Beste Macfreaks,
Dit is de situatie:
Een iMac begin 2007 (een van eerste Intel machines) doet het niet meer, vermoedelijk heeft de voeding het begeven. Aan deze machine hangt een Ext HDD met daarop een TM backup. Deze iMac wordt gebruikt door mijn vrouw.
Gelukkig is er een tweede iMac in huis en kan ik daar alles op overzetten, de Ext HDD aangesloten op deze iMac. Deze iMac heeft een eigen Ext HDD die door TM wordt gebruikt.
Probleem 1:
Ik kan de ext HDD waarop de TM backup staat alleen via Finder benaderen, niet via "activeer TM". Als ik die tweede HDD aan TM koppel dan begint er gelijk een backup te lopen en dat wil ik niet. Ik wil er alleen vanaf restoren.
Probleem 2:
Op de tweede iMac had ik al eens een account aangemaakt voor mijn vrouw, echter met een klein verschil (gebruik van een hoofdletter in de usernaam). Als ze inlogt en via finder naar de Ext HDD gaat dan kan ze niet bij haar bestanden. Idee was om gewoon alles handmatig te kopiëren maar dat gaat dus niet zo eenvoudig.
Vraag is dus hoe: Hoe krijg ik alles op de tweede iMac.
Alle suggesties en hulp zijn welkom.
Groet,
Willem.