Zoeken op move icloud drive folder on OS X levert een aantal forumdiscussies, meestal samen te vatten als: niet doen, geeft problemen. Ik vond één uitzondering: http://macs.about.com/od/diyguidesprojects/qt/Move-Your-Home-Folder-To-A-New-Location.htm.
Of dat werkt in jouw geval weet ik niet: de iCloud folder is altijd onderdeel van je Home folder en als je die op een externe schijf hebt staan moet die schijf dus altijd on-line zijn.
Geen garantie van mijn kant. Zag wel dat de genoemde Advanced optie in El Capitan nog bestaat, was mij onbekend. Misschien eerst voorzichtig proberen met een nieuw aangemaakt user-account?
Maak backup zodat je je systeem kunt herstellen mocht er iets mis gaan.
Schuifruimte besparenApple heeft daar met diensten zoals iCloud Drive en iTunes in de cloud de optie aan toegevoegd dat je ook de bestanden kunt zien die wél in de cloud staan maar niét op je Mac, iPhone en iPad. Dat spaart schijfruimte en dat is erg handig als je geen grote opslagschijf hebt. Dat probleem kom je op de Mac niet zo vaak tegen, maar des te vaker op de iPhone en de iPad. Hiermee gaat iCloud Drive net weer een stapje verder dan Dropbox: het is een typische server-functie die Apple op een nieuwe, moderne manier introduceert.
Effe zoeken in de instellingen dus...
<<edit typo>>
(Bewerkt door paulusch om 11:40, 2-03-2016)
Sommige cloud services bieden puur opslag (bijvoorbeeld Mega), sommige services bieden een mix van opslag en synchronisatie waarbij je zelf kunt bepalen wat wel en niet gedupliceerd wordt (bijvoorbeeld Onedrive; wel even puzzelen hoe je dat moet instellen). Dropbox is ook primair voor synchronisatie, met name voor het delen van bestanden door meerdere gebruikers.
Recent op dit forum kwam Hubic voorbij: http://www.macfreak.nl/forums/topic/1/7108/alternatief-cloud-toepassing-copyen er is bijvoorbeeld ook nog box.com en ook bij Google kun je terecht - als je dat zou willen.
Er zijn ook puur backup services (KPN bijvoorbeeld) maar die zijn, voorzover mij bekend, vrij duur en soms niet echt betrouwbaar. Een NAS kan dan interssaneter zijn.
Ik snap je vraag en twijfel. Ik vermoed echter dat je het idee los moet laten dat alles wat in je iCloud staat één op één op je Mac komt te staan. Het staat allemaal volledig in iCloud, maar je iDevices hebben een "gefilterde blik" daarop in de lokale iCloud drive. De kans dat je lokale iCloud vol loopt is natuurlijk reeël, bijvoorbeeld als je een hoop data gaat aanspreken.
Ideaal is het niet, maar het is efficiënter dan menigeen in eerste instantie denkt.
http://arstechnica.com/apple/2014/10/os-x-10-10/15/
Ik kreeg vanmorgen (eindelijk: m'n aanvraag was van 16 december) m'n Stack invite. Lijkt in eerste instantie goed aan te sluiten bij wat je wilt en is eenvoudig aan de gang te krijgen.
Zie http://www.transip.nl/stack: opslag in de cloud.
penseel om 15:34, 3-03-2016Maar STACK wil wel alles van je weten is toch wel vreemd.
Alles? Ik kom niet verder dan e-mailadres en land.
Het mooiste is iCloud omdat ik dan mooie aansluiting heb op mijn apps.
Nog mooier zou het zijn als dit laatste s'nacht gebeurt. Dit schijnt te kunnen met Synology, maar ik heb een Zyxel NSA320.
Ben benieuwd of iemand dit een goeie oplossing heeft, ervaring heeft en weet hoe het kan.
jtk om 16:21, 3-03-2016@penseel:Citaatpenseel om 15:34, 3-03-2016Maar STACK wil wel alles van je weten is toch wel vreemd.Alles? Ik kom niet verder dan e-mailadres en land.
Je ziet steeds meer dat mensen denken dat ze op in de cloud bijvoorbeeld een Time Machine backup of systeem gerelateerde bestanden kunnen plaatsen. Maar pas daar mee op. En wel om de volgende redenen:
- veel onzichtbare bestanden (zogenaamde dot-files) worden NIET op bv Dropbox en STACK geplaatst/geaccepteerd, waardoor van alles corrupt kan worden (zeker in dit topic genoemde map "Mobile Documents")- niet alle file attributen worden meegenomen!- door het ontbreken van FSEvents kan het zijn dat een file op één locatie is ge-update, maar op het andere systeem niet wordt herkend dat deze is geüpdatet!
Kortom NIET doen. Gebruik dit soort systemen alleen voor de daarvoor beoogde bestanden en handelingen.
Uiteraard bepaalde Apps kunnen prima hun gegevens syncen via Dropbox, maar die Apps hebben daartoe hun systemen ingebouwd. En STACK is zeker nog geen Dropbox!
Het gaat mij in ieder geval niet om een systeem met terugwaartse mogelijkheden