ChrisG om 16:58, 2-08-2010Als mijn door tmobile geunlockte iPhone niet kan gebruiken bij een andere provider omdat de IPCC file niet aanwezig is voor bijvoorbeeld Vodafone dan is dat een feit. Apple heeft ervoor gekozen om handmatige instellingen voor Mms en internet te disablen.
(Bewerkt door Cailin Coilleach om 18:06, 2-08-2010)
ChrisG om 12:01, 31-07-2010En hoe Apple een gevoel weet te kweken dat eindgebruikers voor de winkel gaan liggen om de eerste iPhone of iPad te bemachtigen is natuurlijk een goed bewaard geheim. Dit is een bepaalde marketing strategie waar menig producent jaloers op is en graag zou zou willen weten hoe dit te realiseren.Chris (Bewerkt door ChrisG om 12:02, 31-07-2010)
Chris
(Bewerkt door ChrisG om 12:02, 31-07-2010)
De mensen doen het zelf. Als de 1e generatie iPhone geen goed product zou zijn geweest dan zou de iPhone 4 nu niet zijn uitverkocht in Nederland.
Heb eerst de 3G gehad, was zeer tevreden, heb nu de 3GS en was daar nog meer tevreden over. Dus een logische stap voor mij is het nemen van de iPhone 4. Niet omdat er een "hype" rond het toestel is maar omdat ik ervan uit ga dat het gewoon een erg goed product is en mijn abo nu is afgelopen
Met de iPad had ik tijdens de lancering zoiets van: "die wil ik hebben" Maar toen ik er even mee gespeeld heb was dat gevoel al snel weg. Had niet het WOW gevoel (wat ik wel met de Iphone 4 heb). De iPad voegt voor mij niets nieuws toe. Dus deze sla ik over.
Het is je goed recht om kritiek te hebben op de iPad of andere producten van Apple maar dat gezeur over "hype" begin ik wel een beetje zat te worden. Je koopt iets of niet. Als je twijfelt over een product doe dan meer onderzoek van te voren. En zoals je al zelf zei sommige nadelen waren van te voren al bekend.
Ik ging ook helemaal mee in de Apple wave. . . .
Volgens mij zit daar de crux. Ik ben al ruim 10 jaar een Apple-gebruiker, maar ga niet mee op een wave. Zo heb ik dat ook nooit gevoeld. Veel producten laat ik links liggen domweg omdat ik ze niet nodig heb of omdat er voor mij betere alternatieven zijn (van belang is het 'voor mij'). Een iPhone? Heb ik minder dan 5 seconden overwogen. Ik bel nog geen 10 minuten per maand. Eigenlijk is elke pre-paid van een paar tientjes voor mij een veel betere keus. De iPad? Wat moet ik met dat ding? Geweldig apparaat hoor, maar bij ons thuis zou het niet meer zijn als een leuke gadget die ongetwijfeld veel interesse van het bezoekend publiek zal opwekken, maar ja . . . om daar nu 500 voor uit te geven? M'n iPod Touch past wel in m'n broekzak en doet voor mij precies wat die iPad ook kan.
Misschien heb jij je wat laten inpakken door Apple. Dat kan natuurlijk ook. En dat geeft naar verloop van tijd inderdaad een vervelend gevoel. Een snel rekensommetje leert mij dat jij al ruim 1000 hebt uitgegeven aan producten die niet aan je wensen voldoen . . . . Dat doet pijn. Kan ik me voorstellen, maar die iPad is niet spontaan gaan glanzen toen jij hem meenam naar je werk. Dat deed hij in de winkel ook al . . . .
Ik heb die hele discussie nooit zo goed begrepen, Apple brengt apparatuur op de markt en daarbij en essentieel een hele set software. iTunes is de manager van alle mobile devices en je contentcollectie, het OS laat je apparatuur draaien, en zo nog wat fijne apps in iLife en iWork.
Dat dat een gesloten ecosysteem is, dat boeit me totaal niet. Hou je aan de regels van Apple dan kun je je gereedschap gebruiken, ben je handig? Dan verzin en programmeer je lekker een iPhone App en you are entrepreneur!
ChrisG om 16:58, 2-08-2010Tjonge, dat een paar regels kritiek zoveel stof doet opwaaien.@makrof. Mijn verhaal rammelt niet. Jij leest wat je wilt lezen.Als mijn door tmobile geunlockte iPhone niet kan gebruiken bij een andere provider omdat de IPCC file niet aanwezig is voor bijvoorbeeld Vodafone dan is dat een feit. Apple heeft ervoor gekozen om handmatige instellingen voor Mms en internet te disablen.En het scherm van de iPad glimt. Als een gek. Inmiddels heb ik een mat plastic over het scherm en dat gaat een stuk beter. En als jij hem niet ziet glimmen proficiat dan heb jij zeker een ander model als ik. Ik heb mijn collega's ook laten kijken. Die gaven het zelfde verhaal.Chris
@makrof. Mijn verhaal rammelt niet. Jij leest wat je wilt lezen.
Als mijn door tmobile geunlockte iPhone niet kan gebruiken bij een andere provider omdat de IPCC file niet aanwezig is voor bijvoorbeeld Vodafone dan is dat een feit. Apple heeft ervoor gekozen om handmatige instellingen voor Mms en internet te disablen.
En het scherm van de iPad glimt. Als een gek. Inmiddels heb ik een mat plastic over het scherm en dat gaat een stuk beter. En als jij hem niet ziet glimmen proficiat dan heb jij zeker een ander model als ik. Ik heb mijn collega's ook laten kijken. Die gaven het zelfde verhaal.
Ja ik lees wat ik wil lezen en ik quote letterlijk je eigen tekst.. Jouw verhaal doet mij denken aan sommige gebruikers die net een nieuweMac hebben, en vervolgens klagen dat ze er geen eitje op kunnen bakken...
Nee, dat is zeuren om te zeuren i.p.v tevreden zijn met wat je hebt.Koop het dan niet!
Als ze maar eens iets aan de prijzen deden
ChrisG om 10:25, 31-07-2010[br Stel dat Volvo of een andere autofabrikant de snelheid van je auto beperkt tot 130 km per uur. Omdat je toch niet harder mag dan 120. Ik dek dat het land op zijn kop zou staan.
slecht voorbeeld; deze auto's zijn er genoeg: alleen is de begremnzing meestal op hoger: 250/uur.
je kunt dan toch ook gewoon een andere auto kopen?of begrenzer er laten halen ("jailbreak"??
Flix om 10:23, 31-07-2010Is dit een probleem waar je een oplossing voor vraagt?Wat moeten we er verder mee?!Er zijn wel meer dingen waar de glans van afgaat: je auto, je vrouw, ... So what?!
Er zijn wel meer dingen waar de glans van afgaat: je auto, je vrouw, ... So what?!
Glom jouw vrouw vroeger?!?!
Alles went, dus ook en Apple product; het wordt gewoon, en voor je volgende aankoop is de lat gewoon nog weer wat hoger komen te liggen! De verliefdheid verdwijnt misschien, maar de liefde blijft!
MacFrankie om 15:57, 21-08-2010Glom jouw vrouw vroeger?!?!
ChrisG om 9:50, 31-07-2010...Dan de iPad. Ook ik ben meegegaan in de iPad wave. Een mooi apparaat maar nu ik hem een paar dagen gebruik begin ik sommige dingen toch wel ruk te vinden. Het scherm ziet er mooi ut tot je hem mee neemt naar kantoor waar tl verlichting hangt. Dan is hij niet te gebruiken zonder hem in een speciale hoek te houden. Gisteren wilde ik buiten via flipboard de krant te lezen kon niet. Het buitenlicht reflecteerde als een gek. Dus wat Apple allemaal schrijft hoe lekker hij leest is dus onzin. Ja, in een kamer met diffuus licht is het allemaal prima. Maar ik wil ook buiten lezen, of op kantoor de iPad kunnen gebruiken. Mijn bedoeling was om alle handleidingen in de iPad te zetten zodat ik die overal kon bekijken....
Volgens mij heb ik best wel een goed inkomen. Een huis, een gezin, op vakantie naar het buitenland: het kan allemaal. En een paar keer per jaar een grote uitgave, dat kan ook. Maar als ik dat doe, dan doe ik mijn huiswerk, ik weet dan precies wat ik koop!
Volgens mij, beste ChrisG, moe jij wel heel rijk zijn. Je hebt niet of nauwelijks onderzoek gedaan naar de iPad, en je koopt al zo'n apparaat, dat minimaal 500 euro kost. Onderzoek naar nut of kwaliteit is niet nodig, je hebt toch genoeg geld. Wat een luxe moet dat zijn! Niet dat ik jaloers ben, ik gun het je van harte, maar met jouw handelwijze verspeel je natuurlijk wel alle kans op medelijden.
En je kritiek is niet opbouwend, maar lekker zwart/wit. Het apparaat is "ruk". En voor het gemak gooi je je vertrouwde OS X machines op dezelfde ruk-hoop.
Ik heb in het verleden regelmatig kritiek op Apple gehad, en dat heeft mij redelijk veel kritiek opgeleverd. Er haneg op dit forum nl ook fanboys rond (gek, he?!?!). Maar mijn kritiek heb ik altijd wel onderbouwd.
En een iPad kopen en deze de week erop tot de grond toe afbranden: dat zal ik nooit doen! Ik koop alleen dingen waarvan ik van tevoren het nut al heb bepaald! Maar als jij je rukPad kwijt wil, dan wil ik 'm wel voor een zacht prijsje overnemen!
macdotcom om 8:32, 1-08-2010CitaatEen iPad-brilletje.. Wedden dat dat nog komt?Waarschijnlijk nog van polariserende zonnebrillen gehoord?
Een iPad-brilletje.. Wedden dat dat nog komt?
Waarschijnlijk nog van polariserende zonnebrillen gehoord?
Polaroid brillen zijn zo 1999! In 2010 heet dat een iPad-bril!
Apple is hier in z'n eentje weer even een hele nieuwe generatie computers aan het neerzetten. Dat levert niet altijd en direct een glansrijke reputatie maar soms ook vuile handen en nieuwe inzichten. Als je bijeen telt hoeveel je met een iPad kan doen wat andere middelen niet alleen vervangt maar wat de iPad ook nog eens anders/beter doet, dan is dat plankje zijn geld meer dan waard. De iPad is nog lang geen perfect apparaat, maar wel verdomd handig zoniet ideaal in al héél veel situaties. Daar kan je deelgenoot van zijn, maar je kan zoiets voorlopig ook aan je voorbij laten gaan.
Dus neem gerust op je volgende vakantie 10 boeken, 20 tijdschriften, enkele plattegronden, leeslamp, kladblok, enveloppen, adresboekje, woordenboeken, netbook, walkman, cd's, spellen, puzzels, wekker, kompas, muggenzoemer en vakantiebonnen voor een gratis Telegraaf in het buitenland mee.
Alle reisdocumenten stonden bij elkaar gekopieerd in een PDF-boekje, zodat je niet elke keer de hele stapel losse vellen door hoefde te spitten.
De handleidingen van onze camera's e.d. stonden in iBooks en in Pages werd direct het vakantieverslag bijgehouden. Mijn oudste zoon werkte nog wat verder aan zijn boek en de jongste tekende er lekker op los.
Een spelletje was altijd voorhanden en Kaarten was erg handig voor het verkennen van de omgeving (willen we volgend jaar wel een camping die ook op 'ons' veld WiFi heeft).
's-Avonds in de tent keken we dan nog een leuk filmpje als het buiten niet echt lekker meer was (een beetje onstabiele zomer wel hè?).
En je werkt ermee alsof dat ding hier al drie jaar in huis is. Dat is nog wel de grootste kracht van Apple, waar voorlopig niets of niemand aan kan tippen. Dat is de glans, die blijkbaar andere mensen missen.
Bij deze dus alsnog verplaatst.