geplaatst door: Albertus
Sinds ik kortgeleden Tahoe heb geinstalleerd doet de Music App vreemd in de geluidsweergave. Tijdens het afspelen doet zich af en toe een storing voor. Links begint te vervormen, de vervorming wordt steeds heviger, verschuift naar het midden, verschuift naar rechts en begint dan te weer af te zwakken en verdwijnt. Dit gebeurt 'zo nu en dan', een regelmaat heb ik niet kunnen ontdekken. Het doet een beetje denken aan een Scifi-film. Alsof een UFO overvliegt, en alle elektronica in de war jaagt.
Het doet zich voor in de Music App, VLC, Swinsian en de Quick-Time app. Wat is dit? En vooral, hoe repareer je zoiets? Onder Sequoia nooit last van gehad.
Storing in Muziek App weergave onder Tahoe
vandaag 16:45    reactie #1
geplaatst door: boiing
Ik heb niet meteen een antwoord voor je, maar het is wellicht relevant om te vermelden over welke hardware het gaat (MacBook, iMac) en waar het geluid uitkomt (ingebouwde speakers, externe, AirPods, hoofdtelefoon).
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
Storing in Muziek App weergave onder Tahoe
vandaag 16:54    reactie #2
geplaatst door: nnsa
Sinds ik kortgeleden Tahoe heb geinstalleerd doet de Music App vreemd in de geluidsweergave.
Lijkt meer voor te komen na update naar MacOS Tahoe 26 en 26.01 verhelpt het ook niet:

https://discussions.apple.com/thread/256140785?sortBy=rank

Misschien heb je iets aan dit draadje, maar echte oplossingen ontbreken vooralsnog.
Ⓒnnsa(i)-2025
Storing in Muziek App weergave onder Tahoe
vandaag 18:55    reactie #3
geplaatst door: Albertus
@ boiing: daar zeg je wat. Ik speel vanaf een nagelnieuwe iMac m4. Met Midi het digitale signaal zo ingesteld dat het met behulp van een USB PnP Sound Device via een optische kabel naar mijn Quad-99 DAC gaat. Na je antwoord heb ik de boel losgekoppeld, en alleen via de iMac luidsprekers gespeeld: geen storing (tot nu toe ...). Vervolgens heb ik een oude Airport Express aangesloten en via Airplay gestreamd naar de Quad. Geen storing (tot nu toe ...).
Airplay blijvend gebruiken is helaas niet echt een optie, omdat wifi hier ten huize niet optimaal functioneert (maar da's weer een heel ander probleem). Ik heb ook nog een Macbook m1 met Sequoia. Als ik de USB PnP Sound Device aansluiting daarop gebruik gaat alles goed. Het moet hem toch echt in Tahoe zitten.
@ nnsa: Ik had al een paar van die sudo instructies geprobeerd, maar dat leverde helaas niets op. Niettemin bedankt.
Storing in Muziek App weergave onder Tahoe
vandaag 19:49    reactie #4
geplaatst door: boiing
Ik speel vanaf een nagelnieuwe iMac m4. Met Midi het digitale signaal zo ingesteld dat het met behulp van een USB PnP Sound Device via een optische kabel naar mijn Quad-99 DAC gaat.
Best interessante info, na mijn vraag :thumbs-up:.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)