Hoi Gerrit,
ik zit op de HvA (Hogeschool van Amsterdam) en we zullen wel hetzelfde wifi principe hebben. Het WLan van de HvA is bedacht door surfdiensten. SURFdiensten, de intermediair tussen ICT en onderwijs. Jullie internetverbinding loopt ook via surfnet.
Nu over WLAN:
Ze hebben een beveiligingsstructuur gevonden, dat op dit moment alleen goed via windows werkt. Daar er een te groot % windows gebruikt
, snap ik dit wel, maar er zijn ook andere gebruikers. Er zijn ook Mac gebruikers en Linux gebruikers.
Volgens mij wordt het certificaat automatisch toegekent. Dat zou het voordeel moeten zijn van dit protocol. Tevens wisselt om de X minuten van beveiligingskeys.
Ik heb het aanmelden op het WLAN nog niet voor elkaar gekregen via de meetinghouse client. Zal het volgende week nog een paar keer proberen.
Misschien een handige linkjes voor je, het forum van de opleiding hogere informatica: http://kwast.ie.hva.nl/forum/viewtopic.php?t=2291, en de handleiding voor windows gebruikers: http://home.bl.hva.nl/Voorzieningen/WLAN/README.doc
Mocht het je gelukt zijn, zie ik het graag via dit forum of als PM.
Gegroet,
Martijn van Westerlaak