Precies hetzelfde probleem, maar dan bij m'n familie alwaar neeflief een Garmin Tactix horloge heeft en net een nieuwe Mac Mini ... Voor mijn (nerd) gevoel, is de USB stack nog immer een zwak verhaal binnen de Apple familie. Waar het precies in zit weet ik niet. Ook externe schijven gaan soms (te vroeg) in slaap stand of is er een onderbreking bij sustained (doorlopend) grote hoeveelheden kopieren. We zetten zijn oude HDD om naar een nieuwe SSD met 3.4 Terabyte aan data en elke keer klapte de kopie eruit zo tussen de 2 en 2.5 Terabyte. Niet echt lollig bij zulke hoeveelheden.
Uiteindelijk uit pure frustratie de hardeschijf en ssd aan een (PC) notebook met Linux gehangen, met de juiste bestandssysteem drivers en gewoon de data in een keer naar het APFS volume op de SSD gekopieerd.
Er zijn dingen die briliant zijn onder macOS en met Apple Hardware, en soms dingen, waarvan ik na bijna 30 jaar Apple te hebben gehad me echt afvraag: "why"

...
Inmiddels een "powered hub" aangeschaft en nu werkt het bij neef-lief. Maar WEER een extra uitgave om iets te fixen, wat geen probleem zou mogen zijn.
Overigens heb ik thuis een heel ander probleem: ik heb nieuwere USB-C laders, je kent ze mogelijk wel, 100W laders, 250W moderden USB-C laders. Daar wil bepaalde OUDERE hardware niet meer geladen worden, tenzij ik deze expliciet op een 5W of 15W poort hang.