Audio opname apparaat: welke voor de mac
3 september 2009 - 10:33   
geplaatst door: MacLies
Een vriendin van mij is musicus en geeft ook les. Nu wil ze de lessen of de concerten opnemen (alleen audio) om later in de lessen na te kunnen bespreken met haar leerlingen. Het moet een draagbaar apparaatje zijn om mee te kunnen nemen op lokatie.
Ook wil ze de opnames bewaren en afspelen op haar desktop iMac.
Welk apparaat werkt goed met een Mac? Het budget is €500,=

Ik heb al op het forum gezocht naar 'audio opname apparaat' etc, maar niets kunnen vinden.

(Bewerkt door MacLies om 10:35, 3-09-2009)

Audio opname apparaat: welke voor de mac
3 september 2009 - 10:45    reactie #2
geplaatst door: M Siethoff
Zoom H2
Super compact en €195

http://www.peterverspuy.nl/cgi-bin/x/14377.html

(Bewerkt door M Siethoff om 10:47, 3-09-2009)

Audio opname apparaat: welke voor de mac
3 september 2009 - 10:58    reactie #3
geplaatst door: Toivo
Ook mooi: de recorders van Tascam. Zelfde prijsklasse (EUR 200,-) en dan blijft er nog leuk budget over voor een betere microfoon dan de ingebouwde.
Time is nature's way of keeping everything from happening at once.
Audio opname apparaat: welke voor de mac
3 september 2009 - 11:23    reactie #4
geplaatst door: jimmoor
En vergeet ook niet even te kijken naar de Edirol R 09 HR

http://www.peterverspuy.nl/cgi-bin/x/16282.html

Die heel makkelijk uit te breiden is met een externe microfoon, zodat je hem dicht bij een concert of lessituatie kunt gebruiken. Edirol maakt al jaren top opname apparaten voor zeer redelijke bedragen.

Kijk eens op: http://jimsdigitalelog.blogspot.com
Werkboek Digitale fotografie en beeldbewerking, te bestellen via: https://itunes.apple.com/nl/book/werkboek-digitale-fotografie/id528254189?mt=11
Audio opname apparaat: welke voor de mac
3 september 2009 - 14:22    reactie #5
geplaatst door: Rens Swart
Ik stond voor dezelfde vraag. Ik had niet alleen de geluidskwaliteit als eis, maar ook dat het een degelijk en handzaam apparaat moest zijn dat goed op batterijen zou werken. Ik had als aanvullende eis dat ik er concerten met goede microfoons met een professionele geluidskwaliteit mee moest kunnen opnemen. Daarnaast wilde ik (en dat leek strijdig met wat ik net schreef) dat het apparaat ingebouwde stereomicrofoons heeft waarmee ook met een meer dan redelijke kwaliteit kan worden opgenomen, voor als externe microfoons even te veel gedoe is.

Ik ben op de Marantz PMD661 uitgekomen, half jaar geleden € 550, nu duurder. Heel gedegen apparaat! Helder schermpje. Uitstekende ingebouwde microfoons. Hij heeft ook twee luidsprekertjes, handig, maar van zeer matige kwaliteit. Als je externe microfoons wilt aansluiten, zit je vast aan gebalanceerde XLR-aansluitingen.

Hij neemt op op de kleine SDHC-kaartjes, handig. Let op, zodra die 4 GB groot zijn, moet je kaartlezer expliciet 'HC' aankunnen. Je kunt de recorder ook via een USB-kabeltje op de Mac aansluiten.

Marantz levert software mee waarmee je op tijdens de opname aangebrachte markeringen kunt knippen en monteren, maar die werkt niet op de Mac. Heb ik ook niet nodig.

Misschien is dit voor jou iets te professioneel, maar ik ben zeer tevreden.

Zie http://www.d-mpro.com/users/folder.asp?FolderID=4405
Gekocht via internet in Duitsland, probleemloos: http://www.musicstore.de/.

Groeten, Rens Swart

Rens Swart
Advies bij innovatieve inwinning van geo-informatie
http://www.swartvast.nl/
Audio opname apparaat: welke voor de mac
3 september 2009 - 15:41    reactie #6
geplaatst door: daveh
Ik gebruik de Zoom H2. Vooral voor het opnemen van repetities. Neemt echt perfect op! De ingebouwde microfoons zijn zeer goed. Stereo maar ook surround. Superhandig in het gebruik en heel erg klein. Ik heb ook een Marantz gehad, volgens mij een PMD-550. Kon daar geen harde repetities mee opnemen, vervorming en ruis. Voor acoustische opnames wel ok. De Zoom H2 klinkt nog steeds goed bij al die $%^&herrie die ik maak met mijn band en acoustisch of stemmen gaat uitstekend. Voor dat geld een absolute aanrader (rond de €170,- al te verkrijgen). Als je een Edirol koopt (die heeft een vriend van mij), die zijn ook goed, alleen dubbel zo duur.
Audio opname apparaat: welke voor de mac
4 september 2009 - 07:03    reactie #7
geplaatst door: MacLies
Beste mensen,

dank jullie wel voor de vele en supersnelle reakties  :worship:  :biggrin:
Ik ga de mogelijkheden allemaal bekijken.

Audio opname apparaat: welke voor de mac
9 september 2009 - 11:07    reactie #8
geplaatst door: MacLies
Beste mensen,

ik wil even laten weten dat die vriendin van mij de olympus LS11 heeft gekocht. Ze is er erg blij mee, momenteel aan het spelen met alle instellingen
:thumbs-up:

Audio opname apparaat: welke voor de mac
9 september 2009 - 11:54    reactie #9
geplaatst door: rgfoto
Kijk eens op www.alesis.com die heeft diverse betaalbare recorders o.a. en waar je de iPhone/iPod in kunt klikken
en die als opnameschijf gebruiken mits je het progje FiRe hebt aangeschaft in de iTunesstore. Bovendie heeft dit apparaat ook de mogelijkheid om XLR en jacks aan te sluiten op externe microfoons.
Eén beeld zegt meer dan duizend woorden.
http://www.glastrafoto.nl
Audio opname apparaat: welke voor de mac
9 september 2009 - 22:06    reactie #10
geplaatst door: janjaap
Net iets te laat, rgfoto… ze heeft al een apparaatje gekocht :tounge:

JJ (Zoom H4 + Rodes NTG-1)

"All empty souls tend toward extreme opinions."
27" iMac | EyeTV200 | 4 of 5 TB aan externe opslag: 1 backup is geen backup
iPhone 3G 16 GB Black | 80 GB iPod Black