Slechte of geen Wi-Fi na upgrade 10.10.2
31 januari 2015 - 18:11    reactie #25
geplaatst door: jtk
Airport al een keer herstart?

Toen ik 10.10.2 geïnstalleerd had werkte wifi wel maar ik was de HD aan de Airport Extreme kwijt. Na een reset van de Airport Extreme was de HD weer toegankelijk en heb ik geen probleem meer gehad op MBA, Mini en iMac.

jtk
Slechte of geen Wi-Fi na upgrade 10.10.2
31 januari 2015 - 18:18    reactie #26
geplaatst door: JackMac
Zowel de Bbox 3 van de provider alsook mijn Airport Extreme heb ik telkens als er een onderbreking was opnieuw gestart.
Overigens moest ik direct na installatie van 10.10.2 mijn Wifi verbinding herstellen. Die werkte toen ook niet.
Nil Volentibus Arduum
Slechte of geen Wi-Fi na upgrade 10.10.2
31 januari 2015 - 18:59    reactie #27
geplaatst door: JackMac
Nil Volentibus Arduum
Slechte of geen Wi-Fi na upgrade 10.10.2
31 januari 2015 - 19:27    reactie #28
geplaatst door: jtk
Via het osxdaily verhaal (zie bericht van JackMac) kwam ik op http://discussions.apple.com/thread/6802848 waar een fix wordt gedocumenteerd waarbij de 10.10.2 wifi driver (kext) wordt vervangen door een eerdere versie. Mocht je die niet meer hebben dan staat in diezelfde discussie een ref naar een oude versie. Vervangen van de driver heeft een aantal mensen geholpen.

Let op: het downloaden van een driver van een discussie-site heeft natuurlijk wel wat veiligheidsrisico's!

Toevoeging: in hetzelfde osxdaily verhaal staat nog een simpele tip:
So my steps for a workaround:
– switch your wifi router security settings to WPA2 personal
– create a new user account on your mac, and switch to this account, then log out, and switch back to your regular account

(Bewerkt door jtk om 19:35, 31-01-2015)

jtk
Slechte of geen Wi-Fi na upgrade 10.10.2
31 januari 2015 - 21:38    reactie #29
geplaatst door: VwVanFan
Hier ook problemen.
Alle software bijgewerkt etc,constant verbindings problemen.
In de regel helpt het om in de bovenbalk de wifi uit te zetten en weer aan.

:woot:

Irritant probleempje.

:wacko:

Slechte of geen Wi-Fi na upgrade 10.10.2
31 januari 2015 - 23:41    reactie #30
geplaatst door: HEXDIY
Zoals ik al tot in den treure postte: zet Handoff af, zet wake-on-network accces af, zet Airdrop af.
Lees nu eens goed het geniale artikel van Mario Ciabarra! Het gaat hier voornamelijk om een Bonjour probleem: sinds Discoveryd gaat Bonjour zowel over Bluetooth- wat werkt- als over Apple Wireless Direct Link (AWDL0)- wat fout loopt.
Waarom? Omdat in het laatste geval de Broadcom WiFi + Bluetooth chip over 2 kanalen tegelijk moet communiceren, en dat dan nog in dezelfde 2,4 GHz frequentieband. Neem daarbij dat die Broadcom chips niet van de beste in hun klasse zijn, en dat hun firmware én drivers te oud zijn, dan is dat roepen om problemen.
Mario heeft ons in zijn blog de basis aangereikt van alle Yosemite specifieke WiFiproblemen (periodieke uitval; upstream WiFi ok, maar downstream WiFi erg traag; gesukkel met Bluetooth icm. met WiFi, etc...).
http://medium.com/@mariociabarra/wifriedx-in-depth-look-at-yosemite-wifi-and-awdl-airdrop-41a93eb22e48
Moest verplichte lectuur zijn voor gebruikers van Yosemite. Installeer WifriedX, mensen.

(Bewerkt door HEXDIY om 23:43, 31-01-2015)

If it ain't broke, don't fix it! Recycle the planet, we're gonna need it! Think different, think twice, Apple!
M1 is a success! Please do not forget Mac OS.
Slechte of geen Wi-Fi na upgrade 10.10.2
1 februari 2015 - 12:07    reactie #31
geplaatst door: vanAncum
Idd een interessant artikel HEXDIY.

Ik heb het redelijk snel doorgelezen en ik zie idd wel een punt van herkenning in de omschreven problematiek betreffende bluetooth en wifi.

Na mijn schone installatie van Yosemite 10.10.2  kwam mijn bluetooth muis laat op gang. Ik had er dus een probleem bijgekregen.

Voor wat testjes heb ik ook connectie gelegd met mijn vrij nieuwe airport express. Ik had het idee dat het daar iets beter ging maar om nou te zeggen "vlekkeloos"...

Safari bleef ook moeilijk doen en wilde soms niet eens webpagina's binnenhalen. Met andere browsers ging dat iets beter (Firefox, Opera). Zelfs de cache leeghalen en de afhankelijkheden van de schijf controleren en repareren mocht niet veel baten. (Dit laatste op aanraden van diverse posts op internet)

Na nog een paar uur te hebben geëxperimenteerd heb ik Yosemite vaarwel gezegd en voor een rigoreuze oplossing gekozen. Maverick gedownload en weer geïnstalleerd.

Wat een ontzettende verademing. Geen dropouts meer van m' n wifi of zelfs helemaal niet meer online komen. Weer een ontzettende snelle Safari. Ik heb nu weer een MacBook zoals een MacBook hoort te zijn.

Ik krijg duidelijk het idee dat Yosemite een beetje te snel op de markt is gezet en niet optimaal is getest met de hardware van Apple. Oppassen in het vervolg om te snel nieuwe versies te installeren. Dat geldt ook voor m'n iPad, die sinds versie 8.x niet zo lekker meer loopt.

/Arthur

MacBook Air 2022 M2/8Gb/256Gb, iPad, iPhone Mini 13
Slechte of geen Wi-Fi na upgrade 10.10.2
1 februari 2015 - 12:43    reactie #32
geplaatst door: tactac
Ik begrijp het niet helemaal. Gebruikt awdl nu wifi, bluetooth of beide?
Slechte of geen Wi-Fi na upgrade 10.10.2
1 februari 2015 - 14:12    reactie #33
geplaatst door: HEXDIY
Bonjour gebruikt beide, dat is nu net het probleem.
If it ain't broke, don't fix it! Recycle the planet, we're gonna need it! Think different, think twice, Apple!
M1 is a success! Please do not forget Mac OS.