Welke MacBook Pro kopen
12 maart 2015 - 00:04   
geplaatst door: Tomas93
Hey,

Ik ben van plan een nieuw Macbook Pro te gaan kopen, omdat mijn huidige ontzettend traag begint te worden. Echter zou ik graag wat tips willen bij mijn nieuwe aankoop. Ik zie namelijk door de bomen het bos niet meer.

Op dit moment heb ik het volgende:
- 15 inch Macbook Pro uit 2010 met een Intel Core i7 processor, 4GB ram en een harde schijf van 500GB (5400RPM).

Nu wil ik een 13 inch Macbook Pro gaan kopen (aangezien ik 9 vd 10 keer met een 27 inch scherm er naast werk). Echter twijfel ik nog wat ik moet doen. Het gaat om de volgende opties:

- MBP 13 inch, 2,7-GHz i5, 16GB Ram en 128 GB PCIe-flashopslag: €1649,-
- MBP 13 inch, 3,1-GHz i7, 16GB Ram en 128 GB PCIe-flashopslag: €1999,-
- MBP 13 inch, 2,9-GHz i5, 16GB Ram en 512 GB PCIe-flashopslag: €2199,-
- MBP 13 inch, 3,1-GHz i7, 16GB Ram en 512 GB PCIe-flashopslag: €2499,-

Aangezien ik DJ ben en een ontzettend grote muziekbibliotheek heb lijkt mij de 512GB wel makkelijk. Echter is deze uitbereiding wel €450,- duurder.
Ik las op internet dat het mogelijk was om de gehele itunes bibliotheek op een externe HDD te gebruiken. Ik kwam hierbij alleen wel veel negatieve dingen tegen (langzaam, onhandig en itunes bibliotheek kwijt). Wat is jullie ervaring hierin?

Betreft het i5/i7 verhaal, hoeveel verschil zou ik hierin merken? De (voornaamste) reden dat ik twijfel om een i7 te halen is zodat mijn mac langer meegaat.

Op dit moment heb ik een i7 (weliswaar uit 2010), zou ik er (flink) op achteruit gaan als ik een i5 haal, of zou dit echt opmerken?

Ik gebruik mijn mac voornamelijk voor het maken (programmeren) van websites, muziek produceren, Photoshop, video editing (simpelweg via iMovie, lijkt me geen groot issue), maken van word documenten en powerpoint presentaties.

Gebruik hem niet echt voor Gaming of zware 3D software.

Wat is jullie advies? Is het sowieso wel raadzaam om nu een mac te kopen, of is het wellicht verstandiger om te wachten tot de 15" inch MBP vernieuwd wordt?

De 512GB harde schijf heb ik dus alleen nodig voor mijn iTunes bibliotheek. Als dit (handig) is op te lossen door een externe HDD zou dit uiteraard heel mooi zijn. Echter lees ik iets teveel negativiteit hierover. Of dit waar is is uiteraard vraag 2.

Alvast bedankt voor jullie reactie's.

Gr,

Tomas

Welke MacBook Pro kopen
12 maart 2015 - 08:37    reactie #1
geplaatst door: JH
Als jouw MacBook Pro traag begint te worden, dan is er iets anders aan de hand, want ik neem aan dat hij ooit snel was?
Wellicht een (te) volle hd? Of een vervuild systeem doordat er (te)veel 'troep' is geïnstalleerd? Of nieuwere versies van software, die meer eisen van je laptop?

Hoe dan ook, je kan veel snelheidswinst behalen door je werkgeheugen uit te breiden naar minimaal 8 GB en je mechanische harde schijf te vervangen door een SSD-schijf. Je bespaart daarmee ook nog eens een hoop geld t.o.v. het kopen van een nieuwe Mac.

Mac-musician
Welke MacBook Pro kopen
12 maart 2015 - 08:49    reactie #2
geplaatst door: therocker
Je iTunes bibliotheek kan perfect op een externe HD, ik draai zo al vele jaren zonder problemen.
Appelaar sinds 1988Apple iMac i5  6 cores 32gbiPad AiriPhone 6sApple iMac i5  4 coresiPhone 5sApple iMac 2.4 intel duoApple G3/450Apple Macintosh SE30Apple Macintosh PlusApple Macintosh EDMSX2 TI99/4a
Welke MacBook Pro kopen
12 maart 2015 - 11:54    reactie #3
geplaatst door: Kiiruna
Als het alleen maar om de trage werking van je huidige mac gaat valt daar genoeg aan te verbeteren, zowel soft- als hardwarematig. Ik heb zelf een 13 inch macbook van 2010 en die functioneert nog even snel als toen ik hem kocht, misschien ook wel wat sneller omdat ik het werkgeheugen heb uitgebreid naar 8 gb
MacBook Pro 14 inch - Apple M1 Pro - 16 GB - iPhone SE 1e gen. - 32 GB - Apple Watch series 7
Welke MacBook Pro kopen
12 maart 2015 - 12:25    reactie #4
geplaatst door: GeorgeM

Citaat
Kiiruna om 11:54, 12-03-2015
misschien ook wel wat sneller omdat ik het werkgeheugen heb uitgebreid naar 8 gb

Een computer gaat niet sneller werken door meer werkgeheugen, maar zal wel minder last hebben van vertragingen. Dat laatste gebeurt alleen als je meer geheugen gebruikt dan je computer heeft, dus als je veel apps tegelijk open laat staan.

Ik wil niet off-topic gaan, maar lijkt me vervelend als iemand geheugen bijprikt en verwacht dat de computer daar sneller van wordt. Als je alleen maar Mail en Safari gebruikt, dan zal je waarschijnlijk niets merken van dat extra geheugen.

Welke MacBook Pro kopen
12 maart 2015 - 12:51    reactie #5
geplaatst door: jtk
Om enig inzicht te krijgen wat de oorzaak is van de traagheid kan een Etrecheck rapport uitkomst geven. Download het Etrecheck programma van http://www.etresoft.com/etrecheck, start het programma, bewaar het rapport als PDF, zet de PDF in een cloud en publiceer de share URL hier.
Het rapport levert betere informatie als de MBP enige tijd de normale workload heeft gedraaid.
We zien dan of de HD vol is, of er veel geswapt wordt of dat er adware/malware meedraait.
jtk
Welke MacBook Pro kopen
12 maart 2015 - 13:58    reactie #6
geplaatst door: Kiiruna
GeorgeM, Jh hierboven geeft aan dezelfde ervaring te hebben...minder traag en sneller is het resultaat niet zo'n beetje hetzelfde?
MacBook Pro 14 inch - Apple M1 Pro - 16 GB - iPhone SE 1e gen. - 32 GB - Apple Watch series 7
Welke MacBook Pro kopen
12 maart 2015 - 15:46    reactie #7
geplaatst door: JH
Precies!
De kloksnelheid gaat niet omhoog van een paar GB extra werkgeheugen, maar de kans dat je minder lang (of helemaal niet meer) hoeft te wachten bij bepaalde acties is reëel.
Een snelle SSD-schijf maakt helemaal dat je Mac beduidend sneller aanvoelt en ook zeker is. Alleen al de opstarttijd - om maar iets te noemen - neemt behoorlijk af.

En als je goed gelezen hebt GeorgeM, dan kan je weten dat de TS niet alleen Mail en Safari gebruikt.
Los daarvan, het is gewoon een tip he! Als iemand simpelweg zin heeft in een nieuwe Mac, dan hou ik hem/haar niet tegen.

Mac-musician
Welke MacBook Pro kopen
12 maart 2015 - 18:56    reactie #8
geplaatst door: Spooter
Helemaal eens met JH.

Als je met Yosemite werkt heeft het weldegelijk zin om meer werkgeheugen te gebruiken (4 is echt te weinig), en het plaatsen van een SSD in je laptop zou nog veel meer snelheidswinst opleveren....

Nu kan het nog (Apple timmert meer en meer die mogelijkheden dicht om er zelf extra ram of een grotere HD danwel SSD in te stoppen...)

Welke MacBook Pro kopen
12 maart 2015 - 19:24    reactie #9
geplaatst door: Pieterr
Zowel hier als op OMT is het m.i. beste antwoord al in veelvoud gegeven: jouw MacBook Pro kun je uitbreiden naar 8GB geheugen en als kers op de taart nog een SSD van 512GB of 1TB erin.
"One experiment is worth a thousand expert opinions."