Signaalsterkte AirPort in PowerBook
16 januari 2010 - 12:33   
geplaatst door: Ehrbacher
Ik heb o.a. een Powerbook waarvan ik de indruk heb dat de antenne die zorgt voor de ontvangst van de Airportsignalen het minder goed doet. (Zwakke ontvangst). Het ligt zeker niet aan de Airport omdat een andere Apple maximaal vermogen ontvangt.
Bestaat er een methode om de 'kracht'  van de antenne te meten en aldus te beoordelen of er iets aan dat ding mankeert ?
Signaalsterkte AirPort in PowerBook
16 januari 2010 - 12:46    reactie #1
geplaatst door: Liam
Omdat de PowerBook een aluminium deksel heeft is de signaalontvangst minder goed dan bijvoorbeeld bij de plastic iBook. De WiFi/Bluetooth-ontvangst gaat via de plastic stripjes opzij van het beeldscherm; dat houdt kennelijk een behoorlijke beperking in.
Wil je dat verbeteren, dan zul je een aansluiting voor een externe antenne zien aan te brengen, of op het beste WiFi-plekje in huis gaan zitten.
Signaalsterkte AirPort in PowerBook
16 januari 2010 - 14:04    reactie #2
geplaatst door: het ModeratorTeam
[news]Titel even aangepast omdat alleen'Signaalsterkte' wel èrg mager is.

Graag voortaan iets meer moeite doen bij het maken van de titel.[/news]

met vriendelijke groet, het ModeratorTeam
Signaalsterkte AirPort in PowerBook
16 januari 2010 - 14:27    reactie #3
geplaatst door: Ehrbacher
Liam : tot voor ca. 2 weken deed hij het prima en sindsdien is het een stuk minder. Het ligt dus (mijn conclusie) aan de hardware waar blijkbaar iets fout is gegaan of kapot of zo. Dus wil ik dat graag meten zodat ik hardere info heb om evt. actie te kunnen ondernemen.
Weet iemand waar dat te 'meten' is ?
Signaalsterkte AirPort in PowerBook
16 januari 2010 - 21:43    reactie #4
geplaatst door: tubeless
Hier een powerbook G4. Altijd matige ontvangst. Mogelijk is er een station op (bijna)hetzelfde kanaal in de buurt gekomen?
iStumbler http://www.istumbler.net/ geeft meer inzicht.