Interessante documentaire.... dat zeker.. Gefascineerd zitten kijken....
Het betreft wel een Android systeem; welke versie is niet duidelijk...
Nou zal iedereen gaan roepen: Dat kan niet met een iPhone....
Maar ik kan me voorstellen dat je begint te twijfelen. Maar goed: kopen van een tweedehandstoestel is natuurlijk wat anders dan kopen van een gestolen apparaat of diefstal van het apparaat.
Anderzijds maakt dit filmpje wel duidelijk dat de gemiddelde dief blijkbaar opportunistisch is, dan wel de zaak doorverkoopt voor onderdelen.
Dat lijkt me meer de kern.
Het feit dat je zo'n smart phone op deze manier kunt volgen is natuurlijk wel griezelig
Bij elke gebruikte iPhone terugzetten naar fabrieksinstellingen zou m.i. voldoende moeten zijn.
Maar dat doet iedere fatsoenlijke verkoper, zou je denken. Anderzijds heb ik zelf al vastgesteld dat tweedehands Mac spullen vaak nog bestanden bevatten die privacy gevoelig zijn. Ik heb menige keer de verkoper opgebeld omdat het nog een paar gig aan foto's opstonden , of de sleutelhanger nog te benaderen viel. De verkoper weet soms niet zeker of alles gewist is en hoe dat te doen; als koper zou je op zeker moeten gaan en het zelf nog eens terugzetten naar fabrieksinstellingen. Dat lijkt me voldoende , maar ik laat me graag corrigeren
pmac