Politiek draadje: Waar staat de appel?
23 november 2023 - 16:56    reactie #1650
geplaatst door: iSan
Veel kiezers behandelen de verkiezingen alsof het om een spelshow à la 'the voice' gaat. De waan van de dag regeert. Het is ronduit belachelijk, gezien de recente geschiedenis, dat stikstof eigenlijk geen rol heeft gespeeld in de verkiezingen.
Ik hoorde iemand in mijn omgeving twijfelen tussen Omtzigt en Wilders. Ik legde haar voor dat Omtzigt Wilders eigenlijk uitsloot en dat ik het dus vreemd vond dat ze twijfelde tussen die twee . . . . Had ze geen moeite mee.
Typisch, he? Zo ontzettend veel zwevende kiezers en 'heb geen verstand van politiek, ik volg het niet', hoe anders was de kleurverdeling op de landkaart geweest als iedereen politiek wel een beetje meer volgde...? Ik was zelf allang zeker van mijn politieke keus, wegens de standpunten van 'mijn' partij.
Politiek draadje: Waar staat de appel?
23 november 2023 - 17:32    reactie #1651
geplaatst door: Ziegler
Los van dat volgen van de politiek of niet: als we over een maand weer verkiezingen zouden houden kan de uitslag totaal anders zijn. Zie BBB. Zie FVD.
Politiek draadje: Waar staat de appel?
23 november 2023 - 17:55    reactie #1652
geplaatst door: ouwemac
De quote van de dag: Ik blijf redelijk ook al ben ik de grootste geworden.
Dacht je niet dat je de grootste was door je redelijkheid Geertje?
Omdat zoveel mensen je willen geloven?
…….
Politiek draadje: Waar staat de appel?
23 november 2023 - 19:04    reactie #1653
geplaatst door: trabant
Het plebs heeft altijd al geëxcelleerd in tegen zijn eigen belangen in te stemmen. De media dragen ook de nodige verantwoordelijkheid, door die mediagenieke likoedknecht meer aandacht te geven dan hem eigenlijk toekwam.

Zo rond 1980 overheerste het abortusdebat de verkiezingen, terwijl dat toch iets is dat alleen dat handjevol ongewenst zwangere vrouwen aangaat. En nu laten die botte Batavieren zich kapen door een ongegronde angst voor een handjevol negers. Terwijl Lubach het nog zo duidelijk heeft uitgelegd (vanaf ± 6:00).
Politiek draadje: Waar staat de appel?
23 november 2023 - 19:20    reactie #1654
geplaatst door: Ziegler
Voelt dat nu prettig? Om zo neerbuigend te zijn?
Politiek draadje: Waar staat de appel?
23 november 2023 - 19:32    reactie #1655
geplaatst door: trabant
O, jij hebt dat volk nog wel hoog zitten? Ik duidt het met wat het is, en dan zou ophemelen liegen zijn..
Dat hele programma van W is onhaalbaar. Daar gaat hij nog eens flink mee op zijn bek, maar dat kan nog even tijd kosten, tijd die we niet hebben. En het is een verspilling van middelen.
Hij heeft niets laten doorrekenen, omdat dan duidelijk zou blijken dat het luchtkastelen zijn.
Politiek draadje: Waar staat de appel?
23 november 2023 - 20:04    reactie #1656
geplaatst door: Ziegler
Ik vroeg of het prettig voelt.
Politiek draadje: Waar staat de appel?
23 november 2023 - 20:16    reactie #1657
geplaatst door: JPZ
Zo zie je maar, democratie is fantastisch, totdat een andere partij wint. Huilende l
meisjes op radio 1 omdat de PVV wint, het moet toch niet gekker worden.
Laat Wilders lekker regeren, dat kan in mijn ogen alleen maar fout gaan. Al dacht ik ook dat hij niet de grootste zou worden.
De menschen krijgen wat ze toekomt.
300+ New Features! 50 or so might not be intended but they're still new!
Politiek draadje: Waar staat de appel?
23 november 2023 - 20:20    reactie #1658
geplaatst door: Ziegler
Zo zie je maar, democratie is fantastisch, totdat een andere partij wint.

Dat is het wel zo’n beetje. Ik zou ook niet zo snel met de pvv gaan samenwerken, maar de achterban wegzetten als dom plebs? Exact dezelfde ideeën armoede.
Politiek draadje: Waar staat de appel?
23 november 2023 - 22:01    reactie #1659
geplaatst door: trabant
Je mag het gerust een ideeënarmoede vinden, maar niet dezelfde!
Politiek draadje: Waar staat de appel?
23 november 2023 - 22:03    reactie #1660
geplaatst door: Ziegler
Dat mag ik best.
Politiek draadje: Waar staat de appel?
24 november 2023 - 06:45    reactie #1661
geplaatst door: ouwemac
Interessante bijkomstigheid: als de VVD gaat regeren met PVV en anderen kan Rutte zijn aanstelling bij de NAVO wel vergeten.

Verder vind ik het inderdaad neerbuigend om PVV stemmers “plebs” en “dom” te noemen.
Ze denken er uiteraard ook over na op wie ze stemmen en wie hun belangen het beste dient.
Dat ze niet verder kijken dan de voordeur of tot de landsgrenzen is jammer en een domme beslissing in de ogen van de “elite”.
Maar laten we vooral niet vergeten dat de rijkdom van die elite in de afgelopen veertig jaar met zo’n 50% is toegenomen en de rijkdom van het “plebs” met 9%. volgens Arend-Jan Boekesteijn in de podcast “Europa draait door”.

Deze keer was Geert Wilders de grote winnaar door dom manoeuvreren van de andere lijsttrekkers en de invloed van de peilingen en media. Én door zich milder op te stellen.

Maar zoals Kees Boonman in dezelfde podcast zei: Wilders heeft nu enkel een andere jas aangetrokken, wacht maar tot die weer uitgaat.
Ik ben benieuwd wat zijn stemmers denken nu de felicitaties en instemmende commentaren binnenstromen op het partijbureau van de PVV.
Viktor Orban, Marine LePen, Matteo Salvini waren er heel snel bij om hem te feliciteren en hun hoop op de toekomstige samenwerking uit te spreken. Het Russische journaal vertelde dat nu de Oekraïense vluchtelingen heel snel Nederland uitgezet zullen worden. En er zal wel meer komen. Het gaat allemaal precies zoals Putin wil.
Wilders heeft trouwens in 2018 de Doema toegesproken en gezegd dat Putin een voorbeeld is voor hem.
Ik vermoed dat zijn stemmers niet zover gekeken hebben of wellicht denken ze dat het zo’n vaart niet zal lopen. Net als ik.
Als zijn stemmers doorkrijgen dat hij ze nooit gaat geven wat ze willen switchen ze weer naar de volgende “verlosser”. Het rijtje wordt lang: Koekoek; Fortuyn; Wilders1; Rutte; Baudet; v/d Plas; Omtzigt en Wilders2……..  :yucky:

Je kunt andersdenkenden kwalificeren zoals je wilt maar in een democratie draait het om keuzes of je het leuk vind of niet. Mensen nemen heel vaak beslissingen tegen hun eigenbelang in omdat ze hopen dat ze daardoor opeens serieus genomen worden of naar een andere categorie kunnen klimmen.
Rijkere en machtigere mensen hebben altijd invloed. Het grootste deel van de kiezers enkel bij verkiezingen.
 
Als Wilders werkelijk wil regeren zal hij liters water bij de wijn moeten doen en terugkomen op zijn standpunten over Europa en heel veel meer. of die anderen moeten een wel heel slappe ruggegraat hebben
Daarbij komt dat al die nieuwe parlementariërs ook een factor van belang gaan vormen. Maar dan meer in de zin van (on)rust.

Voor wat meer achtergrond kun je ook luisteren naar een interview met Wierd Duk; Ed Nijpels en Ariejan Korteweg in “Met het Oog op Morgen” van gisteravond. Het duurt niet lang net als die andere podcast die ik noemde.
…….
Politiek draadje: Waar staat de appel?
24 november 2023 - 09:14    reactie #1662
geplaatst door: Chartreuse
Veel kiezers behandelen de verkiezingen alsof het om een spelshow à la 'the voice' gaat. De waan van de dag regeert. Het is ronduit belachelijk, gezien de recente geschiedenis, dat stikstof eigenlijk geen rol heeft gespeeld in de verkiezingen.
Het is inderdaad verbazingwekkend hoe snel dat onderwerp uit beeld is geraakt; bij de Provinciale Staten leek het juist de doorslag te geven.

Een eventuele coalitie over rechts zal de EU-afspraken in dit verband vast weer willen negeren, maar je kunt het niet op de lange baan blijven schuiven.

Politiek draadje: Waar staat de appel?
24 november 2023 - 12:03    reactie #1663
geplaatst door: ouwemac
Dit noem ik nou echt een opgestoken middelvinger.
Je laat het land achter in chaos en zegt dat anderen de troep maar op moeten ruimen.
Oh ja je staat erbij en vertelt hoe je het wil hebben.
De cirkel is rond. :thumbs-down: :thumbs-down: :thumbs-down: :thumbs-down:
VVD gedoogsteun
…….
Politiek draadje: Waar staat de appel?
24 november 2023 - 12:50    reactie #1664
geplaatst door: Ziegler
Ouwemac, wanneer ben je voor het laatst in Nederland geweest? Het is hier geen chaos.
Politiek draadje: Waar staat de appel?
24 november 2023 - 12:53    reactie #1665
geplaatst door: trabant
Die gedoogsteun is juist een slimme zet, door die Wilders een koekje van eigen deeg te presenteren. Een kabinet met hem kan alleen maar voortijdig knallen, maar de VVD zat er dan niet in en die kan zich daarna als reddende engel presenteren.
't Is dan ook wel te hopen dat Timmermans die beker aan zich voorbij laat gaan, want met deze nieuwe zetelverdeling krijgt hij amper wat van de grond, of hij moet zowat alles als een AMvB erdoorheen duwen. Dat is in het verleden onder Rutte een aantal keren gebeurd, en de kritiek was niet mals.
Citaat
De kiezer heeft ook gezegd:
Altijd vermakelijk hoe je het inkleuren van dat éne rondje, dat vaak na lang twijfelen tot stand komt, zoveel verschillende uitleg kunt geven.
Politiek draadje: Waar staat de appel?
24 november 2023 - 13:11    reactie #1666
geplaatst door: ouwemac
Ouwemac, wanneer ben je voor het laatst in Nederland geweest? Het is hier geen chaos.
Kijk even verder.
Bewerkt: 25 november 2023 - 07:09 door ouwemac
…….
Politiek draadje: Waar staat de appel?
25 november 2023 - 07:03    reactie #1667
geplaatst door: ouwemac
Die gedoogsteun is juist een slimme zet, door die Wilders een koekje van eigen deeg te presenteren.
Partijpolitiek dus, terwijl ze eindelijk fijn rechts beleid kunnen voeren en hun redelijkheid tonen.
Ik denk trouwens dat mevr. Yesilgöz het heel moeilijk heeft gehad maar nog moeilijker gaat krijgen.
Ze zag er behoorlijk opgebrand uit. Ze moet ook vaak zeggen dat ze nog niet uitgesproken is, nooit een goed signaal voor een leider als je dat moet doen.

Het is hier geen chaos.
Dat valt me wel vaak op bij jou: als je niks inhoudelijks hebt te melden begin je over een woord.
En inhoudelijk over dat woord: zie mijn eerdere reactie erop en ook: kijk eens verder dan je eigen voordeur of klaslokaal.
…….
Politiek draadje: Waar staat de appel?
25 november 2023 - 08:23    reactie #1668
geplaatst door: Ziegler
Dat valt me wel vaak op bij jou: als je niks inhoudelijks hebt te melden begin je over een woord.
En inhoudelijk over dat woord: zie mijn eerdere reactie erop en ook: kijk eens verder dan je eigen voordeur of klaslokaal.

Ouwemac, wat een vreemde reactie. Waarom zou ik inhoudelijk niets te melden hebben? Je noemt de situatie in Nederland een chaos. Ik heb daar inhoudelijk moeite mee. Misschien moet je gewoon even deze kant op komen, want het is hier geen chaos. In Gaza is het een Chaos.
En je laatste opmerking? Heb je niets beters? Je hebt geen idee van mijn leven, dus kom niet aan met 'dat ik niet verder kijk dan mijn eigen voordeur en klaslokaal'. Jij hebt er geen idee van wie er zoal mijn klaslokaal binnen wandelen.

Wat doe jij eigenlijk elke dag dat je zo'n expert bent over dit onderwerp? De groene Amsterdammer lezen?
Politiek draadje: Waar staat de appel?
25 november 2023 - 08:48    reactie #1669
geplaatst door: ouwemac
Je hebt daar inhoudelijk moeite juist omdat je er niets mee te maken hebt. In een omgeving zit waar dingen goed geregeld zijn. Een goede baan, goed inkomen. Je snapt de brieven van de overheid. En als ze jou onheus behandelen weet je hoe je je teweer moet stellen.
Je kiest eens partij en leeft weer verder.
Je hebt echt geen benul van armoe. Misschien soms van geldtekort maar dat is het dan wel.

Ik zeg nergens dat ik zo'n expert ben. En om te zien hoe het is voor heel veel mensen in Nederland hoef ik er niet tussen te wonen.
De Groene Amsterdammer helpt wel. Misschien is een abonnement iets voor jou?
100 euro per jaar voor op je iPad
…….
Politiek draadje: Waar staat de appel?
25 november 2023 - 08:58    reactie #1670
geplaatst door: Ziegler
Sorry Ouwemac, maar je kletst. EN je haalt er zaken bij die er niets mee te maken hebben. Jij stelt dat het een chaos is in Nederland. Ik zeg dat dit wel meevalt. Niemand zegt dat Nederland gevrijwaard is van problemen. Dat is het nu niet, dat was het 10 jaar geleden niet, dat is het nooit geweest. Het is alleen geen chaos in Nederland.
Nogmaals, misschien moet je gewoon even deze kant opkomen. Dan kan je dat met eigen ogen aanschouwen.

En wat me ongelofelijk stoort aan je reactie, is dat je meent iets van mij te weten.
Politiek draadje: Waar staat de appel?
25 november 2023 - 09:18    reactie #1671
geplaatst door: ouwemac
En weer dat woord. CHAOS!!! En de betekenis die jij eraan geeft.
Verdiep je eens in het leven van mensen die in Groningen wonen en de doolhof, de gecreëerde chaos, waar zij mee te maken hebben als ze hun schade vergoed willen krijgen. Of een toeslagmoeder die wijs moet worden uit de chaos aan regels, ambtelijke taal en rigide, bewust, opgestelde boeteclausules als ze een datum verkeerd invult.
Ik zeg het nogmaals: Je hebt geen benul ziegler.

Ik meen niet iets van jou te weten, ik doe slechts aannames gebaseerd op jouw eigen informatie in bijdragen op MacFreak.
…….
Politiek draadje: Waar staat de appel?
25 november 2023 - 09:21    reactie #1672
geplaatst door: Ziegler
Allemaal domme aannames.
Jij zegt dat het een chaos is. Je bedoelt dat Nederland problemen kent.
Misschien moet je gewoon wat beter communiceren?
Politiek draadje: Waar staat de appel?
25 november 2023 - 09:34    reactie #1673
geplaatst door: ouwemac
Ik ben inderdaad laag opgeleid* dus mag je mijn aannames dom noemen want -dat weet ik toevallig- laag opgeleide mensen hebben vaker een minder goed taalgevoel en gebruiken vaker grote woorden. :reading:
*voor je hierop aanslaat: dit is een aanname van jouw mening over mij
…….
Politiek draadje: Waar staat de appel?
25 november 2023 - 11:51    reactie #1674
geplaatst door: JPZ
Waar ouwemac woont is de chaos in mijn westerse ogen een stuk groter dan in Nederland.
En daar is hij het vast niet mee eens.
300+ New Features! 50 or so might not be intended but they're still new!