbord beter wordt herkend op nieuwere USB poorten (dat geldt ook voor 2018 modellen).
antw: Shift toets en Caps Lock werken niet
25 december 2020 - 02:35    reactie #6
geplaatst door: Flix
Start eens op in Recovery mode en probeer daar in Terminal te kijken of het daar ook niet werkt.
Ik zou zeggen: probeer eerst eens de Safe Mode.

Maar ja, een beta OS; misschien maar wachten op een update?