Nee, gericht wat geprobeerd.
Omdat mijn iPhone en iPad de agenda wel konden synchroniseren, was ik er al van overtuigd dat er centraal, op de server, niks aan de hand was. Ik vermoedde daardoor dat de Flixtest uit zou wijzen dat het niet aan m'n computer lag, maar aan het account. Dus die test heb ik voor het gemak overgeslagen.
Voordat ik de vraag hier stelde, had ik al het account uit- en aangezet, en de voorkeuren weggegooid. Dat heeft het probleem niet opgelost.
Daarna, de dag nadat ik de vraag hier had gesteld en jij antwoord had gegeven, heb ik het volgende gedaan:
- voorkeuren weggegooid;
- vinkje bij Agenda in account uitgezet;
- Agenda opgestart (geen gCal afspraken meer) en weer afgesloten;
- naar deze directory gegaan: ~/Library/Calendars/Calendar;
- alle "Calendar Cache*" bestanden weggegooid
- vinkje bij Agenda in account aangezet;
- Agenda opgestart (helemaal geen afspraken meer: teveel weggehaald) en weer afgesloten;
- de bestanden "Calendar Cache-shm" en "Calendar Cache-wal" weer teruggezet (dus eigenlijk alleen "Calendar Cache" verwijderd);
- Agenda opgestart, en vrijwel meteen stond de afspraak die ik op het internet had gemaakt ook in Agenda in beeld.