VGA of DVI-adapter kopen?
24 maart 2014 - 14:48   
geplaatst door: phonon
Beste,

Ik ben van plan een koppelstukje te kopen om een extern scherm aan te sluiten. Nu heb ik thuis nog een "oud" scherm liggen met VGA-uitgang. Nu dacht ik dus dat ik een Mini DisplayPort naar VGA adapter zou moeten kopen.

Ik heb echter eens rondgekeken op mijn werk en zie daar dat alle schermen aangesloten zijn via hetzelfde koppelstukje, maar dan DVI. Ik heb geprobeerd wat te googelen betreft de verschillen, en ik vind allerlei dingen van analoog en niet, maar ik kom er eerlijk gezegd niet uit.

Mijn vraag is nu: welke adapter kan ik best aanschaffen? VGA of DVI? Ik ben van plan een nieuw scherm te kopen in de toekomst, dus wat is dan mijn beste optie?

VGA of DVI-adapter kopen?
24 maart 2014 - 14:59    reactie #1
geplaatst door: Tracky
IK zou dan voor die eerste gaan, geen vga meer

http://www.allekabels.nl/computer_kabels/mini_displayport_kabel/mini-displayport-naar-dvi.html?gclid=CPeFkY6qq70CFeXLtAodmiEAnQ

(Bewerkt door Tracky om 20:20, 24-03-2014)

VGA of DVI-adapter kopen?
24 maart 2014 - 16:08    reactie #2
geplaatst door: slechtkwast
Wat voor Mac heb je?
Weg met de overheid weg met de mensheid.
VGA of DVI-adapter kopen?
24 maart 2014 - 16:55    reactie #3
geplaatst door: Pieterr
Als je oude monitor alleen een (blauwe) VGA ingang heeft, heb je weinig keuze.

Tenzij je die monitor niet meer wilt gebruiken, en meteen een nieuwe monitor aanschaft. In dat geval kun je het beste een monitor met (in ieder geval) een DisplayPort én een DVI of HDMI-ingang uitzoeken. Maar dat heeft zo'n beetje iedere fatsoenlijke monitor tegenwoordig.

"One experiment is worth a thousand expert opinions."
VGA of DVI-adapter kopen?
24 maart 2014 - 20:01    reactie #4
geplaatst door: phonon
Ik heb een MacBook Pro 15" (van 2011).

Mijn oude scherm heeft alleen een VGA-uitgang ja, maar ik ben aan het overwegen om toch een nieuw scherm te kopen, dus in dat geval ga ik best voor de DVI maak ik hieruit op. Ik neem maar eveneens aan dat geen enkele adapter voor de twee zou kunnen dienen (zelfs als er extra opzetstukjes of zo worden gebruikt)?

Nog een vraagje dat hier mee te maken heeft. Als ik een DVI-adapter heb, is er dan ook de mogelijkheid om deze aan te sluiten aan beamers? Of is het hier hetzelfde dat vooral oude beamers VGA hebben en nieuwe DVI?

VGA of DVI-adapter kopen?
24 maart 2014 - 20:31    reactie #5
geplaatst door: Pieterr
Ja (2x).
"One experiment is worth a thousand expert opinions."
VGA of DVI-adapter kopen?
24 maart 2014 - 22:52    reactie #6
geplaatst door: phonon
Oké, bedankt voor de antwoorden!