Ik kan in dit geval @bacon goed begrijpen, want ik vind ook dat dat synchroniseren van 'Map Bureaublad en Documenten*)' niet goed geregeld. Ook mij is het wel gebeurd -ik geloof zelfs meerdere keren- dat dit plotseling aanstond na een update of upgrade. Ik vind het nogal ingrijpend, en Apple zou dat met een pop-up venster beter moeten uitleggen wat er dan gebeurt en wat er handig aan is, en dat je het dan pas heel bewust aan kunt zetten.
Die
casual manier waarop het gebeurde toen dit werd uitgerold, en ook later, beviel me niks.
Wat ik dan weer niet begrijp is dat bacon vervolgens heel iCloud afschrijft, met relevante en volledig irrelevante argumenten. De relevante opmerkingen behelzen dat ie andere online diensten gebruikt.
Maar iCloud is m.i.
by far de beste iCloud dienst die er voor een Apple gebruiker is. Alles werkt zeer vloeiend, betrouwbaar, logisch, zonder omkijken naar; zoals we gewend zijn bij Apple. Vooral als je meerdere Apple apparaten hebt kun je eigenlijk niet zonder.
Verder heeft het de hoogste mate van veiligheid die je je kunt wensen, en de continuïteit is ook verzekerd, itt veel andere diensten.
Bacon zegt: "gebruik eigen website". Als er nou o.h.a. iets
niet veilig is, is het wel je eigen site ergens bij een provider.
Volslagen irrelevante argumenten zijn het 'altijd staren op schermpjes'. Wat heeft dat nou met iCloud te maken, en zijn mogelijkheden? Niks! Dit soort uitspraken gebruikt iemand alleen maar om te bevestigen dat je geen moeite wilt doen om iCloud een keer netjes in te stellen. Maar het is enkel ouwe-mensen geneuzel van de orde van 'vroeger was alles beter'.
Houd gewoon indachtig dat
jij iig niet altijd op je scherm hoeft te staren, en iCloud veel ongemakkelijkheden voor je op kan lossen.
*) de map Documenten beschouwen ik sowieso als systeemmap, omdat allerlei software op die plek data wil bewaren, en dat wil ik niet tussen mijn bestanden hebben. Geldt ook voor de mappen Afbeeldingen en Muziek. Doe dus niks met de std Mac mappen, en maak altijd mijn eigen mappen, dan weet ik zeker dat alles wat daar in staat ook van mezelf komt.