De lijn komt binnen op een ethernet-hub en wordt gedeeld door drie andere mac's die op de hub zijn aangesloten. Als ik bijvoorbeeld een omvangrijke mail aan het versturen ben kunnen de andere twee machines amper nog internetten (te weinig bandbreedte)
Kan dit ook anders als we bijv. i.p.v. een hub een switch installeren? Of is er voor zowel os 9 en 10.2 een programmatje te verkrijgen dat per computer de bandbreedte regelt (lees: ervoor zorgt dat de computer bijv 8k/sec van de 16 beschikbare k/sec upload gebruikt).
Het gaat mij hier vooral om een progje voor OS 9 aangezien ik ook wel eens op carracho grote bestanden "uitwissel"... kuch en de anderen anders enkele uren zonder internet zitten
Dus misschien een switch of een router?
Wat ik ervan weet is een switch inderdaad veel sneller dan een Hub, een switch verdeelt het netwerkverkeer in kleine (virtuele) pakketjes per gebruiker. Een hub is meer van eerst het ene grote pakket en dan het andere. Een switch koop je nu al (met 5 aansluitingen) vanaf zo'n 20,- euro.
Kees Tieleman om 8:08, 10-09-2003Kun je in Carracho niet instellen hoeveel bandbreedte er gebruikt mag worden bij het uploaden?
Als je een Carracho server hebt kun je dat inderdaad instellen, maar aangezien ik geen server heb draaien en het om het internetverkeer in z'n algemeen gaat heb ik weinig aan Carrafix
Succes in ieder geval. Misschien wordt je als Apple gebruiker dan toch nog een 'switcher'.
Een oplossing is om het programma Carrafix te gebruiken. Met dit programma kan je je upload snelheid beperken tot een bepaald aantal KB/s. Je moet alleen even SMTP poort 25 toevoegen in het lijstje met services.
De maximale upload van een ADSL 768/128 zit ongeveer op 12 a 13 KB/s. Wanneer je dan met Carrafix de maximale upload instelt op 10 a 11 KB/s, dan ondervind je geen vertragingen meer tijdens het versturen van grote e-mails.
http://www.carrafix.com/
Hier zitten twee imac's op de router en als we tegelijk surfen of downloaden hebben we allebei een snelheid van 768de provider is tiscali basic en dit bevalt zeer goed.
Je probleem zit waarschijnlijk in het feit dat je een usb versie hebt,ik heb hier meer mensen over gehoord die met dat probleem zitten.
Merlin
Praktijk wijst uit dat de beschikbare bandbreedte door onze switch keurig verdeeld wordt. Dat kan ook niet anders omdat geen van de computers in staat is om voorrang bij de switch te krijgen. Dat met een switch het gedrag van meerdere computers er toe zou leiden dat de meest bandbreedte vragende computer de meeste bandbreedte krijgt en de andere ernstig zou belemmeren kan eigenlijk helemaal niet en blijkt dus ook niet te gebeuren in mijn - bescheiden - proefje.
Gebeurt zoiets wel dan zou ik toch ernstig twijfelen aan de switch.
(Bewerkt door Verheij om 19:35, 10-09-2003)