iMac beetje in de war ?
30 juli 2012 - 12:35   
geplaatst door: Ehrbacher
De laatste tijd doet mijn iMac een beetje vreemd (OS X.74).

+ Bij het starten vd machine opent hij een heleboel programma's die niet in mijn opstartlijst staan, maar zijn    
  waarschijnlijk progs die ik in eerdere sessies heb geopend. Ik weet dat ik dat kan uitzetten, maar weet effe niet
  meer hoe !
+ Ik heb een deel van de Timemachine-backup naar de prullenbak verwezen, maar deze laat zich nu niet meer
   legen. Hij geeft aan dat er aantal beveiligde onderwerpen zijn en vraagt of ik die ook wil verwijderen. Als ik dan
  'ja' antwoord, stopt het legen. Hoe kan ik de inhoud van de prullenbak wel verwijderen ?
+ Ik heb een eigen foto op de desktop staan en die blijkt bij een volgende start te zijn verdwenen en vervangen
   door het standaard startscherm.


Kortom, tijd voor een schoonmaakbeurt of zoiets en wie weet hoe dat te doen ?

iMac beetje in de war ?
30 juli 2012 - 12:54    reactie #1
geplaatst door: MacFrankie

Citaat
Cees Sweere om 12:35, 30-07-2012
+ Bij het starten vd machine opent hij een heleboel programma's die niet in mijn opstartlijst staan, maar zijn waarschijnlijk progs die ik in eerdere sessies heb geopend. Ik weet dat ik dat kan uitzetten, maar weet effe niet meer hoe !

Als ik Google, en "lion au" heb ingetikt, dan heeft Google de zoekstring al gecompleteerd naar "lion auto start programs". En dit is één van de vele gevonden oplossingen.


Citaat
Cees Sweere om 12:35, 30-07-2012
+ Ik heb een deel van de Timemachine-backup naar de prullenbak verwezen, maar deze laat zich nu niet meer legen. Hij geeft aan dat er aantal beveiligde onderwerpen zijn en vraagt of ik die ook wil verwijderen. Als ik dan 'ja' antwoord, stopt het legen. Hoe kan ik de inhoud van de prullenbak wel verwijderen ?

Nooit aan TimeMachine bestanden zitten buiten TimeMachine om!

Bestanden terugzetten, TM activeren, en in TM weggooien, maar alleen als het zinvol is; bij kleine bestanden gewoon laten staan!


Citaat
Cees Sweere om 12:35, 30-07-2012
+ Ik heb een eigen foto op de desktop staan en die blijkt bij een volgende start te zijn verdwenen en vervangen door het standaard startscherm.

Heb je een vaste foto of wisselende foto's? Hoe heb je deze foto als bureaubladfoto geselecteerd? Wat zijn je precieze bureaublad / screen saver instellingen?


Citaat
Cees Sweere om 12:35, 30-07-2012
Kortom, tijd voor een schoonmaakbeurt of zoiets en wie weet hoe dat te doen ?

Dat moet je dus niet doen, ik heb zo het donderbruine vermoeden dat jouw "problemen" juist door opruimwerkzaamheden zijn ontstaan!

Die opruimwerkzaamheden doe je natuurlijk het liefst met MacKeeper, Onyx, of iets anders met Cleaner of Swiper in de titel.

Zoek eens op deze site naar cleaner, onyx, swiper, opschonen, mono lingual, ..., dan zul je zien dat je je Mac zichzelf moet laten schoonhouden.

Tip: maak je Mac helemaal leeg, installeer hem opnieuw, maar blijf in het vervolg af van al die tooltjes die je Mac om zeep helpen, en gooi geen bestanden weg als je niet weer waarvoor ze dienen.

Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
iMac beetje in de war ?
30 juli 2012 - 14:10    reactie #2
geplaatst door: Ehrbacher
MacFrankie :

De eerste tip was een makkelijke, dank dank.

de tweede tip lijkt aardig, maar gaat niet. Het terugschuiven van de TM-bestanden uit de prullenbak naar de TM-schijf wordt niet geaccepteerd. Dat vind ik niet erg omdat het al zeer oude bestanden zijn. Blijven ze dus in mijn prullenbak staan. ook een prog als Permanent Eraser slaagt er niet in de prullenbak leeg te maken. raag een tip hoe er van af te komen.

Al jaren doe ik dat op dezelfde manier via 'Systeemvoorkeuren/Bureaublad en Schermvoorkeuren en dan zoek ik een beschikbare foto uit. Nog nooit een probleem mee gehad. Verder heb ik daar alleen 'doorzichtige menubalk' aan staan.

En het laatste ga ik echt niet doen, en als ik het doe heb ik daar inderdaad een van de door jou genoemde progs voor klaar staan.

iMac beetje in de war ?
30 juli 2012 - 14:28    reactie #3
geplaatst door: MacFrankie
@Cees: Graag gedaan!

Maar als je al die progjes die ik noem klaar hebt staan, dan vrees ik echt dat jij je eigen problemen veroorzaakt hebt. En die los je maar op één manier op: complete herinstallatie, en vervolgens van die troep afblijven! Als je dat niet doet, blijf je doormodderen. Nu is het een achtergrondplaatje, straks is het een woordenboek, vervolgens doet Office het niet meer, of Mail, en daarna begint Safari nukken te vertonen, en ...

Je snapt waar ik naar toe wil: je basis moet goed zijn, en daar moet je vanaf blijven. Dus geen MacKeeper en aanverwante progs meer gebruiken!

Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
iMac beetje in de war ?
30 juli 2012 - 15:31    reactie #4
geplaatst door: Ehrbacher
Nee, baas, ik zal  braaf zijn baas en het nooit meer doen.

Pff, heb ik wel effe werk, gelukkig staat alles op TM ! :biggrin:

iMac beetje in de war ?
30 juli 2012 - 15:49    reactie #5
geplaatst door: MacFrankie
Voor de goede orde: je hoeft helemaal niks te doen van mij! Maar als je ongedefinieerde problemen hebt, waarvan de kans dat ze veroorzaakt zijn door de al opgesomde programma's bijna 100% is, dan is een herinstallatie de enige optie.

Nogmaals: het hoeft niet, maar dan hou je problemen.

Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
iMac beetje in de war ?
30 juli 2012 - 19:45    reactie #6
geplaatst door: Sypie
Heb je al een terminal code gebruikt om de prullenmand te legen? Dat is nog altijd een laatste redmiddel.

http://www.appletips.nl/de-prullenmand-bij-problemen-legen-met-os-x-terminal/

iMac beetje in de war ?
30 juli 2012 - 23:05    reactie #7
geplaatst door: Ehrbacher
Helaas sypie, het commando rm geeft als antwoord 'no match'
iMac beetje in de war ?
31 juli 2012 - 12:25    reactie #8
geplaatst door: Ehrbacher
Hoera, de prulenbak is leeg :
Eigenlijk heel simpel :

Kies voor 'prullenbak leeg maken' in de Finder en druk daarop tegelijk met de Alt-toets. BINGO !

iMac beetje in de war ?
10 oktober 2015 - 16:44    reactie #9
geplaatst door: bigwade
Cees, bedankt !
Het werkt.
Ik was ook zo slim geweest om TM delen via de finder weg te halen....