Trackpad kapot?
15 oktober 2017 - 15:59   
geplaatst door: Thinksamuel
HAllo

Ik heb een MBP mid-2014 13 inch met 10.12.6 Sierra. Gisteren, terwijl ik gewoon aan het surfen was crashte mijn Mac en deed ik een geforceerde herstart. Sindsdien kan ik mijn trackpad niet meer gebruiken. Ik heb SMC, PRAM gereset zonder resultat. Vandaag heb ik met een usb-muis gewerkt en dat gaat maar ik zou graag mijn trackpad weer aan de gang krijgen. Enig idee wat ik moet doen?

Trackpad kapot?
15 oktober 2017 - 21:21    reactie #1
geplaatst door: Sypie
Reageert die helemaal niet meer op bewegingen of niet maar op de kliks?

Het zou kunnen dat de connector losgeraakt is. Het zou uiteraard ook kunnen dat het trackpad stuk is door vochtschade o.i.d. Je MacBook een keer open maken zou je al een boel duidelijk kunnen maken.

De connector is te zien in stap 7, rechts van de 2 rode rondjes: https://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Pro+13-Inch+Retina+Display+Mid+2014+Trackpad+Replacement/27850

Trackpad kapot?
15 oktober 2017 - 23:25    reactie #2
geplaatst door: HEXDIY
+ 1, Sypie. Misschien toch eerst even kijken in Systeemprofiel of dat trackpad nog wordt gezien door Mac OS(X).

Zoniet is wellicht de connector, de kaptonkabel of het trackpad zelf stuk.
Zo wel, zal het probleem eerder softwarematig zijn.

Indien dit laatste, zit je wellicht met een corrupte property list voor het trackpad.
Zoek dan in de User Library>Voorkeuren:
com.apple.AppleMultitouchTrackpad.plist
sleep die naar je desktop en herstart.

Bij een herstart wordt normaal gezien een nieuwe property list aangemaakt.

En check in je Systeemvoorkeuren of je niks fouts hebt geselecteerd in Universal Access.

Wat je ook kan proberen is op te starten onder een andere user ( gastgebruikers of een verse account),
of op te starten in veilige modus ( "shift" indrukken bij herstart).

Succes!

If it ain't broke, don't fix it! Recycle the planet, we're gonna need it! Think different, think twice, Apple!
M1 is a success! Please do not forget Mac OS.
Trackpad kapot?
16 oktober 2017 - 10:31    reactie #3
geplaatst door: Heintje
En als je dan eerst echt àlles softwarematig hebt uitgeprobeerd, kan het toch nog de hardware zijn.
Gelukkig is het openmaken van een Macbook met zo'n aluminium onderkant (als jij die hebt) vrij eenvoudig.

- leg de MBP ondersteboven op een schone handdoek op tafel. De handdoek is om alle schroefjes bij de MBP te houden.
- schroef met een (goede!) kruiskopschroevendraaiertje uit een horlogemakerset alle schroefjes rondom los (ze zitten vast!). Ik zet dan een tangetje op de schroevendraaier om beheerst kracht te kunnen zetten.
- haal de onderzijde er vanaf
- maak de connector van de Trackpad los en weer vast en kijk of e.e.a. nu weer werkt.
Hoe kom je bij de Trackpad?
- de accu zit met maffe schroefjes vast. In je horlogemakersetje zit een platte schroevendraaier die er precies in past. Zet een tangetje op de schroevendraaier en draai de schroeven van de accu los. Wip de accu-connector los.
- de trackpad zit met kleine kruiskopschroefjes vast, dat wijst zichtzelf.

De eerste uitdaging is om alle schroefjes meteen goed los te draaien zonder ze te slopen. Dat doe je met een goede passende schoervendraaier, die je hard en loodrecht in de schroef zet, terwijl je met een tangetje op de schroevendraaier de juiste kant in draait (los dus).
De tweede uitdaging is om alle schroefjes te bewaren: je bent er zo eentje kwijt...

Trackpad kapot?
16 oktober 2017 - 22:59    reactie #4
geplaatst door: Sypie

Citaat
Heintje om 10:31, 16-10-2017

- schroef met een (goede!) kruiskopschroevendraaiertje uit een horlogemakerset alle schroefjes rondom los (ze zitten vast!).

- De tweede uitdaging is om alle schroefjes te bewaren: je bent er zo eentje kwijt...


Punt 1: TS heeft een MBP uit 2014 die met zogenoemde Pentalobes vastgedraaid zit: zie https://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Pro+13-Inch+Retina+Display+Mid+2014+Trackpad+Replacement/27850

Punt 2: Schroefjes hoef je niet kwijt te raken wanneer je bijvoorbeeld een stuk tape of een magneetstrip naast je op tafel hebt liggen. Wat ook kan is een eierdoosje of een ijsblokjes-bakje zodat je voor iedere stap de schroefjes in een apart vakje kunt doen.

Trackpad kapot?
17 oktober 2017 - 00:56    reactie #5
geplaatst door: HEXDIY
De ultieme oplossing die ik hanteer bij Mac reparatie is de iFixit fotohandleiding af te printen, en de schroefjes naast het gepaste plaatje te plakken.
Dat alles gaat dan in een copysafe. Geen verliezen of verwisselen meer mogelijk :-)

Een ander punt: is bij die recente MB(P)s de batterij niet ontzettend hard vastgekleefd?
Daar zaten ze zelfs bij iFixit mee te worstelen dacht ik...

Tenslotte: ja hoor, Tri- Wing en Pentalobe schroevendraaiers zijn een Royal Pita.
Gelukkig hebben ze die bij de meeste speciaalzaken voor gamers en modelbouwers.

If it ain't broke, don't fix it! Recycle the planet, we're gonna need it! Think different, think twice, Apple!
M1 is a success! Please do not forget Mac OS.
Trackpad kapot?
17 oktober 2017 - 13:01    reactie #6
geplaatst door: sundance
Met mijn MBP uit 2013 had ik dezelfde klachten. Heb de MBP naar een reparatiebedrijf in mijn woonplaats gebracht, dat ontdekte dat er stof onder de trackpad zat. Voor 40 euro hebben ze de binnenboel geheel stofvrij gemaakt en het probleem was opgelost. NB: 40 euro zijn de standaard onderzoekskosten.
Groeten, Peter
Trackpad kapot?
17 oktober 2017 - 13:44    reactie #7
geplaatst door: cyrano
Ik heb nog nooit een trackpad gezien dat last had van stof...

Wel heel veel losse kabeltjes en ook wel kapotte connectors. En die van het trackpad is een hele lastige om te vervangen, vanwege erg goedkoop plastic dat meteen smelt als je 't probeert te solderen. Vervangen van die connector is dan ook het meest gehate werkje bij alle reparateurs.

De oudere trackpads hebben trouwens een stelschroef voor de "klik". Ik ben al lang op zoek naar de juiste procedure om die af te stellen...

Alle Apple repair centers gooiden er meteen een nieuwe tegenaan.

En de berg afval blijft groeien...

I'd tell you a UDP joke but you might not get it.
Trackpad kapot?
17 oktober 2017 - 16:17    reactie #8
geplaatst door: GeorgeM
Kan ook nog een opgezwollen batterij zijn.

Als dat onder de trackpad gebeurt, dan werkt die ook niet meer.

Trackpad kapot?
17 oktober 2017 - 16:54    reactie #9
geplaatst door: peterdh
heb ik idd ook eens gehad, was wel een witte macbook, makkelijk te vervangen toen nog.
Fit & Firm Massage, Groet, Peter
Trackpad kapot?
22 oktober 2017 - 18:05    reactie #10
geplaatst door: Thinksamuel
Ik ben net naar de Apple Store geweest. De technica nam eerst de laptop naar achter om te zien of de connector los was gekomen wat niet het geval was. Daarna deed ze een test via een netwerk (de computer werd via usb-ethernet met het netwerk verbonden) en er kwam FAILED as resultaat.

Dus trackpad kapot maar omdat alles aaneenhangt moet de hele topcase vervangen woorden. Prijs: £431 (ik woon nu in het VK). Twee weken geleden had ik al mijn scherm laten vervangen door staingate (die reparatie was gratis maar de reele prijs was £391). Met andere woorden: dat is meer dan £800 dus zoiets van een 900 euro op een machine van net drie jaar oud. De laptop heeft mij 1500 euro gekost en was al een vervanging voor mijn 2011 15-inch MBP waarvan de grafische kaart het begaf. Ik vroeg of er een korting vanaf kon op de reparatie of als ik een nieuwe laptop zou kopen maar geen resultaat.

Ik ben op het punt gekomen dat ik Apple de rug wil toekeren. Ik heb veel in Apple geloofd maar er is een fatsoensgrens. Voor zo'n dure machines verwacht ik kwaliteit en als er iets foutloopt een goede service, wat absoluut niet gebeurd is. Morgen gaat klantenreçates mij opbellen, hopelijk zijn zij iets coulanter.

Trackpad kapot?
25 december 2017 - 08:50    reactie #11
geplaatst door: Thinksamuel
Hallo

Eerst een update van hoe het is afgelopen (mijn reactie is er indertijd niet doorgekomen blijkbaar). Na enkele telefoontjes met de Online Apple Helpdesk, heeft een manager mij uiteindelik de reparatie gratis gegeven, zelfs werkuren moest ik niet betalen. De hele topcase is vervangen en alles werkte zoals het moest voor twee maanden.

Eergisteren begon mijn trackpad echter weer kuren te vertonen maar ik denk dat het softwarematig is: Als ik heropstart en mijn wachtwoord intyp kan ik het trackpad og enkele seconden bewegen. Vanaf alsik op de desktop terechtkom valt hij echter compleet stil, kan ook niet klikken. Enkel met een muis kan ik voortdoen.

MBP mid-2014 met High Sierra 10.13

OPGELOST: ik heb de property list weggesmeten maar idd had ik in Universal Access aangevinkt dat het trackpad moest genegeerd worden als een muis aangesloten is. Dat zal wellicht ook meegespeeld hebben. Blij dat het softwarematig was en niet opnieuw een hardware probleem.

(Bewerkt door Thinksamuel om 9:41, 25-12-2017)

Trackpad kapot?
25 december 2017 - 11:10    reactie #12
geplaatst door: MacFrankie
Mooi dat het allemaal goed is afgelopen!
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Trackpad kapot?
27 december 2017 - 13:57    reactie #13
geplaatst door: anraadts

Citaat
Thinksamuel om 8:50, 25-12-2017
OPGELOST: ik heb de property list weggesmeten maar idd had ik in Universal Access aangevinkt dat het trackpad moest genegeerd worden als een muis aangesloten is. Dat zal wellicht ook meegespeeld hebben. Blij dat het softwarematig was en niet opnieuw een hardware probleem.

Ik mag hopen dat de vervanging van de topcase niet gedaan is omdat je toen ook aan had staan dat de trackpad genegeerd moest worden.
:wink:

Trackpad kapot?
27 december 2017 - 22:38    reactie #14
geplaatst door: Heintje
Zou een reparatiedienst dat niet even checken / zou dat niet uit hun hardwaretest blijken / zouden zij niet testen zonder muis?
Als alle antwoorden "nee" luiden, wens ik hen nog vele "reparaties" toe van niet kapotte onderdelen.
Trackpad kapot?
28 december 2017 - 11:24    reactie #15
geplaatst door: Flix
En dit bewijst weer hoe handig het is bij een probleem eerst even te kijken hoe het werkt in een schone gebruiker, zodat dit soort instellingen geen rol meer spelen. Brengt je een stuk sneller bij een mogelijke oplossingen dan allerlei ander gedoe, blijkt maar weer.