Tweede hdd in MacBook mid 2012
15 juni 2015 - 13:56   
geplaatst door: bunqueejump
beste experts, ik heb zojuist in mijn macbook mid 2012 13" een samsung evo ssd 500gb geplaatst. Helemaal top! loopt nu velen malen sneller dan voorheen. osx is 10.10.3 Yosemite.  
nu ben ik van plan om de oude schijf op de plek waar de dvd driove zit te plaatsen, dvd drive gebriuik ik toch nauwelijks, wellicht dat ik deze extern ga gebruiken zo nu en dan.

ik heb her en der gelezen dat wanneer je de 2 schijven in RAID0 zet je de maximale performance eruit kunt halen, maar dit hoeft voor mij echt niet, ik wil gewoon de 2e schijf voor data gebruiken. Vraag is hoe stel je dit  het beste in?    

Tweede hdd in MacBook mid 2012
15 juni 2015 - 14:22    reactie #1
geplaatst door: GeorgeM
Hoef je helemaal niet voor in te stellen, gewoon de 2e harddisk er in zetten en gaan met die banaan (het besturingssysteem ziet ze gewoon allebei).

Je hebt volgens mij alleen een ding nodig waar je jouw harddisk in zet, zodat die kan aangesloten worden op de aansluiting van de optische drive, bijvoorbeeld een OptiBay.