geplaatst door: mra
Beste mensen,

Op mijn iMac wordt het HTTPS beveiligingscertificaat van mijn Blog website niet meer vertrouwd, maar op mijn Windows 10 PC, iPhone en iPad krijg ik die melding niet. Wie weet waar dat aan kan liggen? (ander Wifi, cache geleegd, PC gereboot, virusscanner uitgezet, het heeft niet geholpen  :blink:). De melding treedt op bij zowel Safari als Chrome

"De server kan niet bewijzen dat dit www...nl is. Het beveiligingscertificaat van de server wordt niet vertrouwd door het besturingssysteem van je computer. Dit kan worden veroorzaakt door een verkeerde configuratie of een aanvaller die je verbinding onderschept."
Bewerkt: 11 augustus 2021 - 22:46 door mra
geplaatst door: mra
De url van mijn Blog website is:

https://www.mrasoft.nl/

(het gaat over de C# programmeertaal en Blazor en ik heb de blog geschreven om te verwoorden wat ik van die programmeertalen snap en dat anderen er hopelijk ook iets aan hebben als ze die programmeertalen willen leren :wink: )
geplaatst door: jaco123
Niks mis met dat certificaat?
Op mijn Mac opent de site zonder enige foutmelding.
Wat krijg jij dan voor foutmelding?

Ook onafhankelijke controle geeft je zelfs een A-score voor de beveiliging van je site, dat is gewoon dik in orde: https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html?d=www.mrasoft.nl&hideResults=on
geplaatst door: Nitro
Staan je datum en tijd wel goed?
MacBook Pro 2,5 Ghz, MacBook 2 Ghz, Mac Mini 2 Ghz, Newton 120, Newton 110, Apple PowerCD, iMac G3 266, PowerMac G3 350, PowerMac G4 MDD, Apple Quicktake 100, Apple eMate.
geplaatst door: mra
Iedereen tot dusver bedankt voor het kijken. Op mijn iMac krijg ik onderstaand te zien:

NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID

Verbinding_site_niet_beveiligd.pngHTTPS beveilingscertificaat wordt niet vertrouwd op iMac wel op Windows PC


Verbinding is niet privé?
Verbinding_niet_prive.pngHTTPS beveilingscertificaat wordt niet vertrouwd op iMac wel op Windows PC


De certificaat zou niet geldig zijn  :hypocrite:
Certificaat.pngHTTPS beveilingscertificaat wordt niet vertrouwd op iMac wel op Windows PC


Datum en tijd lijkt me ook goed:
datumtijd.pngHTTPS beveilingscertificaat wordt niet vertrouwd op iMac wel op Windows PC


https://support.apple.com/nl-nl/guide/mac-help/mchlp2697/mac
"In macOS maken certificaten deel uit van je digitale identiteit en worden ze opgeslagen in je sleutelhanger. Met Sleutelhangertoegang kun je je certificaten en sleutelhangers beheren."

Iets mis met de "sleutelhanger" op de iMac dat daar nog een oude certificaat op staat?

geplaatst door: jaco123
Je lijkt het ISG Root X1-certificaat te missen op je Mac. Welk OS draai je en/of installeer je braaf al je beveiligingsupdates?

zie:
https://letsencrypt.org/2019/04/15/transitioning-to-isrg-root.html
en
https://letsencrypt.org/2018/08/06/trusted-by-all-major-root-programs.html

Zou goed moeten gaan tenzij je een heel oud OS en browser hebt?
geplaatst door: Backspin
Als je nog op El Capitan (macOS 10.11) draait wordt het R3 root certificaat (is van Let's Encrypt) niet ondersteund. Je kunt deze wel handmatig toevoegen, maar eigenlijk is El Capitan sowieso niet veilig meer.
apple certified system administrator - http://www.backspin.nl
geplaatst door: mra
De iMac is inderdaad een "oudje" en dat is de oorzaak. Bedankt voor jullie antwoorden  :thumbs-up: